S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

3 firmy, dzięki którym w ciągu kilku lat staniesz się milionerem

Większość z nas chciałaby przejść na emeryturę jako milionerzy. W rzeczywistości dla wielu osób nawet 1 milion koron może nie wystarczyć na utrzymanie stylu życia, do którego przywykliśmy na emeryturze, nie mówiąc już o otrzymywanej emeryturze. Dlatego właśnie te 3 firmy mają przed sobą obiecującą przyszłość i mogą pomóc Ci zgromadzić przyzwoitą sumę pieniędzy, która pozwoli Ci żyć pełnią życia.

Pieniądze

1. Pfizer $PFE+0.7%

FirmaPfizerod dawna jest dość dobrze znaną marką farmaceutyczną w Ameryce, ale obecnie, po podaniu dziesiątek milionów dawek szczepionki COVID-19 i milionów dawek przypominających, stała się jedną z najbardziej znanych firm w branży.

  • W roku finansowym 2021 przychody firmy Pfizer wzrosły niemal dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego (oczywiście dzięki szczepionce), a zysk netto również wzrósł niemal dwukrotnie.
  • Jeśli spojrzymy tylko na czwarty kwartał, przychody i zysk wzrosły odpowiednio o 105% i 156% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
  • Szczepionka przeciwko COVID-19 cieszy się nadal dużym popytem, a firma posiada również lek przeciwwirusowy, Paxlovide, przeznaczony do leczenia osób, u których zdiagnozowano COVID-19. Oczekuje, że lek ten wygeneruje co najmniej 22 mld USD sprzedaży globalnej w 2022 r.

https://twitter.com/pfizer_news/status/1502280285081284612

Ze względu na pozycję Pfizer może kupować mniejsze firmy, które mają interesujące produkty (np. niedawny zakup firmy Arena Pharmaceuticals -> jej własny lek przeciwzapalny Etrasimod).

  • Jak każda duża firma farmaceutyczna, Pfizer ma wiele leków w fazie rozwoju. W linii produktowej firmy znajdowało się ostatnio 89 produktów, z których 27 znajdowało się w fazie badań III, a kolejne 25 w fazie badań II.

Przewiduje się, że w ciągu 20 lat firma Pfeizer może stać się przedsiębiorstwem wartym bilion dolarów. Przy ostatnim wskaźniku ceny do zysków (P/E) wynoszącym 13, akcje firmy Pfizer wydają się dość atrakcyjnie wyceniane.

2. Coinbase Global $COIN+8.6%

Jeśli chcesz zainwestować w kryptowaluty, ale nie wiesz, jak zacząć, lub po prostu się boisz. Istnieje świetny sposób na inwestowanie w świat kryptowalut bez konieczności kupowania jakichkolwiek kryptowalut. Kupuj akcje Coinbase. Obecnym celem Coinbase jest rozwój poprzez dodawanie kolejnych kryptowalut do oferowanych, a także planowanie wprowadzenia na rynek NFT, między innymi.

Coinbase

Coinbase jest jedną z głównych platform do handlu kryptowalutami.

Około 89 milionów zweryfikowanych użytkowników, 11 000 instytucji i 185 000 partnerów ekosystemu w ponad 100 krajach zaufało Coinbase, aby łatwo i bezpiecznie inwestować, wydawać, oszczędzać, zarabiać i korzystać z kryptowalut.

Powiedział Coinbase

  • W roku finansowym 2021 obroty firmy wzrosły o 766% do 1,67 bln USD.
  • Przychody firmy wzrosły z 1,3 mld USD w 2020 r. do 7,8 mld USD, co oznacza wzrost o ponad 500%.

https://www.youtube.com/watch?v=o1PLyrRVIhE

Oczywiście inwestycja ta nie jest pozbawiona pewnych zagrożeń, np. firma musi stawić czoła konkurencji ze strony innych platform handlu kryptowalutami. Dużą część swoich przychodów uzyskuje z opłat transakcyjnych, ale z czasem opłaty te mogą się zmniejszyć, zwłaszcza ze względu na konkurencję.

Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej firmie, gdyż może ona mieć przed sobą obiecującą przyszłość. Wartość akcji spółki spadła ostatnio o prawie 60%, co zwiększyło jej atrakcyjność przy wskaźniku P/E wynoszącym ostatnio 13.

3. Alphabet $GOOG+0.7%

Firma ta pomogła już wielu ludziom stać się milionerami i wygląda na to, że zamierza kontynuować tę działalność w nadchodzących latach

Alphabet ma jednak do zaoferowania znacznie więcej niż tylko swoją firmę macierzystą Google, ponieważ jest także domem dla wielu różnych firm, z których niektóre są niezwykle dochodowe i popularne.

  • Jest na przykład właścicielem mobilnego systemu operacyjnego Android, serwisu YouTube i usług w chmurze, sklepu Google Play, producenta inteligentnych termostatów Nest oraz firmy Fitbit.

https://www.youtube.com/watch?v=0WFflyzSx_o

Choć na ogół wielkim firmom trudno jest szybko się rozwijać, to w przypadku niektórych, takich jak Alphabet, jest inaczej.

  • W roku finansowym 2021 przychody firmy Alphabet wzrosły o 41% w porównaniu z rokiem 2020, do 257,6 mld USD, a zysk netto wzrósł o 89%. Akcje firmy wzrosły tak bardzo, że niebawem nastąpi podział akcji.

Jeśli więc zależy Ci na silnej i stabilnej firmie, która może zagwarantować rozwój, ta może być właśnie dla Ciebie.

Jestem pewien, że wielu inwestorów ma już te firmy w swoim portfelu. Jeśli jednak nie, z pewnością można się nad nimi zastanowić i przyjrzeć się im bliżej.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet