3 akcje, które Cathie Wood kupiła właśnie teraz

W ciągu ostatnich kilku lat absolutnym hitem były akcje wzrostowe, co widać na przykładzie funduszu Ark Innovation ETF spółki Ark Invest. Jej szefowa, Cathie Wood, stała się gwiazdą. Obecnie sytuacja jest nieco inna, akcje wzrostowe są na wyczerpaniu, podobnie jak jej fundusz. Oczywiście, chce temu zapobiec. Przyjrzyjmy się trzem akcjom kupionym przez Cathie Wood, które mogą przynieść duże zyski.

Ubiegły rok był znakomity dla funduszy ETF ARK Invest, czy te zakupy pomogą im wrócić na szczyt?

1. $ROKU+2.4%

Rok spadł o 70% w ciągu ostatniego roku, źródło.

Obecnie więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej przesyła strumieniowo multimedia za pośrednictwem urządzeń Roku. Na początku 2022 r. liczba aktywnych kont wynosiła rekordowe 60,1 mln, co oznacza wzrost o 17% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Roku jest platformą bezpłatną, ale jej możliwości monetyzacji wciąż rosną w imponującym tempie. Średni przychód Roku na użytkownika wzrósł w ciągu ostatniego roku o 43%.

Popularność Roku rośnie, ale z pewnością nie dotyczy to akcji tej firmy. Od zeszłorocznego szczytu akcje Roku spadły o 76%. Sytuacja firmy nie jest idealna. Ograniczenia w łańcuchu dostaw odbiły się na ich działalności, a poszukiwanie unikalnych treści nie jest tanie. W ostatnich miesiącach znacznie obniżono cele dotyczące zysków, ale na tym etapie cyklu rozwoju Roku chodzi przede wszystkim o zdobycie udziału w rynku.

2. Blade Air Mobility $BLDE+2.2%

Przejażdżka rollercoasterem BLDE kończy się spadkiem o ok. 13%, źródło.

Śmigłowce są obecnie wycofywane z rynku, a to dobra wiadomość dla firmy Blade Air Mobility. W 2021 r. przychody firmy świadczącej wysokiej klasy usługi transportu helikopterowego na żądanie wzrosły ponad trzykrotnie. Przychody w wysokości 67,2 mln USD w analizowanym okresie nie wydają się zbyt duże jak na akcje o kapitalizacji rynkowej 578 mln USD, ale bogaty w gotówkę bilans sprawia, że wartość przedsiębiorstwa firmy spada do skromnych 297 mln USD.

Potężny wzrost firmy Blade Air Mobility w ubiegłym roku był w dużej mierze wynikiem sprytnego przejęcia w celu zbudowania pozycji w branży transportu organów ludzkich. W rzeczywistości flagowe śmigłowce krótkodystansowe firmy były w zeszłym roku na tym samym poziomie, co dwa lata wcześniej.

Czy ten model jest ograniczony? Absolutnie. Zawsze jednak będzie istniała potrzeba szybkiego przemieszczania się osób zamożnych. Firma Blade Air Mobility zdobyła sławę dzięki transportowi ludzi na Super Bowl przy minimalnym natężeniu ruchu, jest także obecna na odległych festiwalach muzycznych. Dopóki bogaci ludzie będąwymieniać pieniądze na czas, dopóty Blade Air Mobility będzie się rozwijać.

3. UiPath $PATH+3.3%

Stały spadek oznacza identyczny wynik jak w przypadku pierwszego zasobu, źródło.

Firma UiPath dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw, które wdrażają robotykę i automatyzację. W związku z rosnącymi kosztami pracy i innymi czynnikami inflacyjnymi, w najbliższych latach możemy spodziewać się coraz większej ilości zautomatyzowanych technologii.

Akcje spółki zanotowały dwutygodniowy spadek po tym, jak firma podała rozczarowujące wyniki za czwarty kwartał fiskalny. Przychody i zysk pobiły oczekiwania, ale prognozy na bieżący kwartał i cały nowy rok fiskalny nie spełniły oczekiwań analityków. Okazało się, że firma UiPath nabrała rozpędu, ponieważ jej roczny powtarzalny dochód netto przyspieszył, a wskaźnik utrzymania w dolarach netto osiągnął 145%. Trudno jednak zignorować problematyczne prognozy, które zakładają gwałtowny spadek przychodów w pierwszym kwartale roku obrotowego oraz oczekiwany wzrost przychodów w nowym roku obrotowym o nie więcej niż 22% po 47% wzroście w roku obrotowym 2022, który zakończył się w styczniu.

Na szczęście dla nowych inwestorów większość tego pesymizmu wydaje się być zdyskontowana. Akcje są notowane 77% poniżej swojego rekordowego poziomu 90 USD z kwietnia ubiegłego roku.

Jeśli spodobał Ci się mój tekst, będzie mi bardzo miło, jeśli wrzucisz mi follow 😉. W komentarzach podziel się swoją opinią na temat zakupów Cathie Wood i jej ogólnej strategii inwestycyjnej.

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Zainspirowany postem Ricka Munarriza.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet