S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Warren Buffett se vyjádřil ke snížení úvěrového ratingu USA 👇

"Existují některé věci, o které by se lidé neměli starat," řekl. "Tohle je jedna z nich."

Buffett řekl: Tohle pondělí jsme koupili státní dluhopisy za 10 miliard dolarů. A jediná otázka pro příští pondělí je, jestli nakoupíme tříměsíční nebo šestiměsíční státní dluhopisy za 10 miliard dolarů.

Ratingová firma Fitch v úterý sdělila: Očekáváme fiskální zhoršení v příštích třech letech a rostoucí dluh. Snížení ratingu tak vyvolalo výprodej amerických akcií. Index S&P 500 ve středu klesl o 1,38 %.

Buffett poznamenal, že tyto obavy jsou oprávněné a řekl, že nesouhlasí se vším, co federální vláda dělá. To ale neznamená, že změní své názory na americké státní dluhopisy a dolar.

"Dolar je rezervní měnou světa a každý to ví," řekl Buffett.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

"Existují některé věci, o které by se lidé neměli starat," řekl. "Tohle je jedna z nich."... tohle je dost hustý :) Buffett je určitě hrozně hustej chlápek ale občas mi přijde dost arogantní...

Ono už to tu trochu zaznělo, ale pokud nejsou podle mínění ratingovky USA, se schopností vytisknout nekonečně peněz (implikace nechme teď stranou), hodny "AAA", tak by všechny ostatní země měly jít okamžitě s ratingem taky o stupeň dolů. A ČR se svojí fiskální odpovědností zhruba někam na úroveň Středoafrické republiky :)

Nikdy nebola povedaná jedna podstatná vec- a síce, že keď sa niekto oháňa tým, aký veľký je Americký dlh a ako je to neudržateľné a že dolár skončí a nahradí ho juan či čo ja viem čo, že celý Americký dlh je de facto jedna veľká investícia(i keď netvrdím, že výnosy z neho sa používajú len správne a hospodárne), pretože celý svet sa predbieha v tom, aby mohol požičať peniaze vláde USA, na rozdiel od čo ja viem Grécka, či Talianska no a v dohľadnej dobe aj Slovenska, ktorí musia žobrať a vyhrážať sa v ECB, aby dostali pôžičky so znesiteľným úrokom, nehovoriac o krajinách ako Turecko, Argentína, celá Afrika, ktorí o ne žobrú MMF...

Me to prijde investice typu "nikdy nebyl nikdo vyhozen za nakup IBM" ;) Jiste ze je nakup dluhu investice, vzdy ale zalezi na pomeru riziko/odmena. Dokud se bude verit, ze si vlada USA muze vytisknout tolik USD kolik potrebuje, protoze je dolar neohrozitelna rezervni mena, tak jim to bude prochazet. Pokud se v tom ale bude nekdo podrobne rypat a vytahne kolik uz treba staly posledni (nevyhrane) valky jen na urocich, ze jejich novy dluh ciste teoreticky nejde na podporu realneho rustu HDP, ale treba na ruzne socialni programy a staveni "hladovych" zdi tak se jejich pozice hegemona muze znacne narusit.

Mnohem vice by me zajimalo jak zahranicni nakup dluhopisu souvisi s tim v jakem vztahu chteji s USA byt, protoze kdyz se podivam treba na jejich nejvetsi veritele, tak cca 12% jejich dluhu drzi Cina;)

https://youtu.be/BISTzmGfHrI?t=173 Posílám s konkrétním časem. Řekl bych, že to vystihuje perfektně. Jak píše Victor, nebýt to USA, tak je ten rating jinde.

Upřímně jsem uvedava, jak se to bude vyvíjet. Dluh je sice velký ale ekonomika teď šlape 🤔

Já si myslím, že se ve výsledku nic velkého nestane. Stejně se zase těch nových vrcholů dočkáme a tohle není důvod na nová dna. Bude to jen další zub na grafu.

Jenom teda nevíme, jak velký😅

Co by taky jiného říkal, když tam chce mít zaparkované takové množství peněz. Kdyby takové dluhy měla jakákoliv jiná země, tak má ten rating minimálně ještě o stupeň níže.

True. Navíc Buffett jen tak názor nemění a v Ameriku dlouhodobě věří. Ale je pravda, že se situací z USA by kterákoli jiná země šla ještě níž s ratingem.

Ideální zashortovat a potom nakoupit na pár let.

No na short to bylo pěkné. Dnes je ale kupodivu klid a vidíme i růst u všech indexů.

Asi tak... no... buy and hold.