S&P 500 ^GSPC
4,984.24
-0.54%
Nvidia NVDA
$810.36
-4.29%
Meta META
$484.58
-3.43%
Amazon AMZN
$175.37
-2.15%
Apple AAPL
$164.65
-1.43%
Alphabet GOOG
$155.47
-1.26%
Microsoft MSFT
$400.13
-1.02%
Tesla TSLA
$149.24
-0.46%

Chciałbym przyjrzeć się Threads. Platforma, która miała konkurować z Twitterem i została uruchomiona 31 lipca tego roku.

https://www.cnn.com/2023/08/03/tech/threads-user-count-falls/index.html

Najnowsze szacunki pokazują, że zaangażowanie w aplikację spadło do nowych minimów.
Dzienna liczba aktywnych użytkowników Threads spadła o 82% od czasu uruchomienia, a tylko osiem milionów użytkowników odwiedza aplikację każdego dnia. To najniższy poziom od dnia uruchomienia aplikacji, kiedy dzienna liczba aktywnych użytkowników osiągnęła szczytowy poziom około 44 milionów, podała firma Sensor Tower.
Sensor Tower dodał również, że ludzie spędzają mniej czasu na platformie.
Od 1 sierpnia średni dzienny czas spędzony na Threads spadł do zaledwie 2,9 minuty dziennie w średnio 2,6 sesji dziennie... Bez pochwał.

Mark Zuckerberg wypowiadał się pozytywnie o Threads w swojej ostatniej rozmowie o zarobkach, ale prawdopodobnie tak bardzo o platformie, że "pogrzebie Twittera".


Obserwowałem to od początku i kiedy w ciągu kilku dni mieli tak mało użytkowników, wiedziałem, że to nie będzie wielka sprawa :)

Dla jednych to negatywna wiadomość, dla innych pozytywna. Ja też się z tego cieszę, bo to taka karma dla Zucka i przynajmniej wiemy, że prawie żadna firma ani aplikacja nie będzie konkurować z Twitterem.

Inwestorzy Meta prawdopodobnie nie przejmują się tą porażką. W rzeczywistości, dlaczego mieliby...

Jezu, jestem taka szczęśliwa! Przepraszam... ale ja się po prostu cieszę, że brzydkiej i chciwej Mecie nie wyszło, że to była ich ostatnia próba i jak już Facebook w końcu zdechnie, to Zuck zniknie w jakiejś dziurze... :)

Facebook prawdopodobnie nie tylko upadnie, ale i ja się cieszę z tych wątków. Twitter jest teraz gorący.

Myślę, że Facebook stopniowo upada... ludzie przestają tam chodzić, to tylko reklamy i to tylko kwestia czasu, zanim firmy ocenią, że nie jest to dla nich istotne, ponieważ mają nisko konwertujący biznes na tych reklamach.... i Facebook umrze, bo ludzie nie będą tam wracać :)