S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Chtěli jste show? :))

Agentura Fitch poprvé v historii snížila rating USA z AAA na AA+. Toto rozhodnutí odráží očekávané zhoršení fiskální situace USA v následujících letech, rostoucí veřejné zadlužení a problémy ve správě a řízení hospodaření země.

Před dvanácti lety, když agentura Standard & Poor’s snížila rating USA, což btw kritizoval I Buffett, mělo to významný dopad na světové trhy. Klíčové americké burzovní indexy tehdy klesly o 5-7%. Vzhledem k aktuálnímu snížení ratingu Fitch může dojít k podobným reakcím na trzích.

Fitch také upozorňuje na rostoucí schodek veřejných financí USA a celkový veřejný dluh v poměru k HDP, který by mohl do roku 2025 dosáhnout 118,4%.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Jsem zvědavá, zda se to bude opakovat a klesne to o podobná čísla jako před 12ti lety. Ale pokud mne paměť nešálí, tak tentokrát šlape ekonomika mnohem lépe.

Buffett v minulosti kritizoval snížení ratingu? O tom si musím zjistit více.

Jak moc vlivný je fitch oproti Standard & Poor's? Každopádně mi to snížení dává smysl a řekl bych, že včera bylo pozdě. Třeba USA dojde, že jet na dluh není to pravé (spíše ne). 😁

Tak čtu, že Fitch je v podstatě druhá hlavní ratingová společnost po SP. To by mohlo udělat své.

To by mohlo. Jsem zvědavá, jak trh zareaguje

Tak asi RIP můj diagonal no 😂😂😂

Já jsem včera bral call spread na $QQQ-2.1% Bylo to naštěstí asi na 0,5 %, ale i tak. Jakmile jsem vstoupil do pozice, všechno jde proti mě :)

Tak to jsem hodně zvědavý, jak na tohle trh zareaguje.

Na druhou stranu měli na to snížení minimálně 2 kola "debt ceiling" cirkusu. To že dluh USA nezastavitelně roste vědí pomalu od 80's. A je možná trochu překvapivé, že najednou se jakoby "správně" chovají ty samé ratingovky co 15 let zpátky dávaly AAA ratingy na ty nejshitovější MBS/CDO 🤷‍♂️

Tak to vysvětluje, proč indexy otevřely na ně velkým rozdílem ceny. Nějaký pokus o návrat tam byl, ale vypadá to, že opravdu klesáme. Gap skoro 0,5% není málo mezi aftermarketem a premarketem.

FOMO z AI je porad jeste prilis silne, jeste nejaky cas to poroste.

Zatím to tedy moc nevypadá a to se ještě nepustili k obchodování paničtí investoři.