S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Amazon wykonuje kolejny przyjazny dla konsumentów ruch

Marek Wronski
2. 8. 2023
4 min read

Amazon $AMZN+1.5% ma nową ofertę, która rozwiązuje problem milionów Amerykanów, którego Google, Warren Buffett i inni nie zdołali rozwiązać. Między innymi, nie zapominaj, że jutro są wyniki. 😊

Jednym z wielu poważnych problemów, przed którymi stoją Stany Zjednoczone, jest opieka zdrowotna. Wielu Amerykanów nie ma dostępu do odpowiedniej opieki zdrowotnej i zarówno politycy, jak i prywatne firmy starają się rozwiązać ten problem.

Ogromny wysiłek na rzecz poprawy opieki zdrowotnej został podjęty dzięki Haven, wspólnemu partnerstwu Amazon $AMZN+1.9%, Berkshire Hathaway $BRK-B+0.9% i JPMorgan Chase $JPM+1.9%. Ale trwało to zaledwie trzy lata. A tam, gdzie prywatne przedsiębiorstwa w większości zawiodły, wydaje się, że rząd również się poddał. CVS Health $CVS-0.2% odniósł prawdopodobnie największy sukces w tej dziedzinie dzięki swoim przychodniom, dostarczając przynajmniej podstawowe usługi w nieco przystępny sposób do miejsc, w których ich brakowało.

Teraz Amazon $AMZN+1.5% poszedł w ślady CVS i rozszerzył program opieki zdrowotnej, który testuje w całym kraju. Nie jest to masowy przegląd amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej, który przewidział Haven, ale nadal jest to dość duży wysiłek, aby zapewnić opiekę większej liczbie osób.

Dzięki Amazon Clinic: która została teraz rozszerzona na całe Stany Zjednoczone, lider online oferuje wirtualny rynek opieki zdrowotnej, który pozwala klientom szybko uzyskać leczenie ponad 30 typowych problemów zdrowotnych. "Oprócz konsultacji opartych na raportach w 34 stanach, Amazon Clinic obsługuje teraz ogólnokrajowe wizyty wideo. Amazon Clinic oferuje klientom całodobowy dostęp do lekarzy bezpośrednio przez Amazon.com i aplikację mobilną Amazon" - podała firma w komunikacie prasowym.

Jak działa Amazon Clinic:

Amazon nie zatrudnia lekarzy ani nie zapewnia opieki. Zamiast tego działa jako rynek, który łączy ludzi z odpowiednimi dostawcami. "Aby uzyskać leczenie, klienci po prostu odwiedzają klinikę Amazon na stronie internetowej Amazon lub w aplikacji mobilnej Amazon. Tam mogą porównać czasy reakcji i ceny z różnych grup dostawców telezdrowia, wypełnić formularz rejestracyjny i połączyć się z wybranym dostawcą" - powiedziała firma. .

Co być może najważniejsze, ceny usług są publikowane z góry, co oznacza, że nie ma niespodzianek związanych z rozliczeniami, z którymi ludzie - nawet ci z ubezpieczeniem zdrowotnym - często spotykają się podczas wizyt w przychodniach. Już sama ta funkcja może przyciągnąć więcej osób, które w przeciwnym razie nie szukałyby leczenia. Amazon Clinic nie wymaga od klientów posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, chociaż ci, którzy je mają, mogą z niego korzystać w przypadku wszelkich recept wypisywanych przez lekarzy. Firma z góry podaje pewne informacje na temat cen i wyjaśnia swoją ogólną politykę.

"Każdy zewnętrzny dostawca usług telezdrowia ustala własne ceny, a ceny różnią się dla każdego zabiegu. Aby porównać ceny, odwiedź stronę interesującego Cię zabiegu. Konsultacje Amazon Clinic oparte na raportach kosztują średnio 35 USD, a wizyty wideo 75 USD. Klienci mogą wykorzystać dolary FSA lub HSA do pokrycia kosztów wizyty", powiedział Amazon na swojej stronie z często zadawanymi pytaniami.

AMZN

Amazon

AMZN
$177.23 $2.60 +1.49%

W innych wiadomościach, zaczynają również oferować dostawy dla klientów spożywczych spoza Prime. Usługa Amazon Fresh. Z innych interesujących wiadomości, Amazon planuje zainwestować około 7,2 miliarda dolarów w Izraelu do 2037 roku, aby uruchomić swoje centra danych Amazon Web Services (AWS) w tym kraju.

Cóż, wyniki już wkrótce i jestem dość niecierpliwy, trzymam, ale jeszcze nie kupuję firmy, ale będę ją obserwował i może się to zmienić.

Jakie są Twoje oczekiwania i ocena spółki? 😊
Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.