S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Palantir $PLTR+2.4% był wielkim zwycięzcą AI, ale potem zaczął się sierpień. Teraz jego akcje spadają i mogą spaść niżej.

PLTR

Palantir

PLTR
$20.97 $0.50 +2.44%

Akcje Palantir spadły w środę o 8,75% do 15,55 USD, co jest największym spadkiem od listopada 2022 r. Wraz z tym spadkiem akcje znajdują się obecnie poniżej 50-dniowej średniej kroczącej na poziomie 16,16 USD po raz pierwszy od maja. Cena przełamała linię trendu wzrostowego, która wynosiła około 17 USD, oraz pierwszy poziom wsparcia w pobliżu 16 USD. Co gorsza, akcje spadały przez sześć dni z rzędu, osiągając 22% podczas swojej passy strat, co jest najgorszym sześciodniowym okresem od maja 2022 roku.

To dziwny ruch, ponieważ akcje Palantir osiągnęły szczyt na poziomie 19.99 USD 1 sierpnia, co oznacza wzrost o 211% od początku roku. Palantir poinformował również o zyskach w poniedziałek i liczbach, które początkowo wyglądały dobrze. Firma zaraportowała zysk w wysokości 5 centów na akcję, zgodnie z prognozami analityków, jednocześnie podnosząc szacunki przychodów. Firma ogłosiła nawet skup akcji własnych o wartości 1 mld USD.

Nawet analitykom wydawały się podobać te liczby. "Rentowność wyprzedza plan, FCF utrzymuje się lepiej niż oczekiwano, w bilansie znajduje się 3 miliardy dolarów i panuje entuzjazm, że firma może kwalifikować się do włączenia do S&P 500 w nadchodzącym kwartale" - napisał analityk Raymond James Brian Gesuale.

"Podtrzymujemy naszą rekomendację i podnosimy cenę docelową do 22,00 USD". Nawet niektórzy niedźwiedzie podnieśli swoje ceny docelowe.

Ale wzrost sprzedaży spowolnił, a szacunki sprzedaży wzrosły tylko o 2 miliony dolarów, dlatego akcje są teraz w dół. "Z perspektywy czasu postrzegamy ten kwartał jako co najwyżej mieszany, biorąc pod uwagę spowolnienie wzrostu i słabe wskaźniki wyprzedzające" - napisał w poniedziałek analityk RBC Rishi Jaluria.

Następny poziom wsparcia to 15 USD, a następnie 14 USD. Następnie inwestorzy muszą spojrzeć na 200-dniową średnią kroczącą na poziomie 10 USD.

Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.


Nie mam tych akcji w swoim portfelu i gdyby nastąpiła korekta i spadek, wyceniłbym je i kupił.

Po prostu bądź ostrożny, myślę, że to naprawdę straszne ryzyko i może w ogóle nie zadziałać... Mam tu tylko małą pozycję :)

Jasne, że rozumiem i prawdopodobnie rozejrzałbym się za niewielkimi pieniędzmi. Te akcje nie są dla mnie i nie chcę, by stanowiły dużą lub nawet średnią pozycję w moim portfelu. Wykorzystałbym jednak wszelkie spadki.

Jakaś korekta musiała nadejść. Powiedziałbym, że podobnie będzie/jest w przypadku $SOFI+2.0%. Potencjalnie idealne scenariusze dla shortów w Czechach? Wszędzie mówi się o wykupie - ani trochę.

Tak, musiało... jeśli usprawiedliwić moje stanowisko, wzrost tam był naprawdę ogromny... więc miejmy nadzieję, że ustabilizujemy się i pójdziemy dalej :)

Więc nie byłbym taki zły, gdyby do tego doszło, z przyjemnością jeszcze bardziej rozwodnię pozycję :) Osobiście byłem zadowolony z wyników z wyjątkiem kilku rzeczy, ale to nie wpływa na mój pogląd na firmę i idę dalej bez względu na cenę. :)

Tak, tak, przeczytałem twój status i w zasadzie jestem z nim pogodzony... Jeśli PLTR spadnie do 10 USD, prawdopodobnie zwiększę tam swoją pozycję...

Tak, zgadzam się.