Řekl jsem si, že se podělím o pár stocků, které jsem začal sledovat a které možná jsou trošku mimo hlavní pozornost: 

Holcim AG - Globální producent betonu/cementu, sázka mj. na poválečnou obnovu Ukrajiny a globální ekonomický růst 

Michelin SCA - "Bezpečná" forma participace na autoprůmyslu, pneumatiky auta potřebují a budou potřebovat bez ohledu na druh pohonu, Michelin má i pěkné některé metriky (např. ROCE) 

ABB Ltd - Švýcarsko-švédský konglomerát s hlavním zaměřením na automatizaci, robotizaci a elektrifikaci. Hodně důležitý např. pro infrastrukturu EV nabíječek. Aktuálně jsou cena a metriky dost vysoko, takže screaming buy to úplně není.

Super, díky za tipy. Poměrně mě zaujala poslední zmíněná akcie, takže na tu se rozhodně podívám podrobněji.

No s tou Ukrajinou a obnovou a jejich neschopností bych se spíš poohlížel po něčem ruském :D. Ale ta firma vypadá fajn i bez téhle investiční teze.

Zajimavé společnosti, také se mi z těchto tří líbí ta první, Holcim, akorát teď na ní koukám u brokera a je celkem na vrcholu, takže budu sledovat a uvažovat, pokud přijde nějaký pokles.

ABB mám taktéž v hledáčku, ale za nižší cenu.

já mám "optimisticky" price alert nastavený cca -30% ze současných úrovní :) #winteriscoming

Nejvíce mě zaujala společnost Holcim AG, přece jenom stavět se bude vždy + Ta Ukrajina. No vedle ABB bydlím a dokonce jsem tam chvilku i pracoval 😊 Velmi slušná společnost.

Ten Holcim je zajímavý kousek. Už dříve jsem na něj četl nějakou investiční tezi, která hovořila právě o poválečné obnově Ukrajiny. Pak samozřejmě betonárna bude vždy třeba... Takový krásný příklad "nudného" byznysu Petera Lynche.

ABBzni zajímavé. Díky ta tip

Michelin může být zajímavý, ale ten průmysl se teď hodně mění, takže budou muset investovat do vývoje.