S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

CPI v USA

Nakonec inflace za červenec v USA nedopadla tak zle. V červenci inflace vzrostla z 3,0% na 3,2% meziročně s tím, že se očekávala inflace 3,3% meziročně. Jádrová inflace zpomalila ze 4,8% na 4,7% meziročně.

Řekl bych, že nakonec to nedopadlo tak špatně a pokud by CPI a zaměstnanost za srpen výrazně nevzrostla, tak by třeba FED až bude v září zasedat nemusel zvedat úrokové sazby, což by nás všechny asi mile potěšilo.

Jak se na to koukáte vy a myslíte, že pokud se CPI a zaměstnanost za srpen nezvýší, bude FED zvedat úrokové sazby, nebo ne?

Vote to see the results! 46 answers already!

FED s tímto vývojem musel počítat a inflace nakonec rostla pomaleji než se původně očekávalo, takže to dopadlo dobře. Trh jde sice dolů, protože se mu inflace nelíbí, ale je stále v klesající náladě od minulého týdne.

Jojo, nakonec to dopadlo dobře. Tak uvidíme jak to dopadne v září.

Na to jsem hodně zvědavý. Teoreticky by mohla být inflace ještě vyšší z prázdnin, ale ke konci roku bude asi opět ustupovat.

Já bych ještě ten hike viděl rád. Lepší je to utáhnout moc, než málo. Myslím si, že to také zvednou.

To je pravda, v této situace je lepší utáhnout moc, než málo. Navíc by mohly přijít na akciích nějaké slevy třeba :D

Tak nebylo to špatné ale jak jsem psal a myslím si, tak i když v září teď snad nezvedne, ještě jedno navýšení v tomto roce si myslím že přijde a trhy nějakou korekci udělají, nemyslím si, že bychom viděli další vrchol tento rok, spíše to vidím do boku po zbytek roku. Ale kdo ví... 😁

Vidím to hodně podobně, asi se zvedat ještě bude a též myslím, že akcie půjdou do boku. Ale jak píšeš, kdo ví :D

Podle mě by FED mohl v září nezvedat sazby a možná popřípadě až to další setkáni. Četl jsem, že Inflaci okomentoval FED tím, že to bude chtít ještě práci se zkrocením inflace, tím pádem možná bychom jednoho zvětšení sazeb tento rok bychom klidně mohli vidět, ale je to jenom můj názor.

Jasný chápu. Necháme se asi překvapit, jelikož teď je to takové 50/50 a také záleží jaká vyjde inflace za srpen.

Přesně tak, to bude pro FED důležité.