Akcie společnosti Cassava Sciences mohou přinést až 50 násobné zhodnocení

Akcie společnosti Cassava Sciences $SAVA+9.7% se aktuálně obchodují za pouhých 26,77$ za akcii. Společnost vykazuje vele důležité známky vývoje léčiv na Alzheimerovu chorobu, které se blíží finální (3) klinické fázi vývoje. Jen koncem roku 2021 byl zaznamenán úspěch společnosti na základě nárůstku obliby investorů, který zapříčinila zpráva ohledně pokroku jejich léčiv. Očekává se, že společnost vygeneruje až 50 násobné příjmy, když lék na trhu uspěje.

Jako většina akcií nebyla ani společnost $SAVA+9.7% výjimkou, kdy byla cena akcie zasažena volatilním trhem. 

Nicméně, zatímco  cenová akce $SAVA+9.7% může být nyní "nudnější", než tomu bylo během jeho divokých pohybů v loňském roce, nemusí tomu tak být o několik měsíců později.

Do té doby budeme vědět více o tom, zda je Simufilam (hlavní a nejnovější lék společnosti) na cestě k získání schválení americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Nebo pokud je to jeden z drtivé většiny kandidátů na léky, který se nedostane do fáze komercializace.

Akcie by mohly prudce vzrůst, pokud bude Simufilam schválen. Je zde však vysoké riziko, že pokud lék neuspěje a neobstojí, tak bude společnost zaznamenávat další propad skrz vysoké náklady na vývoje léčiv.

Cassava Sciences $SAVA+9.7%

Na grafu je jasně vidět výstřel, kdy společnost ohlásila důležité pokroky s vývojem léku, a následný propad počátkem roku, který přinesl volatilní trh.

Jak jsem již zmínil výše, společnost je v procesu získávání léčby Alzheimerovy choroby, Simufilam, prostřednictvím schvalovacího procesu. Právě teď je ve fázi 3 klinických studií.

Akcie $SAVA+9.7% vzlétly na začátku roku 2021, když mezi investory rostlo nadšení z tohoto potenciálního trháku. Jediná záporná zpráva, která může společnost krátkodobě poškozovat je soudní spor, který byl na základě obvinění z údajné manipulační kampaně (tento spor je téměř uzavřen a společnost vyjde možná bez následků).

  • Soudní spor můžete vyhrát a nebo prohrát, v obou případech si jméno společnosti nese určité poznamenání své značky. Což může i krátkodobě způsobit propad ceny. 
  • Obecně se předpokládá, že s koncem volatilního trhu se může cena akcie dostat zpět na 50$ bez ohledu na vývoj léčiv.

Riziko vs Zisk

Tento aspekt si musí každý investor zhodnotit sám a zvážit, zda mohu více vydělat než ztratit. Samozřejmě vždy je lepší mít příležitost tam, kde je více katalyzátorů a tudíž i větší diverzifikace. V tomto případě máme jednu divokou kartu, která když uspěje, tak si připíše historický průlom v léčbě Alzheimerovy choroby a vystřelí to cenu společnosti do nebes.

Předpoklad při úspěchu léku Simufilam by byla, že akcie společnosti by mohla lehce dosáhnout na hodnotu až 1000$ za jednu akcii. Takové zhodnocení by už stálo za risk a zhodnocení dalších technických a fundamentálních aspektů. Přesto je tu riziko neúspěchu léku a případné ztráty hodnoty akcie na úkor vysokých nákladů.

  • Buď Simufilam funguje a dostane zelenou od FDA, což pošle akcie vzhůru. Pokud tato léčba Alzheimerovy choroby nefunguje? Není vyloučeno, že akcie klesnou zpět na jednociferné ceny.

 

Bližší pohled na akcii $SAVA+9.7% naleznete na tomto videu: (76) This Stock Can Surprise Investors - Best Risk & Reward In The Stock Market - YouTube

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @pb2205 má karmu 610 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Zisk může být obrovský při úspěchu, v opačném případě se očekává další ztráta, což by mohlo společnost srazit.

Přesně tak to říkám. Do toho špatné jméno na základě soudních sporů a hned tu máme z akcie, která může vystřelit, propadlíka.

To by byl velký průlom nejen pro svět investic...

Doufám, že to uspěje z lidského hlediska je tento lék velice potřebný, investiční stránka je také důležitá, ale tímto úspěchem by byly součástí historie.

To rozhodně! 😎

Sázka na jednu kartu je vážně dost riskantní. Ale zase investice za 27$ a možnost výstřelu na stovkové až tisícové hranice je na uváženou.

To už musí zvážit každý sám ten poměr riziko : zisku🤔