$PYPL+3.3% je akcie, kterou sleduji už velmi dlouho, ale pořád jsem se neodhodlal k nákupu, i když mi to v momentální situaci přijde jako dobrá investice. Navíc zase attakuje svá minima. Dlouho jsme tady o této společnosti nevedli diskuzi, jak ji vidíte vy? Je to buy momentálně?

PYPL
$59.50 $1.89 +3.28%
1 Day
+3.28%
5 Days
-2.1%
1 Month
-4.06%
6 Months
-17.5%
1 Year
-34.92%
YTD
-17.13%
5 Years
-30.42%
Max.
+68.35%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

PayPal je dinosaurus. Vždyť ho válcují skoro všichni. Je fakt, že sem tam jeho uplatnění najdu, ale spíše protože pár lidí z tisíce to chce při nákupu. Nějaký stablecoin ho nezachrání.

Díky za názor, souhlas.

Za mě ne, dinosaurus který spěje k vyhynutí.

Jasný, dík.

Před pár lety jsem přes ně prodával nějakou virtuální měnu z onlinovky a jejich reakce/komunikace byla natolik hrozná (přišel jsem kvůli nim tenkrát o nějakých $50), že už s nima nechci mít nikdy nic společnýho. V podstatě pokud nemáte doklad o fyzickém doručení zboží na adresu, tak se s váma nikdo nebaví. Virtuální zboží vůbec neberou.

Paypal používám celý život...fungoval vždy skvěle..s V nebo MA bych to vůbec nesrovnával....maxim asi už nedosáhne,ale co se mě týče si tam nějaké pozice podržím....a uvidíme ja jim pomůže ten stablecoin na eth...

Hodně štěstí, třeba to bude hitem a na maxima se podívá,

Nemám s touto službou tolik zkušeností, ale měl jsem za to, že jejich přímým konkurentem není V, MA nebo AAPL kde k platbám potřebujete mít bankovní účet. SQ a PYPL vam umožní platby bez kreditky a účtu.

V tom máš asi pravdu, ale řekl bych že do budoucna ho tyto společnosti zválcují i v tom, co přesně dělá.

Jak si to mám představit? To už kreditky nebudou potřebovat k vypořádání plateb banky? Všichni budou mít účet nebo účty nebudou potřeba? Aktuálně je cca 1,7mld lidí unbanked a PayPal používá ani ne 0,5mld.

Já o něm diskuze párkrát rozdmýchal, naposled s jeho plánem s stablecoinem. Bohužel i přesto, že mám v něm zainvestováno a doufám v růst, tak spíše se bojím že jsem se zmínil před nějakou dobou když jsem do něj šel a musím spíše souhlasit s názory co už tu padly. Má velkou konkurenci, osobně taky jsem s ním nikdy neplatit, používám Apple pay a v podstatě moc nějaké extra kroky k nějaké senzaci mi nepřijde že se děje. Ano, že ten stablecoin, to ale je velmi ošemetné, může to být hit, protože je hodně míst kde se kryptem platí, ale je to také velmi, velmi rizikové a může je to srazit na kolena ... takže já bych se zde zdržel a jen to sledoval. Bohužel, já jsem tu zde nějakých cca 25$ mínus celkově mínus a aby se mi vrátila investice, potřeboval bych růst někam kolem 70$.

Taky to tak vnímám, souhlasím naprosto a díky za názor.

Paypal je za mě už celkem takový dinosaurus v dnešní době to tu ovládají jiní giganti a nemyslím si, že bude někdy atakovat své maxima. Za mě určitě dlouhodobější investice ne...

Rozumím, začínám měnit názor po diskusi s vámi.

Je to samozřejmě na každém.. Ale za mě Paypal prostě ne no lepší koupit něco jiného ať už finanční sektor, nebo třeba úplně něco jiné čemu věříte. :)

Osobně musím souhlasit s Filipem pár komentářů níže. Můžeme se samozřejmě mýlit, ale můj názor je velmi podobný. Já třeba nepoužívám nikdy nic jiného než Apple Pay.

Já osobně teda taky používám Apple pay a téměř nic jiného, vaše pointy jsou validní.

Hlavně je úplně skvělé, jak to používá i hodně obchodů, tak to je pro mě vždy naprosto jasná volba.

Myslím si, že půjdeme o něco níže. Začnu nakupovat pod 60$, chci nějakou margin of safety, ačkoliv už teď si myslím, že by to dávalo smysl.

Proč to očekáváš?

Hlavně kvůli špatnému sentimentu. Support kolem těch 60$ je, ale zůstává otázkou, jestli to podrží.

Slyšel jsem, že banky dostaly doporučení přestat obchodovat s PayPal kvůli jeho kryptu.

Nenajdeš k tomu i nějaký zdroj?

Jako ten propad je relativne lakavej oproti vrcholu ale ta sluzba me nikdy neoslovila a v soucasnosti kdyz se podivam na tu konkurenci tak me to vubec nelaka

Rozumím.