S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Společnost Advanced Micro Devices $AMD+1.4% dnes po zavření trhů oznamuje výsledky, pojďme si říct názory. 😊

Jsem docela zde nejistý, co očekávat. Zprávy posledních dnů společnost představila hezké, jako například budoucí záměr investovat v Indii v příštích letech 400 miliónů dolarů.

Tato investice pokryje vytvoření nového kampusu AMD v Bangalore, Karnataka, který bude sloužit jako největší designové centrum společnosti. AMD navíc do konce roku 2028 najme přibližně 3 000 nových inženýrů.

Tato investice pokryje vytvoření nového kampusu AMD v Bangalore, Karnataka, který bude sloužit jako největší designové centrum společnosti. AMD navíc do konce roku 2028 najme přibližně 3 000 nových inženýrů.

„Z hrstky zaměstnanců v roce 2001 na dnešních více než 6 500 zaměstnanců AMD rozrostla svou stopu na základě silného základu založeného naším místním vedením a vysoce kvalifikovaných talentů,“ řekl Mark Papermaster, výkonný viceprezident a technologický ředitel. $AMD+1.4% . „AMD má jedno z nejširších produktových portfolií v oboru, které je poháněno růstem umělé inteligence, sítí a 6G komunikace a naše indické týmy budou i nadále hrát klíčovou roli při poskytování vysoce výkonných a adaptivních řešení, která podporují zákazníky AMD po celém světě. „Dalšími investicemi a rozšiřováním naší přítomnosti v Bangalore jsme odhodláni podporovat inovace v Indii na podporu indické polovodičové mise.“

AMD

AMD

AMD
$148.64 $2.00 +1.36%

Tohle je samozřejmě skvělá zpráva a člověk by čekal, že dnes po výsledcích by to mohlo jen růst a tak by ještě tato cena nemusela být špatná, ovšem, na co bych nezapomínal je že jejich tržby stále nejsou ideální. Po výsledcích Q1 2023 jejich tržby meziročně klesly o 9,1% Kapitálové výdaje meziročně zvýšily z 71 miliard $ na 158 miliard $. Akcie tehdy $AMD+1.4% v předburzovní fázi klesali o 6,02%.

Ve druhém kvartálu společnost očekává růst v divizích datových center a klientské divizi. Naopak pokles očekává v herní a vložené divizi. AMD nadále očekává růst v druhé půlce roku.

Zařadili by jste tuto společnost do Vašeho portfolia?😊

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Už dlouho si říkám, že je čas mrknout se na společnosti, co jdou s výrobou do tu Indie, tak bych mohla začít resersi tady :)

Jj, má hrozné P/E a dnes byl pokles který nakonec když jsem ještě před uzavřením stihl dohledat, tak i přes nadšení lidí v této akcii byl trochu očekávaný, ty výsledky se sice zlepší, ale pořád rok zpět jsou horší, ale je tu právě ale které se mi líbí a já dnes před uzavřením po propadu nakoupil, zatím jen za méně, ale protože ta budoucnost v Indii se mi také moc libí. 😊

Tak to se na ni budu muset podívat víc zblízka:)

Přijde mi teď trochu přepálená... ale firma je to solidní :) Takže nějaký dip bych nakoupil

Souhlas! Také se mi líbí ale přijde mi proste moc za ni, navíc teď po výsledcích. Jako přeji jim to, chápu hype kolem AI a ano, mají velkou příležitost v Indii teď, ale pořad ty čísla až tak se mi nezdají, dip bych koupil také. 😊

Kolik % poklesu bereš jako "dip" ? :) To má asi každý dost jiný...

Investice do Indie jsou dobré, pokud mají na své straně tamní vládu. Jinak by do toho vlastně ani nešli... Na AMD jsem se trochu svezl, ale prozatím ji vůbec nesleduji, je to pro mě při této ceně nepřijatelné. 
Velmi tenké marže, nízký ROIC, EV/EBITDA 37. Ta čísla jsou pro mě alarmující, budoucí růst je v ceně hodně započítám, nemluvě o AI.

Souhlas, také neinvestuji zatím, spíše bych dnes čekal pokles po výsledcích, ale zatím se dočítám, že prý by měli překonat odhady příjmů, tak nevím ...

Akcie této společnosti v portfoliu nemám a společnost jen tak z dálky sleduji, ovšem ta informace s Indií se mi líbí.

Mě také ale pořád si myslím, že výsledky i tak nebudou moc překvapivé, po Q1 2023 byl pokles. Uvidíme. 😊 Jestli bude ale pokles, tak bych pak nakoupil.

Super, nakonec se akcie propadá asi 4%. Nakupoval jsi, nebo ne ?

V portfoliu bych je klidně měl za přijatelnou cenu. Koukal jsem na odhady k výsledkům a moc růžově to analytici nevidí. Tak třeba nakoupíme.

Asi tak no, jako líbí se mi to zpráva s tou Indií, to je do budoucna určitě super ale jinak čísla ještě a odhad analytiků není nic moc, takže spíše se taky uchyluji k poklesu po dnešku.