S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Rád bych se poohlédl po Threads. Platformě, která měla konkurovat Twitteru a byla spuštěna 31. července letošního roku.

https://www.cnn.com/2023/08/03/tech/threads-user-count-falls/index.html

Čerstvé odhady ukazují, že engagement aplikace klesl na nová minima. 
Denní počet aktivních uživatelů Threads se od spuštění snížil o 82 %, přičemž každý den aplikaci navštěvuje pouze osm milionů uživatelů. To je nejnižší hodnota ode dne vydání aplikace, kdy denní počet aktivních uživatelů dosáhl vrcholu zhruba 44 milionů, uvedla společnost zabývající se průzkumem trhu Sensor Tower.
Sensor Tower také doplnila, že lidé také tráví na platformě méně času.
K 1. srpnu klesl průměrný denní čas strávený v Threads na pouhé 2,9 minuty denně v průměrných 2,6 relacích denně... Žádná sláva.

Mark Zuckerberg byl v posledním earnings callu ohledně Threads pozitivní, ale asi tolik k platformě, která "pohřbí Twitter".


Koukala jsme na to od začátku a když během pár dní měli tak málo uživatelů, tak mi bylo jasné, že z toho nějaké velké terno nebude :)

Pro někoho negativní zpráva, pro někoho je to pozitivní zpráva. Jsem za to také rád, jelikož je pro Zucka taková karma a aspoň víme, že jen tak nějaká společnost, nebo aplikace nebude Twitteru konkurovat.

Investory Mety tento neúspěch asi nezajímá. Vlastně proč by taky...

Ježiši já mám takovou radost! Škodolibou, omlouvám se... ale jsem rád, že to hnusný a nenažraný Metě nevyjde, že to byl snad jejich poslední pokus a jakmile definitivně umře Facebook, tak Zuck zmizí někam do nory... :)

Facebook asi jen tak nepadne, ale za ty Threads jsem také škodolibě rád. Twitter teď frčí.

Já si myslim, že Facebook už postupně padá teď... lidé tam přestávají chodit, už jsou tam jen reklamy a je jen otázkou času, kdy firmy vyhodnotí, že to pro ně neni relevantní, protože na těch reklamách maji nízko konverzi obchodů... a tim Facebook umře, protože už se tam lidi nevrátí :)

Upřímně mě ta aplikace vůbec nějak nepřekvapila, nevidím to s ní nějak jako světle. Neříkám můžu se mýlit, ale dle mého to nebude žádná slává třeba jako je Snapchat .. Nikdo nechce opustit Twitter neboli X. Threads pro lidi netvoří nic nového, tak proč přecházet? 😄

Mám naprosto stejný názor. 👍

Partner

Od začátku naprosto marnej pokus zlodějíčka Zuckerberga. To jak hlásili na začátku každou chvilku počet uživatelů a hráli si na nejrychleji rostoucí appku bylo mega trapné, když je to jen rozšíření Instagramu. Za pár týdnů už si na tuhle epizodku nikdo ani nevzpomene.

Uvidíme, jestli třeba už při příštích výsledcích Zuckerberg uzná, jaký neúspěch to je. 😁
Nemá to co nabídnout uživatelům Twitteru, tak není důvod pro přesun. Jak říkáš, prostě jen levná kopie.