S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Dnes všichni sledujeme Amazon a Apple, ale máme tu i zprávy ohledně trhu práce z USA. 😊

O Amazonu a Apple víc zmiňovat nebudu, příspěvky tu nějaké jsou, i já před pár dny psal k Amazonu novinky a v nové sekci Bulios Black, Flash News vidíme výsledky.  👍

Co je ale dobrou zprávou a hlavně pro Fed, je ukazatel, že pokračuje zpomalení na pracovním trhu práce. Americká ekonomika vytvořila minulý měsíc 187 000 pracovních míst , což je nejméně od hlášeného překvapivého poklesu v prosinci 2020 a další znamení, že ochlazení na trhu práce, které představitelé Fedu hledali, pokračuje. Míra nezaměstnanosti klesla o 0,1 % na 3,5 %.

Ovšem růst mezd pravděpodobně může být překážkou v otázce, zda je zapotřebí další zvýšení sazeb, přičemž mzdy vzrostly o 0,4 % oproti minulému měsíci a o 4,4 % oproti předchozímu roku, tedy více, než očekávali ekonomové.

Tento týden hlavní zpráva která otřásla trhy bylo snížení ratingu USA o kterém už všichni víme. Je ale pravda, že dluh USA je veliký.

Jak pohlížíte na dluh? A přijde opravdu takové ochlazení aby už Fed tento rok sazby nezvyšoval? 😊

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Ten dluh se mi samozřejmě nelíbí a to jak s tím nic nedělají se mi nelíbí ještě více, ovšem nelámu si s tím hlavu. Těžko říct, zda přijde nějaké velké ochlazení. Nejsem si tím vůbec jistý a jenom bych tipoval, ovšem ocenil bych kdyby už FED sazby nezvyšoval.

Tak nic s tím nezmůžeme, taky spím klidně ale je to blbý no, protože aby jsme jednou třeba nezažili něco podobného co naše prarodiče kdy doslova házeli bankovky do řeky protože neměli hodnotu. 🤦‍♂️ Už snad nebudou zvyšovat, max třeba jednou, aspoň se dají nakoupit dobře třeba reity, ty si myslím že jsou stále nízko.

Taky v to doufám. Mám teď v plánu kupovat $O-0.4% a na nový měsíc zase přikoupím $MO-0.9%, $CVS-1.6% a SP500.

Já dnes spíš sleduju, jak mi celé USA portfolio padá dolů... :)

No, postupně to jde dolů ale zatím bych ještě takovou vědu nedělal z toho, pořád jsem šli dlouho nahoru, mě dneska zachránil Amazon a trochu sektor ropy a plynu, a i né vše z IT šlo dolů, tak sice málo ale celkově zelenou bych mohl dnes udržet. Budeme nakupovat aspoň brzy. 😁

tyjo já to teď otevřel a od včera mám portfolio o 5% lehčí :-D

Ano, také si to myslím chlapi @krystofjane @martinsedlacek , že jednou dojdeme do bodu kdy prostě to nepůjde udržet a prostě se to umaže, jako bude muset to být nějaký restart a samozřejmě ne jen v USA, protože kdyby jen oni si to umazali, zbytek světa by byl hodně naštvaný. Také nejsem politik a ani jí tolik nerozumím, ale určitě by plno věcí šlo dělat levněji, problém je v tom, že dost politiků není podnikatelů a prostě jinak než nahrabat/nakrást si neumí získat peníze asi. Mě nevadí, že bohatství je nerovnoměrné, ať mají miliardy úspěšní lidí, podnikatelé, majitelé firem co něco vybudovali, ale politikům to nepřeji. A zpět k dluhu, tam prostě byl začátek problému nejspíše tisknutí peněz bez toho aby je něco krylo, jako tomu bylo dříve zlato. Kdyby to šlo, k tomu bych se vrátil, aby prostě platidlo bylo kryté něčím a ne jen důvěrou vlády, která s ní nakládá bezohledně.

Máš naprostou pravdu. Chápu, že teď už to není jednoduché, ale to tohoto bodu jsme se podle mě vůbec dostat neměli...

To ano, neměli a šance z toho ven moc není, nebo já ji teda nevidím.

Pravda, pokud bychom dostali zpět k tomu, aby peníze byli krytý zlatem, bylo by to skvělý, ale na to už je absolutně dávno pozdě .. To mi přivádí myšlenku, slyšel jsem, že ta nová světová skupina BRICS, má mít měnu krytou zlatem ..

Přesně tak. Ano něco jsem takového slyšel a dokonce i že i nějakým kryptem by mohla, ale to ač mám rád BTC tak byl jen slepý výstřel si myslím.

To je vysoce úsměvný. Pokud páteř tohohle projektu tvoří Čína a Rusko, které svojí měnu manipulují podle potřeby aby zakryli ekonomické průsery napáchané čistokrevným diletanstvím straníků, tak je za mě nemyslitelný, že jejich nenechavý pracky by dokázaly "zlatý standard" vůbec dodržet, tím míň, že by sami od sebe běželi na nějaké CBDC u které by nemohli libovolně řídit zásobu. A v menším měřítku to platí i pro další účastníky - Saudové, Emiráty, Indie, Brazílie...

Možná by se ti líbil systém minimálního státu, tzv: minarchie.

Zajímavé, neznám moc tyhle možnosti a o tomto slyším poprvé. Já osobně ani nevím jak by měl vypadat ideální stát či svět, to už tu zde dost filozofujeme, ono prostě to o čem se bavíme nikdy nepůjde, protože člověk je chamtiví tvor, chce pořád víc a víc i když má dost, politikové nejsou lidé, co chtějí blaho státu, všech atd ...na jednu stranu je to dobře, protože já nejsem pro aby všichni se měli stejně, protože pak by plno lidí využívalo jen práci ostatních, na druhou stranu je pravda, jak píše Filip, žádná vláda ať je to rěžim jakýkoliv není svatý a vždy si tam budou hrát na svém korýtku pro své blaho.

Hezky napsané, kdy nastalo tisknutí peněz ve velkém? To bylo v době Covidu a proto byly trhy tak vysoko?

Nejspíše ano, já v té době ještě nebyl v akciích, ale ono tak obecně je to problém a způsobuje to inflaci když se začnou nalévat jen tak z ničeho peníze do ekonomiky. V době covidu se zastavila výroba, opadl obchod ale přitom vlády rozdávali různé balíčky, podpůrné, záchranné či jak to nazývali.

Rád bych viděl, aby FED přestal zvyšovat sazby, ekonomika celkem šlape neříkám nic .. Ale ten dluh? To je tak enormní číslo, až fakt šílené 😄 Občas si říkám, aby to nedopadlo jednou špatně, tohle nejde do nekonečna přece.

Taky bych příště nezvyšoval, ale uvidíme data jaké budou. Ten dluh, to je děs no, jako ano, je zadlužený celý svět, ale USA vzhledem k tomu že je dolar stále jednou z hlavních rezervních měn by se měli chovat zodpovědněji. 👍

Přesně tak 🤝🏽 No uvidíme samy.

To by měli, jen úrokovými sazbami tak velký dluh nespraví.

Mě zarazilo jak i ty největší ekonomiky na světě vlastně ,,fungují” na dluh. Nerozumím tomu, proč teda americká vláda rozdává peníze. Do budoucna věřím, že se jim podaří dostat státní dluh pod kontrolu. Momentálně očekávám, že sazby spíš nezvednou.

Taky si myslím že sazby nezvednou příště a s tím dluhem, jak jsem psal i předchozímu komentáři, nerozumím tomu také, politice vůbec, ale prostě přijde mi, že na to nikdo nemá páku, od uvolnění zlatého standartu prostě vlády žijí na dluh, ten se jen posouvá, zvyšuje a je to jakoby světu jedno, prostě no co,, je to jen číslo a politik? ...nechci znít hodně zaujatě nebo závistivě, ale prostě je to pro ně byznis, šup, jsem zloven na pár let, tak pojdme si dělat zákony a politiku tak, abych si co nejvíce nahrabal nebo vytvořil příležitosti, zakázky aby si vytvořili bohatství a někdo to dokáže dělat slušně a někoho dožene chamtivost a skončí v podvodech ... znám několik lidí, v pohodě lidi to jsou, ale vždy jim funkce v úřadě přinesla bohatství a tohle asi dokud se bude dít, tak bude vždy dluh ...nevím ale, už tu spíše filozofuji. 😂

Ten dluh byl jeden z hlavních důvodů snížení ratingu dříve tento týden. Nejsem politik, ale myslím, že by to šlo dělat za mnohem méně peněz. Nejen v USA. Podle mě jsou světové trhy ve výsledku nesplatitelné a dostaneme se do fáze, kdy buď dojde k domluvě a jejich vymazání nebo bude jiný zásadní převrat.

Zajímavá myšlenka, nějaké vymazání dluhů by se hodilo 😅

Mám na to podobný názor, zase si ale říká, že není snad ani možné "Jenom tak smazat dluh" Už jenom logicky 😄 Každopádně se v budoucnu určitě něco musí stát.