S&P 500 ^GSPC 4,973.43 +0.12%
Tesla TSLA $140.56 -4.42%
Nvidia NVDA $773.50 +1.51%
Meta META $474.60 -1.35%
Microsoft MSFT $396.30 -0.71%
Alphabet GOOG $155.88 +0.11%
Apple AAPL $165.11 +0.07%
Amazon AMZN $174.67 +0.02%

Advanced Micro Devices $ AMD-0.2% ogłasza wyniki dziś po zamknięciu rynków, posłuchajmy opinii. 😊

Nie jestem pewien, czego się spodziewać. W ciągu ostatnich kilku dni firma ujawniła kilka ciekawych informacji, takich jak przyszły plan zainwestowania 400 milionów dolarów w Indiach w ciągu najbliższych kilku lat.

Inwestycja ta obejmie utworzenie nowego kampusu AMD w Bangalore, Karnataka, który będzie służył jako największe centrum projektowe firmy. Ponadto AMD zatrudni około 3000 nowych inżynierów do końca 2028 roku.

Inwestycja ta obejmie utworzenie nowego kampusu AMD w Bangalore w stanie Karnataka, który będzie służył jako największe centrum projektowe firmy. Ponadto AMD zatrudni około 3000 nowych inżynierów do końca 2028 roku.

"Od garstki pracowników w 2001 roku do ponad 6500 obecnie, AMD zwiększyło swoją obecność w oparciu o silne fundamenty stworzone przez naszych lokalnych liderów i wysoko wykwalifikowanych talentów" - powiedział Mark Papermaster, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technologii. "AMD ma jedno z najszerszych portfolio produktów w branży, napędzane przez rozwój sztucznej inteligencji, sieci i komunikacji 6G, a nasze indyjskie zespoły będą nadal odgrywać kluczową rolę w dostarczaniu wysokowydajnych, adaptacyjnych rozwiązań, które wspierają klientów AMD na całym świecie". "Poprzez dalsze inwestowanie i rozszerzanie naszej obecności w Bangalore, jesteśmy zaangażowani w napędzanie innowacji w Indiach, aby wspierać indyjską misję półprzewodników".

AMD

AMD

AMD
$146.31 -$0.33 -0.23%

To oczywiście świetna wiadomość i można by się spodziewać, że po dzisiejszych wynikach może ona tylko wzrosnąć, więc ta cena może nie być jeszcze zła, jednak nie zapominałbym o tym, że ich sprzedaż nadal nie jest idealna. Po wynikach za I kwartał 2023 r. ich przychody spadły o 9,1% rok do roku Wydatki kapitałowe wzrosły z 71 mld USD do 158 mld USD. Akcje ówczesnego $AMD-0.2% spadły o 6,02% w fazie przed burzą.

Firma spodziewa się wzrostu w swoich centrach danych i działach klienckich w drugim kwartale. Odwrotnie, spodziewa się spadków w swoich działach gier i wbudowanych. AMD nadal spodziewa się wzrostu w drugiej połowie roku.

Czy uwzględniłbyś tę spółkę w swoim portfelu?


Od dawna myślałem, że nadszedł czas, aby sprawdzić firmy, które zajmują się produkcją w Indiach, więc równie dobrze mogę zacząć tutaj :)

Tak, ma straszny P/E i dzisiaj był spadek, który w końcu, kiedy udało mi się śledzić przed zamknięciem, pomimo entuzjazmu ludzi w tej akcji, był trochę oczekiwany, te wyniki poprawią się, ale nadal rok wstecz są gorsze, ale jest tylko ale, które mi się podoba i kupiłem dzisiaj przed zamknięciem po spadku, tylko za mniej na razie, ale ponieważ podoba mi się również ta przyszłość w Indiach. 😊

W takim razie będę musiał przyjrzeć się bliżej:)

Wydaje się teraz trochę przesadzona... ale to solidna firma :) Więc kupiłbym trochę dipów

Zgadzam się! Też ją lubię, ale po prostu uważam, że jest dla niej za dużo, plus teraz po wynikach. Tak jak im życzę, rozumiem szum wokół AI i tak, mają teraz dużą szansę w Indiach, ale te liczby nie wyglądają dla mnie tak dobrze, dip też bym kupił. 😊

Jak duży spadek procentowy uważasz za "spadek"? :) Chyba dla każdego jest inaczej...

Inwestowanie w Indiach jest dobre, o ile mają tam rząd po swojej stronie. Inaczej by nie weszli... Trochę się przejechałem na AMD, ale na razie w ogóle go nie śledzę, jest dla mnie nie do przyjęcia przy tej cenie.
Bardzo niskie marże, niski ROIC, EV/EBITDA na poziomie 37. Te liczby są dla mnie niepokojące, przyszły wzrost jest bardzo wyceniany, nie wspominając o sztucznej inteligencji.

Zgoda, ja też jeszcze nie inwestuję, raczej spodziewałbym się spadku po dzisiejszych wynikach, ale na razie czytam, że mają pobić szacunki zysków, więc nie wiem ...

Nie mam akcji tej spółki w swoim portfelu i śledzę ją tylko z daleka, ale podobają mi się informacje z Indii.

Ja też, ale i tak nie sądzę, aby wyniki były zbyt zaskakujące, po Q1 2023 nastąpił spadek. Zobaczymy. 😊 Jeśli jednak nastąpi spadek, kupiłbym wtedy.

Świetnie, w końcu akcje spadły o około 4%. Kupowałeś, prawda?

Byłbym szczęśliwy, mając je w portfelu po rozsądnej cenie. Przyglądałem się szacunkom wyników i analitycy nie widzą ich zbyt różowo. Może więc kupimy.

Wydaje mi się, że tak, tak jak podoba mi się raport z Indii, który jest zdecydowanie świetny na przyszłość, ale poza tym liczby nadal i szacunki analityków nie są świetne, więc jestem bardziej skłonny do spadku po dzisiejszym dniu.