S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Bank of America ostrzega przed straszliwą recesją, która może spowodować gwałtowny wzrost kryptowalut na nowym ATH

Ponieważ gospodarka amerykańska znajduje się pod presją rosnącej inflacji, Bank of America przewiduje potężną recesję w związku z zacieśnianiem polityki monetarnej przez Fed. Główny strateg inwestycyjny ostrzega przed dwoma wstrząsami: inflacyjnym i związanym ze stopami procentowymi, które mogą okazać się bardzo korzystne dla kryptowalut i towarów. Artykuł kończy się wymienieniem dwóch kryptowalut, które Bank of America pochwalił.

Według Bank of America nadchodzi potężna recesja, na której mogą skorzystać surowce i kryptowaluty.

Przygotuj się na recesję

Jak donosi Reuters, główny strateg inwestycyjny BofA Michael Hartnett ostrzegł w cotygodniowej nocie, że gospodarka amerykańska może się obniżyć po tym, co nazwał "szokiem inflacyjnym" i "szokiem stóp procentowych".

W ubiegłym tygodniu Rezerwa Federalna poinformowała, że prawdopodobnie rozpocznie redukcję aktywów ze swojego bilansu o wartości 9 bln USD w tempie dwukrotnie szybszym niż poprzednie "ilościowe zacieśnianie". Ponadto, zgodnie z protokołem z marcowego posiedzenia FOMC, większość członków komisji chce, aby bank centralny podniósł swoją główną stopę procentową o 50 punktów bazowych w ramach planu ograniczenia trwającej od czterech dekad wysokiej inflacji.

Tak też się stało, gdy Jeremy Powell podkreślił w środę, że "gospodarka amerykańska jest bardzo silna i dobrze przygotowana do prowadzenia bardziej restrykcyjnej polityki pieniężnej". Tym razem jednak zauważył, że "powrót inflacji do docelowego poziomu stabilności cen zajmie prawdopodobnie więcej czasu, niż początkowo sądzono".

Pomimo tych zapewnień Michael nadalspodziewa się rozwoju recesji i przewiduje wzrost stopy bezrobocia o 1,5%. Będzie to dodatek do już odwróconej rentowności 10-letniej, która historycznie poprzedzała każdą recesję w USA.

Mówi się, że kryptowaluty i towary skorzystają na tym

Michael przekonywał jednak, że w kontekście tych zawirowań gospodarczych gotówka, towary i kryptowaluty prawdopodobnie wyjdą na plus, osiągając lepsze wyniki niż obligacje i akcje ze względu na ich odporność na inflację.

Jego odczucia odzwierciedlają notę banku z końca lutego, w której Alkesh Shah, globalny strateg ds. kryptowalut i aktywów cyfrowych, wykluczył możliwość kryptowalutowej zimy , mimo że bank centralny USA i czynniki mikroekonomiczne prawdopodobnie ograniczają wzrost kryptowalut. Poziom adopcji i wzrost aktywności deweloperskiej, według niego, świadczą o dalszej sile kryptowalut.

Po długim ignorowaniu kryptowalut, BofA wspiera rozwijającą się branżę od lata 2021 roku, po utworzeniu zespołu ds. badań nad kryptowalutami. W lipcu 2021 r. bank uruchomił także usługę handlu kontraktami terminowymi na bitcoina dla niektórych swoich klientów.

W styczniowym raporcie poświęconym aktywom cyfrowym bank określił BTC jako "ważny", twierdząc, że branża kryptowalut jest "zbyt duża, by ją ignorować", jednocześnie chwaląc różne rodzime monety, takie jak Solana i Chainlink.

Źródło: Zycrypto.com


No comments yet