S&P 500 ^GSPC
5,114.61
-1.62%
Nvidia NVDA
$879.76
-2.91%
Meta META
$510.30
-2.46%
Tesla TSLA
$171.16
-1.97%
Amazon AMZN
$185.62
-1.81%
Microsoft MSFT
$421.53
-1.50%
Alphabet GOOG
$158.93
-1.16%
Apple AAPL
$175.95
+0.52%

Ani jsem nad tímto odvětvím nepřemýšlel a ani netuším do jakých akcií, nebo etf bych měl investovat. Ovšem odvětví je to zajímavé.

Taky mi to odvětví přijde atraktivní.

Máte nějaké tipy na nějaké konkrétní akcie ?

Upřímně jsem nad tím ani zatím nepremyslela a asi bych do toho nesla, ale nemám v rámci toho moc přehled o společnostech

Jasný, chápu

Každopádněnikdy není pozdě se přiučit:)

Držel bych se od toho dál, tyto společnosti nemají žádnou konkurenční výhodou. Jedná se o komoditu, kde nejsou velké překážky pro vstup a budou tam velmi malé marže.

No, co se týče rekreačního využití, mohly by se marže pohybovat podobně jako u společností vyrábějící klasice pyro cigarety.

Rovnou se přiznám, že netuším jak ta legalizace v reálu vypadá, ale čistě teoreticky, pokud je povoleno pěstování pro právnické osoby, tak je to v určitém množství stejné i pro fyzické osoby. Na rozdíl od tabáku si nejspíš dokáže každý sehnat semínka a vypěstovat a usušit pro svou potřebu odrůdu kterou bude chtít a vyjde ho to i v tak málem množství levněji než kdyby to někde nakoupil zpracované?

Jn. Jak píše Marek. $ACB-4.1% a $TLRY-5.3% .

Co se to s $ACB-4.1% stalo?

Budoucnost to má, ale otázkou je, kdy se to rozjede ve velkém. Už několik společností tu bylo, ale nedopadly.

Osobně mi stačí jen potencionální expozice skrze klasické tabákovky. Ty by mohly dát výhybku během chvíle a díky svému silnému postavení být předními společnostmi i v tomto sektoru.

Tak ve velkém se už legalizace rozjíždí, a do 10 let může mít většina vyspělých zemí legalizováno.

Rozjíždí, ale může to trvat déle, než si myslíme. Těch 10 let je pro mě hrozně dlouhá doba na to, abych nyní investoval. Legalizace sám fandím a těším se, jak se ten trh bude rozvíjet.