S&P 500 ^GSPC
5,124.2
-1.44%
Nvidia NVDA
$887.93
-2.01%
Tesla TSLA
$171.21
-1.94%
Meta META
$513.62
-1.82%
Amazon AMZN
$185.75
-1.75%
Microsoft MSFT
$421.24
-1.56%
Alphabet GOOG
$159.26
-0.95%
Apple AAPL
$175.12
+0.05%

Ostatnio natknąłem się na spółki, o których nawet nie wiedziałem, że mają akcje w publicznym obrocie, takie jak $WISH-3.0%, $GPRO-2.1% czy $DUOL-1.8%. Akcje $WISH-3.0% i $GPRO-2.1% mają bardzo podobny wykres, na początku akcje wystrzeliły w górę, ale potem szybko spadły i od tego czasu nie wzrosły. Ale podoba mi się $DUOL-1.8%, ponieważ widzę tutaj potencjał i myślę, że ludzie będą używać tej aplikacji jeszcze bardziej, więc ich akcje mogą wzrosnąć. Polecam sprawdzić @lukasandel, który napisał interesujący status/artykuł na temat Duolingo około miesiąc temu.

Jak zapatrujesz się na te akcje i czy któraś z firm zaskoczyła Cię posiadaniem akcji w obrocie publicznym?


Liczby Duolingo nie wyglądają dobrze. Unikam go, chociaż lubię tę aplikację.

Tak, rozumiem to. Ja również korzystam z niektórych produktów lub usług danej firmy, ale nie kupiłbym jej akcji.

Dziękuję za wzmiankę i skądinąd też byłem zaskoczony, więc to też zasługa tego, że przecież chyba każdy wie co jest coraz bardziej na rynku więc poszerzaj horyzonty i tu też dzięki naszej grupie. Ja nadal trzymam $DUOL-1.8%, niestety po dzisiejszym dniu poszedł na czerwono, inaczej miałem go na zielono bo jego ikonka jest fajna 😁 Dzisiaj stracił sporo, ale co nie co dzisiaj też, w zasadzie cały rynek. Osobiście uważam, że to obniżka ratingu USA. Więc w końcu tak wolno, jak oczekiwano, druga połowa roku prawdopodobnie nie będzie tak wysoka z tego powodu, ale nadal uważam, że ta obniżka nie wpłynie na wszystkie akcje i to $ DUOL-1.8% może się oprzeć, co prawda w USA, ale także na całym świecie. Z własnego doświadczenia wiem, że naprawdę można znaleźć ludzi z całego świata, którzy intensywnie korzystają z tej aplikacji. Tak, wskaźnik P / E jest nadal ujemny, ale jeśli dobrze sobie poradzą z wdrożeniem sztucznej inteligencji, którą próbują zrobić, wierzę w ich wzrost i dlatego będę się dalej trzymał, a jeśli teraz pójdą jeszcze bardziej w celu konsolidacji, kupię. 😊

Nie ma za co. Super dzięki za podsumowanie i opinię. Coraz bardziej zaczynam myśleć, że kupiłbym ich akcje, gdy trochę spadną.

Tak, spróbuj poczekać, oczywiście to zależy od Ciebie i nie jest to zalecenie inwestycyjne, ale wiele szumu zostało stworzone przez AI, kupiłem tylko jedną akcję, ale teraz czekam, aż spadną i wtedy kupię, lubię firmę i jeśli nie spieprzą, wierzę, że coraz więcej osób będzie korzystać z tej aplikacji w przyszłości.

Z powyższych interesowały mnie tylko akcje Duolingo :), więc mam je na oku już od jakiegoś czasu i czekam, aby zobaczyć, jak teraz będzie przebiegał rozwój AI

Aha, i wspierają ich również, dając mi 5 minut języka obcego każdego dnia:)

To świetnie. To inwestycja w siebie i to jest najlepsze :D

Fajnie, gdyby w jakiś sposób zaangażowali AI, byłoby zdecydowanie fajnie.

Ostatnio czytałem, że macie

Spekulowałem na temat Wish, wciąż bawię się pomysłem, że ktoś go tam przejmie, co może spowodować wzrost ceny akcji.

Jasne, pewnie najlepiej by było, gdyby ktoś je kupił i może cena akcji jakoś by drgnęła.

$GPRO-2.1% może być interesującym biznesem, ale Wish spadł. Z 1000 dolarów za akcję do 7 dolarów? To za dużo

Zaskoczyło mnie również to, jak bardzo spadły akcje Wish.

Dopiero teraz na to spojrzałem i byłem pod wrażeniem. Takich wypadków się nie widuje.