S&P 500 ^GSPC
5,035.11
-0.32%
Nvidia NVDA
$851.10
-2.64%
Amazon AMZN
$181.43
-1.03%
Alphabet GOOG
$157.34
+0.86%
Meta META
$495.91
-0.77%
Apple AAPL
$168.63
-0.44%
Microsoft MSFT
$412.82
-0.42%
Tesla TSLA
$156.98
-0.08%

Amazon'dan tüketici dostu bir hamle daha

Çetin Tilki
2. 8. 2023
4 min read

Amazon $AMZN-1.0%, milyonlarca Amerikalının karşı karşıya olduğu ve Google, Warren Buffett ve diğerlerinin çözemediği bir sorunu ele alan yeni bir teklif sunuyor. Diğer şeylerin yanı sıra, yarının sonuçları olduğunu unutmayın. 😊

ABD'nin karşı karşıya olduğu en büyük sorunlardan biri sağlık hizmetleri. Birçok Amerikalı uygun sağlık hizmetlerine erişemiyor ve hem politikacılar hem de özel şirketler bu sorunu çözmeye çalışıyor.

Amazon $AMZN-1.0%, Berkshire Hathaway $BRK-B+0.2% ve JPMorgan Chase $JPM+0.0% 'nin ortaklığı olan Haven ile sağlık hizmetlerini iyileştirmek için büyük bir çaba sarf edildi. Ancak bu sadece üç yıl sürdü. Ve özel teşebbüsün çoğunlukla başarısız olduğu yerde, hükümet de pes etmiş gibi görünüyor. CVS Health $CVS-0.6%, poliklinikleriyle bu alanda belki de en başarılı olan şirket oldu ve en azından temel hizmetleri, bu hizmetlerden yoksun olan yerlere biraz uygun fiyatlı bir şekilde getirdi.

Şimdi Amazon $AMZN-1.0%, CVS'nin izinden giderek ulusal çapta test ettiği sağlık programını genişletti. Bu, Haven'ın öngördüğü gibi ABD sağlık sisteminde büyük bir revizyon değil, ancak yine de daha fazla insana sağlık hizmeti götürmek için oldukça büyük bir çaba.

Amazon Clinic ile: şimdi tüm ABD'ye genişletildi, çevrimiçi lider, müşterilerin 30'dan fazla yaygın sağlık sorunu için hızlı bir şekilde tedavi almalarını sağlayan sanal bir sağlık pazarı sunuyor. "34 eyalette rapora dayalı konsültasyonlara ek olarak, Amazon Clinic artık ülke çapında video ziyaretlerini de destekliyor. Amazon Clinic, müşterilere doğrudan Amazon.com ve Amazon mobil uygulaması aracılığıyla doktorlara günün her saati erişim imkanı sunuyor " dedi.

Amazon Clinic nasıl çalışıyor?

Amazon doktorları işe almıyor ya da bakım sağlamıyor. Bunun yerine, insanları doğru sağlayıcılarla buluşturan bir pazar yeri olarak hareket ediyor. "Tedavi olmak için müşterilerin Amazon web sitesi ya da Amazon mobil uygulaması üzerinden bir Amazon kliniğini ziyaret etmeleri yeterli. Orada, farklı tele-sağlık sağlayıcı gruplarının yanıt sürelerini ve fiyatlarını karşılaştırabilir, bir kayıt formu doldurabilir ve seçtikleri sağlayıcıyla bağlantı kurabilirler." .

Belki de en önemlisi, hizmetlerin fiyatları önceden ilan ediliyor, bu da insanların - sağlık sigortası olanlar da dahil - poliklinikleri ziyaret ettiklerinde sıklıkla karşılaştıkları fatura sürprizleri olmadığı anlamına geliyor. Sadece bu özellik bile, başka türlü tedavi arayışına girmeyecek daha fazla insanın ilgisini çekebilir. Amazon Clinic müşterilerin sağlık sigortasına sahip olmalarını gerektirmiyor, ancak sigortası olanlar doktorlarının yazdığı reçeteler için bu sigortayı kullanabiliyor. Şirket, fiyatlandırma konusunda önceden bazı bilgiler veriyor ve genel politikasını açıklıyor.

"Her dış tele-sağlık sağlayıcısı kendi fiyatlarını belirler ve fiyatlar her tedavi için değişir. Fiyatları karşılaştırmak için ilgilendiğiniz tedavinin sayfasını ziyaret edin. Amazon Clinic'in rapora dayalı konsültasyonları ortalama 35 dolar, video ziyaretleri ise 75 dolar tutuyor. Müşteriler, ziyaret masraflarını karşılamak için FSA veya HSA dolarlarını kullanabilirler," diyor Amazon SSS sayfasında.

AMZN

Amazon

AMZN
$181.43 -$1.89 -1.03%
1 Day
-0.01%
5 Days
-1.83%
1 Month
+1.75%
6 Months
+25.87%
YTD
+15.73%
1 Year
+85.47%
5 Years
+113.42%
Max.
+177,101.1%

Diğer bir haber de, Prime olmayan market müşterileri için de teslimat sunmaya başlıyorlar. Amazon fresh hizmeti. Diğer ilginç bir habere göre Amazon, Amazon Web Services (AWS) veri merkezlerini ülkede açmak için 2037 yılına kadar İsrail'e yaklaşık 7,2 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Sonuçlar yakında açıklanacak ve ben de büyük bir beklenti içindeyim, şirketi elimde tutuyorum ancak henüz satın almıyorum, ancak yeterince izleyeceğim ve durum değişebilir.

Şirketle ilgili beklentileriniz ve değerlendirmeniz nedir? 😊
Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.