S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Tuto akcii sleduji a pokud by se cena akcie dostala na 125$ a níže, tak bych přemýšlel nad nákupem.

Mám tam pokyn na 115$. Snad se tam dokulháme. Možná bych neměl být greedy a brát i lehce nad. Pokud by to šlo ještě níže, tak opět rád nakoupím.

A ještě doplním, že bych také nehledal dno. Mohli bychom ho hledat pomocí technické analýzy, kdy nějaký support by měl být okolo 112$. Třeba DCA by nemuselo být špatné, pokud si nejsi jistý, jestli půjdeme znatelně níže.

A v čom im veríš, keď všetko stavili na EV a predávajú sa im veľmi zle ešte aj v Nemecku?

Ač mi elektromobilita zatím nedává smysl ani ekologicky ani ekonomicky, tak se obávám, že nás do ní stejně časem nuceně natlačí (zóny pouze pro EV). Zároveň si také nemyslím, že by měl v nejbližší době přejít evropský trh na automobily z čínských automobilek. Teslu pak vnímám jako Apple u mobilních zařízení (není pro každého). Volkswagen je zaběhlá značka, na kterou je spousta lidí zvyklá a bude ji díky tomu sledovat a kupovat i nadále. Stát se může vše, ale při pohledu na graf a výsledky mně opravdu přijde podhodnocená.

Pro mě je pořád autoprůmysl ne moc ideální investice. Cykličnost je v pohodě (vím co +- čekat), ale ve chvíli kdy evropské koncerny jdou do boje v EV s Číňanem, který je ochoten jít pomalu na záporné marže (protože ty ztráty strana vždycky nějak zalepí) aby urval market share a ve vedení evropských koncernů sedí lidi, kde nejmladšímu je 65, tak jim prostě ve světě budoucnosti moc nevěřím. Nebo minimálně ne natolik aby v jejich akciích byly zaparkované mé peníze.

Presne 😁 ja bych ale neodepisoval celej autoprumysl, jen bych nedaval prachy do toho evropskyho 😁

Než investovat velkou částku najednou, a odhadovat dno, tak je lepší vstupovat do pozice postupně. Nikdo neví, kdy se to odráží. Může to být zítra, nebo také za rok. 😉

Zatím to tak dělám. Každý měsíc kupuji akcii, stejně tak při propadu 5%. Mám ale nějaký volný cash, který bych chtěl zainvestovat co nejdříve, tak hledám vhodnou podhodnocenou akcii.

Však jo, máš volný cash? Tak to rozdělís třeba na 3 části. Např. První teď, další při propadu třeba o 10 %, a poslední při dalším propadu o 10 %.

Ono je to dost těžké, když se podíváme na poslední čísla, tak v určitých složkách vidíme zlepšení (tržby, růst dodávek, EBIT a další). Na druhou stranu společnost stále bojuje s nedostatkem čipů a vlivem směnných kurzů a inflace dopadlo čtvrtletí jak dopadlo. Těžko tady odhadovat dno, podle mě.