S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Warren Buffett komentuje obniżenie ratingu kredytowego USA 👇

"Są pewne rzeczy, o które ludzie nie powinni się martwić" - powiedział. "To jest jedna z nich".

powiedział Buffett: W ten poniedziałek kupiliśmy obligacje skarbowe o wartości 10 miliardów dolarów. Jedynym pytaniem na następny poniedziałek jest to, czy kupimy trzymiesięczne czy sześciomiesięczne obligacje skarbowe o wartości 10 miliardów dolarów.

Firma ratingowa Fitch powiedziała we wtorek: Spodziewamy się pogorszenia sytuacji fiskalnej w ciągu najbliższych trzech lat i wzrostu zadłużenia. Obniżenie ratingu wywołało wyprzedaż amerykańskich akcji. Indeks S&P 500 spadł w środę o 1,38%.

Buffett zauważył, że obawy te są uzasadnione i powiedział, że nie zgadza się ze wszystkim, co robi rząd federalny. Nie oznacza to jednak, że zamierza zmienić swoje poglądy na temat amerykańskich obligacji skarbowych i dolara.

"Dolar jest walutą rezerwową świata i wszyscy o tym wiedzą" - powiedział Buffett.


"Są pewne rzeczy, o które ludzie nie powinni się martwić" - powiedział. "To jest jedna z nich."... to jest całkiem fajne :) Buffett jest zdecydowanie fajnym facetem, ale czasami uważam go za dość aroganckiego...

https://youtu.be/BISTzmGfHrI?t=173 wysyłam z określoną godziną. Powiedziałbym, że idealnie to opisuje. Tak jak pisze Victor, gdyby nie USA, ranking byłby gdzie indziej.

Szczerze mówiąc, mówię, jak to się rozegra. Zadłużenie jest duże, ale gospodarka jest teraz w szumie 🤔.

Nie sądzę, by w rezultacie wydarzyło się coś wielkiego. I tak zobaczymy te nowe szczyty, a to nie jest powód do nowych minimów. Będzie to po prostu kolejny trybik na wykresie.

Nie wiemy tylko, jak duży😅

Co innego mógłby powiedzieć, gdyby chciał tam zaparkować tego rodzaju pieniądze. Gdyby jakikolwiek inny kraj miał takie zadłużenie, jego rating byłby co najmniej o stopień niższy.

To prawda. Co więcej, Buffett nie zmienia zdania ot tak i wierzy w Amerykę w perspektywie długoterminowej. Ale prawdą jest, że w sytuacji USA każdy inny kraj zszedłby jeszcze niżej z ratingiem.

Idealny do skrócenia, a następnie zakupu na kilka lat.

Cóż, na krótko było miło. Ale dzisiaj jest zaskakująco spokojnie i widzimy wzrosty na wszystkich indeksach.

Myślę, że... cóż... kup i trzymaj.