Společnost PayPal $PYPL+3.4% uvádí na trh svou první digitální měnu.

PayPal USD, vydávaný společností Paxos Trust Company, je typ digitální měny nazývaný stablecoin, který se liší od ostatních kryptoměn, jako je bitcoin, protože jejich hodnota je vázaná na dolar.

$PYPL+3.4% před pár dny uveřejnil výsledky, které byly smíšené a cenu poslali dolů o několik procent. Navíc také vyšla zpráva, že CEO Dan Schulman letos plánuje jít do důchodu, ale zatím není za něj náhrada.

Než se ale toto stane, tak výkonný ředitel PayPal Dan Schulman řekl, ,,posun směrem k digitálním měnám vyžaduje stabilní nástroj, který je digitálně nativní a snadno propojený s fiat měnou, jako je americký dolar.“ A dodal, že je „náš závazek k odpovědným inovacím a dodržování předpisů a naše dosavadní zkušenosti s poskytováním nových zkušeností našim zákazníkům poskytují základ nezbytný k tomu, abychom přispěli k růstu digitálních plateb prostřednictvím PayPal USD.“

PYPL
$59.60 $1.99 +3.45%
1 Day
+3.45%
5 Days
-2.1%
1 Month
-4.06%
6 Months
-17.5%
1 Year
-34.92%
YTD
-17.13%
5 Years
-30.42%
Max.
+68.35%

Toto je ovšem v době zvýšené kontroly v kryptoprůmyslu, kdy se regulátoři snaží zabránit opakování kolapsu stablecoinů TerraUSD , který v roce 2022 vymazal z trhů desítky miliard dolarů. Ten byl také navázán na americký dolar, ale na rozdíl od PayPal USD nebyl podložen žádnými dolarovými rezervami. I Facebook se o toto pokusil se projektem Libra, který ale loni uzavřen kvůli tlaku ze stran regulátorů.

Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů USA a jeho předseda Patrick McHenry, od té doby předložil návrh zákona, jehož cílem je vytvořit federální rámec pro stablecoiny, aby je bylo možné integrovat do moderních platebních systémů. A uvedl, "v současné době jsme na rozcestí, abychom Ameriku udrželi v popředí inovací digitálních aktiv."

Jsem zvědav co toto udělá s cenou akcie $PYPL+3.4%, dnes to nevypadá slibně a já osobně z toho nejsem moc přesvědčený pozitivně. I přesto, že mám krypto svět rád a finanční svět se také musí vyvíjet. A myšlenka čistě BTC, což je dost odlišné od stablecoinů, se mi líbí, tak u tohoto projektu se bojím, aby je regulace spíše nepoškodily. No, třeba ale to bude naopak a pomůže jim to s příjmy. Piště názory a zdali by jste $PYPL+3.4% nakoupili? 😊

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Tak to je zajímavá informace. Mě osobně se tyto kroky moc nelíbí a ta myšlenka také moc ne. Možná je to tím, že se těchto měn bojím a ve světě kryptoměn se moc nepohybuji. Ovšem budu to určitě sledovat.

Je to dost rizikové, s tím souhlasím. Mě se zas krypto libí ale jen částečně neboli bohužel byl bych v tomto hodně opatrný a dala by se na to rozvést velká debata, takže to zde nebudu asi začínat, třeba pak osobně na srazu. Jen ale to i jako ve všem, záleží jak se to uchopí, v rukou lidí co jsou hamižní, tam budou vždy pokusy o podvody, praní špinavých peněz atd ...ale v rukou lidí co mají svobodné myšlenky je to fajn nástroj.

Jasný, osobně se pak určitě o tom můžeme pobavit, jelikož mě toto téma dost zajímá. O kryptoměny se aktuálně nezajímám, ale do budocna určitě chci mít nějakou kryptoměnu v portfoliu. Jinak s tou myšlenkou a s tím uchopením té věci naprosto souhlasím.

A jéje... jeden stablecoin tu nedávno byl a byl to pěknej rachot, když se sesypal :-D

Právě no, jak ten USDT, tak i ta Libra té Metě moc nevyšla, proto tady to bude opět bud a nebo. Já to zkusil a koupil jsem trochu $PYPL+3.4% ale jsem si vědom toho rizika, že pokud jim to nevyjde, pošle je to do kytek.

Jestli jsi nezaznamenal pád Luny, tak se na to podívej... tohle je jako přes kopírák :-D

Stále bych nejraději viděl změnu ve vedení. Každopádně pod 60$ asi neodolám. Stablecoin za mě nic moc. Spíše nic. 😁

Tak změna proběhne tento rok, ceo oznámil po výsledcích že končí do konce roku, chce jít už do důchodu ale neví se ještě kdo to vezme, to může být oboustranné, bud to pozvedne a nebo naopak. Ano, stablecoiny jsou za mě shit, já jsem jen btc maximalista a hodler, ale beru toto že pokud se to povede, může to být v rukou silné společnosti která bude i spolupracovat s regulačníma orgánama relativně silná zbraň na přitáhnutí klientely

Aha, tak informace o změně CEO mi unikla, díky. Třeba máš pravdu s PYUSD.

Centralizovaný odpad.

Souhlasím, nemá to s jádrem smyslu kryptoměny už skoro nic společného. Proto já vždy budu jen čistě u držení něco málo v BTC a nikdy jsem k altcoinům a jiných shitcoinům nespadl. Tohle beru jen na to, že když nic nepodělají a půjde to, mohli by z toho profitovat a nabrat klientelu, ale je to rizikové aby to nepřešlo v chamtivost a pád jako to v tomto světě často bývá.

PayPal může transakce kdykoliv cenzurovat a stablecoin zkonfiskovat, takže to je v podstatě pilotní program pro CBDC.

Souhlas, určitě to není a nebude takové to svobodné a klasické BTC, to prostě žádný stablecoin neumožní. Ono celkově ta prvotní myšlenka BTC se dost vytratila, proto se dneska ten pojem už odděluji. A i to BTC je už těžší dělat anonymně. CBDC bude dle mě víc a víc tlačeno a tak by mohl když se to nepodělá z toho alepoň ta společnost profitovat.

Mě v tomto případě nejde ani tak o tu anonymitu, ale pokud čistě teoreticky přistoupíme na BTC ekonomiku, tak je lze anonymně pořídit např v ATM nebo při p2p nákupu, když se zapojíte do těžby atp. Při platbě je transakce zaznamenána v blockchainu, ale dokud žádná ze stran vlastnící tyto BTC nepodstoupí AML/KYC (+směnu na fiat), tak je vaše soukromí zachováno stejně jako při platbě hotovostí.

No nevím úplně ... Krom dopředu to učitě je, ale mít to podložené zrovna Dollarem .. Osobně bych se tomu radši vyhnul 😄

Je to riziko no, co si budeme, dolar pomalu ztrácí svoji suverénitu v postavení ve světě. Jako je to bud a nebo no, jestli to podělají, může je to položit ale jestli jim to vyjde a bude to dobře podchycené a případně i třeba nějak regulované, můžou na tom hodně vydělat, protože ač je svět v tomto rozdělení, těch lidí a hlavně v méně vyspělých zemí kde znají už lighting network a používají je dost. 😊

Po výsledcích to vypadá na této akcii jako Déjà Vu. Kolem $60 by mohla zase přijít nějaká akumulace, ale třeba to tentokrát beakne dolů...

To ano, hezky nazváno. Bohužel no, já jsem doufal že už se udrží, ale přikoupil jsem za těch 63$, věřím že se vzchopí a že ten plán propojení s kryptosvětem by mohl být úspěšný, dnes jsem viděl zajímavé video o tom, jak například v Africe hodně se rozvíjí a frčí platby na lighting networku, a ono tam kde není na dobré úrovni bankovní svět tak to dává celkem smysl.