S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Akcje Cassava Sciences mogą przynieść nawet 50-krotny wzrost wartości

Akcje Cassava Sciences $SAVA-0.4% są obecnie notowane po zaledwie 26,77 USD za akcję. Firma wykazuje bardzo istotne oznaki opracowywania leków na chorobę Alzheimera, które zbliżają się do końcowej (3) fazy rozwoju klinicznego. Dopiero pod koniec 2021 r. firma odniosła sukces dzięki wzrostowi popularności wśród inwestorów, wywołanemu informacjami o postępach w pracach nad jej lekami. Oczekuje się, że firma osiągnie nawet 50-krotność przychodów, jeśli lek odniesie sukces rynkowy.

Podobnie jak większość akcji, $SAVA-0.4%nie była wyjątkiem, gdy cena akcji została dotknięta przez niestabilny rynek.

Jednakże, podczas gdy kurs $SAVA-0.4% może być teraz "nudniejszy" niż podczas szalonych ruchów w zeszłym roku, może to nie być prawdą kilka miesięcy później.

Do tego czasu będziemy wiedzieć więcej na temat tego, czy Simufilam (główny i najnowszy lek firmy) jest na dobrej drodze do uzyskania zatwierdzenia przez Amerykańską Agencję ds. Albo jeśli jest to jeden z ogromnej większości kandydatów na leki, które nie trafią do fazy komercjalizacji.

Akcje mogą gwałtownie wzrosnąć, jeśli Simufilam zostanie zatwierdzony. Istnieje jednak duże ryzyko, że w przypadku niepowodzenia leku, który się nie utrzyma, firma odnotuje dalsze spadki ze względu na wysokie koszty opracowywania leku.

Nauki o manioku $SAVA-0.4%

Na wykresie wyraźnie widać moment, w którym firma ogłosiła ważne postępy w rozwoju leku, oraz późniejszy spadek na początku roku, który spowodował niestabilność rynku.

Jak wspomniałem powyżej, firma jest w trakcie procesu zatwierdzania swojego leku na chorobę Alzheimera - Simufilamu. Jest on obecnie w fazie 3 badań klinicznych.

Akcje spółki $SAVA-0.4% wystrzeliły w górę na początku 2021 roku, gdy wśród inwestorów wzrosło podniecenie związane z tym potencjalnym przebojem. Jedyną negatywną wiadomością, która może zaszkodzić firmie w krótkim okresie, jest pozew sądowy oparty na zarzutach dotyczących kampanii fałszowania (proces ten jest już prawie zamknięty i firma wyjdzie z niego prawdopodobnie bez reperkusji).

  • Możesz wygrać lub przegrać sprawę, ale tak czy inaczej nazwa firmy będzie się kojarzyć z marką. Może to nawet spowodować spadek cen w krótkim okresie.
  • Powszechnie uważa się, że wraz z końcem niestabilnego rynku cena akcji może powrócić do poziomu 50 USD, niezależnie od rozwoju sytuacji na rynku leków.

Ryzyko a zysk

Jest to aspekt, który każdy inwestor musi ocenić sam i zastanowić się, czy mogę osiągnąć więcej zysków niż stracić. Oczywiście, zawsze lepiej jest mieć okazję, gdy istnieje więcej katalizatorów, a zatem większa dywersyfikacja. W tym przypadku mamy do czynienia z jedną dziką kartą, która - jeśli się powiedzie - spowoduje historyczny przełom w leczeniu choroby Alzheimera i wywinduje cenę firmy w górę.

Przy założeniu sukcesu Simufilamu akcje firmy mogłyby z łatwością osiągnąć poziom nawet 1000 USD za akcję. Taka aprecjacja byłaby już warta ryzyka i docenienia innych aspektów technicznych i fundamentalnych. Mimo to istnieje ryzyko niepowodzenia leku i potencjalnej utraty wartości dla akcjonariuszy kosztem wysokich kosztów.

  • Albo Simufilam zadziała i dostanie zielone światło od FDA, co spowoduje wzrost akcji. Jeśli ta metoda leczenia choroby Alzheimera nie zadziała? Nie jest wykluczone, że kurs akcji spadnie do poziomu jednocyfrowego.

Aby przyjrzeć się bliżej akcjom $SAVA-0.4%, sprawdź to wideo: (76) Ta akcja może zaskoczyć inwestorów - najlepsze ryzyko i zysk na rynku akcji - YouTube

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet