S&P 500 ^GSPC 5,053.91 -0.33%
Tesla TSLA $158.65 +9.66%
Nvidia NVDA $806.88 -2.10%
Amazon AMZN $176.58 -1.65%
Meta META $489.12 -1.41%
Apple AAPL $168.35 +0.87%
Alphabet GOOG $159.31 -0.38%
Microsoft MSFT $407.16 -0.10%

Nawet nie myślałem o tym sektorze i nie mam pojęcia, w jakie akcje lub etfy powinienem zainwestować. Ale to interesujący sektor.

Uważam też, że branża jest atrakcyjna.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące konkretnych akcji?

Szczerze mówiąc, jeszcze się nad tym nie zastanawiałem i prawdopodobnie nie zdecydowałbym się na to, ale nie mam zbyt dużego wglądu w zaangażowane firmy

Tak, rozumiem.

Tak czy inaczej, nigdy nie jest za późno na naukę:)

Trzymałbym się od tego z daleka, te firmy nie mają przewagi konkurencyjnej. Jest to towar, w przypadku którego nie ma dużych barier wejścia, a marże będą bardzo niskie.

Cóż, jeśli chodzi o użytek rekreacyjny, marże mogą być podobne do marż firm produkujących klasyczne papierosy piro.

Przyznam od razu, że nie mam pojęcia, jak legalizacja wygląda w rzeczywistości, ale czysto teoretycznie, jeśli uprawa jest dozwolona dla osób prawnych, to tak samo dla osób fizycznych w określonej ilości. W przeciwieństwie do tytoniu, prawdopodobnie każdy może zdobyć nasiona, wyhodować i wysuszyć na własny użytek odmianę, którą chce i wyjdzie taniej nawet w tak małej ilości, niż gdyby kupił ją gdzieś przetworzoną?

Jn. Jak pisze Mark. $ACB-4.0% i $TLRY-1.9%.

Co się stało z $ACB-4.0%?

Ma przyszłość, ale pytanie brzmi, kiedy wystartuje na dużą skalę. Było tu już kilka firm, ale się nie przyjęły.

Osobiście jestem zadowolony z potencjalnej ekspozycji poprzez klasyczną tabakę. Mogłyby one zmienić branżę w mgnieniu oka i stać się wiodącymi firmami w tym sektorze ze względu na swoją silną pozycję.

Tak więc legalizacja już teraz nabiera dużego tempa, a w ciągu 10 lat większość krajów rozwiniętych może ją zalegalizować.

To się rozwija, ale może potrwać dłużej, niż nam się wydaje. 10 lat to dla mnie strasznie długi okres na inwestycje. Sam jestem fanem legalizacji i z niecierpliwością czekam na rozwój rynku.