S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Te 7 akcji metaverse o ogromnym potencjale może przynieść Ci zyski liczone w setkach procent

Koncepcja metawersum jest z nami już od dłuższego czasu, właściwie od czasu publikacji Burzy śnieżnej Neala Stephensona. Jednak dopiero w ostatnich miesiącach okazało się, że prędzej czy później zawładnie ona naszym życiem. A wy, jako dobrzy inwestorzy, możecie przygotować się na ten początek, kupując akcje spółek, które skorzystają na tym trendzie.

Metawersum będzie wielkim wydarzeniem.

Nie martwcie się, nie będę tu polecał akcji jak wszyscy inni, tzn. klasycznych Meta $FB+0.5%, Nvidia $NVDA+2.5%, Google $GOOG+0.7% i kilku innych nieświeżych spółek, które i tak już macie w swoich portfelach. Nie. Przedstawmy kilka akcji spółek, które należą do kategorii akcji groszowych, a które zdaniem analityka Chrisa Markocha mają duże szanse skorzystać na pojawieniu się metawersum. I osiągnij niezły zysk.

Tak, akcje groszowe są nieco bardziej dzikie niż akcje głównych firm o ugruntowanej pozycji, ale jeśli przeprowadzisz wystarczająco dobrą analizę i postawisz na właściwego konia, wyceny w przedziale tysięcy lub setek procent nie są wyklu czone. A to jest po prostu kuszące.

A więc do dzieła, te 7 akcji może być Twoimi przyszłymi zwycięzcami.

Meta Materials $MMAT+3.1%

Firma Meta Materials zajmuje się projektowaniem, opracowywaniem i produkcją "trwałych, wysoce funkcjonalnych materiałów". Pomyśl o niej jak o firmie, która zajmuje się zbieraniem i przerzucaniem materiałów dla takich branż, jak 5G, pojazdy autonomiczne i branża urządzeń medycznych.

Oczekuje się również, że stanie się głównym graczem w dziedzinie rzeczywistości rozszerzonej, która jest kluczowym zastosowaniem metawersji. I oczywiście o to właśnie nam chodzi.

Firma posiada 269 aktywnych dokumentów patentowych na wzory użytkowe i przemysłowe oraz uzyskała 37 patentów w 24 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Meta Materials posiada również 126 wydanych patentów i 80 wniosków oczekujących na rozpatrzenie w kolejnych 24 krajach.

Mediana ceny docelowej dla akcji MMAT wynosi 3,50 USD, co oznacza wzrost o prawie 250% w stosunku do ceny bieżącej. Przy dostępnym rynku użytkowym (SAM) o wartości 10,7 mld USD do 2030 r. może to być 10-krotność zapasów.

Enthusiast Gaming $EGLX-9.1%

Enthusiast Gaming jest uważana za jedną z największych na świecie pionowo zintegrowanych firm zajmujących się mediami związanymi z grami. Według niektórych opinii, udział spółki w e-gamingu jest wystarczającym powodem, aby uznać ją za akcje metawersalne.

Inercyjny model biznesowy firmy skierowany jest do pokolenia Z i millenialsów, którzy chcą zaangażować się w ekosystem, w którym treści są tworzone, konsumowane i, co ważne, zarabiane. Enthusiast Holdings koncentruje się w szczególności na możliwościach monetyzacji poprzez Web 3.0, w tym NFT i kryptowaluty.

Firma nie jest jeszcze rentowna i nie przewiduje się, że stanie się taka w ciągu najbliższych kilku lat, co nie jest niczym niezwykłym w przypadku akcji groszowych. Nie oznacza to jednak, że nie może stać się akcją przynoszącą 10-krotne zyski.

Jednym z kluczowych czynników, na które inwestorzy powinni zwracać uwagę, jest stały wzrost przychodów. W swoim raporcie z wyników za czwarty kwartał firma poinformowała o 34% wzroście sprzedaży w ujęciu kwartalnym i 130% wzroście sprzedaży w ujęciu rocznym.

Konsensus ceny docelowej dla akcji EGLX wynosi 6,97 USD, co oznaczałoby wzrost o 194% w stosunku do obecnego poziomu.

Cinedigm Corp. $CIDM+0.9%

Metawersja może przybierać różne formy, ale jednym z jej uniwersalnych atrybutów jest to, że będzie obejmować cyfrową rozrywkę. Dlatego też na liście znalazła się firma Cinedigm, zajmująca się streamingiem.

Większe platformy, takie jak Netflix $NFLX+3.2%, mogą działać jako inna wersja tradycyjnej telewizji kablowej lub satelitarnej, jednak Cinedigm specjalizuje się w nadawaniu programów w wąskich niszach, co powinno pozwolić jej zdobyć i utrzymać lojalną publiczność.

A jeśli firma wkroczy na rynek tokenów niewymiennych (NFT), stanie się prawdziwą firmą metawersalną. Przy cenie 79 centów za akcję, akcje CIDM są dosłownie akcjami za grosze. Konsensus cenowy sugeruje jednak, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy może ona wzrosnąć o prawie 350%.

Cinedigm również zaczyna przynosić zyski i obserwuje stały napływ zakupów instytucjonalnych.

Immersion Corporation $IMMR+0.7%

Firma Immersion Corporation zajmuje się tworzeniem technologii dotykowego sprzężenia zwrotnego. W miarę jak świat cyfrowy będzie ewoluował w kierunku przestrzeni prawdziwie interaktywnej, będziemy potrzebowali możliwości dotykania rzeczy w metawersum tak, jakby były prawdziwe.

Produkty firmy Immersion są obecnie wykorzystywane w rzeczywistych obiektach, takich jak elementy haptyczne w smartfonach, konsolach do gier i ekranach dotykowych w samochodach. Wykorzystuje jednak swoją technologię StrikerVR (wirtualnej rzeczywistości) do projektowania przedmiotów takich jak kije baseballowe, wędki, a nawet broń, aby dodać realizmu tym cyfrowym zajęciom. Firma ma ponad 150 licencjonowanych klientów.

Akcje IMMR są notowane po cenie niższej niż dziesięciokrotność zysków i wydają się mieć uczciwą wycenę, co nie zawsze ma miejsce w przypadku akcji groszowych metaverse. Analitycy przewidują, że akcje mogą wzrosnąć o ponad 300%.

Super League Gaming $SLGG-22.6%

Podobnie jak wiele innych firm z tej listy, Super League Gaming nie jest firmą działającą wyłącznie w metaverse. Firma staje się jednak stałym elementem cyfrowego świata.

Pod koniec 2021 roku Super League Gaming ogłosiła, że umożliwi twórcom budowanie swojej publiczności w świecie metaverse. Stało się to po ogłoszeniu zakupu Bloxbiz. Daje im to możliwość zarabiania na reklamach w środowisku metawersalnym, takim jak to stworzone przez Roblox $RBLX+2.1%.

Inwestorzy instytucjonalni rzucili się na akcje SLGG w drugim kwartale 2021 r. Od tego czasu aktywność zakupowa nie jest już tak duża. Nie wzrosła też aktywność w zakresie sprzedaży. Mimo to wiele instytucji nadal wierzy w długoterminową perspektywę Super League Gaming. Analitycy są zgodni co do tego, że cena akcji mogłaby być o 185% wyższa niż w chwili pisania tego tekstu.

Matterport $MTTR+0.2%

Firma Matterport jest twórcą i niekwestionowanym liderem w dziedzinie technologii cyfrowych urządzeń lustrzanych. Polega to na stworzeniu cyfrowego odpowiednika budynku, który można zwiedzać i po którym można chodzić tak, jak w świecie rzeczywistym.

Firma ma wiele zastosowań w nieruchomościach. Spowolnienie w tym sektorze jest być może powodem spadku wartości akcji o ponad 70% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Innym powodem odpływu akcji może być fakt, że inwestorzy indywidualni szukają większego "bezpieczeństwa". A zapasy MTTR nie pasują do tego trybu.

Metawersum jednak buduje się, czy się to rozumie, czy nie. Cierpliwi inwestorzy mogą zostać nagrodzeni poprzez zajęcie niewielkiej pozycji w akcjach MTTR, dopóki ich cena jest niższa niż 8 USD za akcję.

Hall of Fame Resort and Entertainment $HOFV+0.7%

Ostatnią pozycją na naszej liście akcji groszowych metaverse jest Hall of Fame Resort and Entertainment Company. Ta nowo powstająca firma wykorzystuje atrakcyjność Narodowej Ligi Futbolowej (NFL). Jest to odrębna jednostka organizacyjna od Pro Football Hall of Fame, ale oba podmioty łączy wspólna wizja.

HOFV dąży do stworzenia interaktywnego doświadczenia związanego z NFL poprzez media, gry i tworzenie zasobów na miejscu. Wszystkie te obszary mają jakiś związek z metawersum. Na przykład, dzięki współpracy z Pro Football Hall of Fame w Canton w stanie Ohio, firma zyskała dostęp do rynku NFT. Związek między cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi a NFL jest oczywisty.

Akcje HOFV są obecnie notowane za mniej niż 1 USD, ale analitycy uważają, że ich cena może się potroić. W marcu nastąpił znaczny zakup przez osoby mające dostęp do informacji poufnych, co prawie zawsze jest wskaźnikiem hossy dla akcji.

Nie jest to oczywiście rekomendacja inwestycyjna. Zapoznaj się szczegółowo z każdą firmą, przejrzyj jej stronę internetową, artykuły na jej temat, zrób sobie pełny obraz sytuacji, a dopiero potem zdecyduj, czy warto w nią zainwestować.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet