S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

PayPal $PYPL-1.8% uruchamia swoją pierwszą cyfrową walutę.

PayPal USD, wyemitowany przez Paxos Trust Company, jest rodzajem waluty cyfrowej zwanej stablecoinem, która różni się od innych kryptowalut, takich jak bitcoin, ponieważ ich wartość jest powiązana z dolarem.

$PYPL-1.8% opublikował kilka dni temu wyniki, które były mieszane i spowodowały spadek ceny o kilka procent. Ponadto pojawiła się również wiadomość, że dyrektor generalny Dan Schulman planuje przejść na emeryturę w tym roku, ale nie ma jeszcze jego następcy.

Zanim to jednak nastąpi, dyrektor generalny PayPal Dan Schulman powiedział, że "przejście na waluty cyfrowe wymaga stabilnego instrumentu, który jest natywny cyfrowo i łatwo powiązany z walutą fiducjarną, taką jak dolar amerykański". I dodał, że "nasze zaangażowanie w odpowiedzialne innowacje i zgodność z przepisami oraz nasze osiągnięcia w dostarczaniu nowych doświadczeń naszym klientom stanowią podstawę niezbędną do przyczynienia się do wzrostu płatności cyfrowych za pośrednictwem PayPal USD".

PYPL

PayPal

PYPL
$64.59 -$1.21 -1.84%
1 Day
-0.02%
5 Days
-3.98%
1 Month
-8.1%
6 Months
-5.73%
YTD
-5.43%
1 Year
-22.41%
5 Years
-39.59%
Max.
+58.32%

Dzieje się to oczywiście w czasie wzmożonej kontroli w branży kryptowalut, a organy regulacyjne próbują zapobiec powtórzeniu się załamania stablecoinów TerraUSD, które w 2022 r. zmiotło z rynków dziesiątki miliardów dolarów. Ten ostatni był również powiązany z dolarem amerykańskim, ale w przeciwieństwie do PayPal USD nie był wspierany przez żadne rezerwy dolarowe. Facebook również próbował tego z Project Libra, ale został zamknięty w zeszłym roku z powodu presji ze strony organów regulacyjnych.

Komisja Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych i jej przewodniczący, Patrick McHenry, wprowadzili ustawę mającą na celu stworzenie federalnych ram dla stablecoinów, aby można je było zintegrować z nowoczesnymi systemami płatności. I powiedział: "jesteśmy obecnie na rozdrożu, aby utrzymać Amerykę w czołówce innowacji w zakresie aktywów cyfrowych".

Jestem ciekawy, co to zrobi z ceną akcji $PYPL-1.8%, dziś nie wygląda to obiecująco i osobiście nie jestem do tego zbyt pozytywnie nastawiony. Mimo że lubię świat kryptowalut i świat finansów również musi ewoluować. I podoba mi się idea czystego BTC, który jest zupełnie inny niż stablecoiny, więc w przypadku tego projektu obawiam się, że regulacje raczej im zaszkodzą. Ale cóż, może będzie odwrotnie i pomogą im w przychodach. Wrzucajcie opinie i czy kupilibyście $PYPL-1.8%? 😊


Cóż, to interesująca informacja. Osobiście nie bardzo podobają mi się te kroki i nie bardzo podoba mi się też ten pomysł. Może dlatego, że boję się tych walut i nie poruszam się zbytnio w świecie kryptowalut. Jednak na pewno będę miał na to oko.

To dość ryzykowne, zgadzam się. Lubię kryptowaluty, ale tylko częściowo lub niestety byłbym bardzo ostrożny i byłaby to duża debata, więc nie zacznę jej tutaj, może później osobiście na konwencie. Ale tak jak wszystko, zależy to od tego, jak się z tym obchodzi, w rękach chciwych ludzi zawsze będą próby oszustwa, prania pieniędzy itp... ale w rękach ludzi myślących swobodnie jest to dobre narzędzie.

Jasne, zdecydowanie możemy porozmawiać o tym osobiście, ponieważ jestem bardzo zainteresowany tym tematem. Obecnie nie interesuję się kryptowalutami, ale zdecydowanie chcę mieć jakąś kryptowalutę w swoim portfelu na przyszłość. W przeciwnym razie całkowicie zgadzam się z pomysłem i podejściem do sprawy.

Rany... jeden stablecoin był tu niedawno i był niezły rakietowy, kiedy się zawalił :-D

Dokładnie, cóż, zarówno USDT, jak i funt nie wypaliły, więc tutaj znowu będzie albo-albo. Próbowałem i kupiłem trochę $PYPL-1.8%, ale jestem świadomy ryzyka, że jeśli to nie zadziała, to wyśle ich na psy.

Jeśli nie widziałeś upadku Luny, sprawdź to... to jest kopia :-D

Nadal wolałbym zobaczyć zmianę przywództwa. W każdym razie nie sądzę, żebym mógł się oprzeć poniżej 60 USD. Stablecoin to dla mnie niewiele. Raczej nic. 😁

Czyli zmiana nastąpi jeszcze w tym roku, ceo ogłosił po wynikach że odchodzi na emeryturę do końca roku, chce odejść ale jeszcze nie wiadomo kto go weźmie, może być dwustronnie, albo podniesie albo odwrotnie. Tak, stablecoiny to dla mnie gówno, jestem po prostu maksymalistą btc i hodlerem, ale biorę to pod uwagę, że jeśli się uda, w rękach silnej firmy, która będzie nawet współpracować z regulatorami, może to być stosunkowo potężna broń do przyciągania klienteli

Ah, więc przegapiłem informację o zmianie CEO, dzięki. Może masz rację co do PYUSD.

Odpady scentralizowane.

Zgadzam się, nie ma to już prawie nic wspólnego z podstawowym znaczeniem kryptowaluty. Dlatego zawsze będę tylko trzymał coś w BTC i nigdy nie dałem się nabrać na altcoiny i inne shitcoiny. Po prostu biorę to pod uwagę, że jeśli niczego nie spieprzą i zadziała, mogą na tym zyskać i zdobyć klientelę, ale jest to ryzykowne, aby nie przerodziło się w chciwość i krach, jak to często bywa na tym świecie.

PayPal może cenzurować transakcje i konfiskować stablecoiny w dowolnym momencie, więc jest to zasadniczo program pilotażowy dla CBDC.

Zgoda, z pewnością nie jest i nie będzie to darmowy i klasyczny BTC, na który nie pozwoli żaden stablecoin. Ogólnie rzecz biorąc, pierwotna idea BTC dość mocno zanikła, dlatego obecnie oddzielam ten termin. I nawet BTC jest już trudniejsze do zrobienia anonimowo. CBDC będzie moim zdaniem coraz bardziej forsowane, więc jeśli nie zostanie spieprzone, to przynajmniej firma może na tym zyskać.

Nie martwię się tak bardzo o anonimowość w tym przypadku, ale jeśli przyjmiemy czysto teoretyczne podejście do gospodarki BTC, można ją kupić anonimowo, na przykład w bankomacie lub zakup p2p, gdy angażujesz się w wydobycie itp. Kiedy dokonujesz płatności, transakcja jest rejestrowana w łańcuchu bloków, ale tak długo, jak żadna ze stron posiadających te BTC nie podlega AML/KYC (+wymiana na fiat), twoja prywatność jest zachowana tak samo, jak w przypadku płatności gotówką.

Po wynikach wygląda to na Déjà Vu na tym wydarzeniu. Znów może dojść do kumulacji w okolicach 60 dolarów, ale może tym razem spadnie...