S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Łączę oba. 😊

Jak rozróżnić, czy akcje są akcjami wartościowymi czy wzrostowymi? Bo na przykład w przypadku Apple nie wiem, gdzie je zaklasyfikować :)

To bardzo skomplikowane i każdy widzi to inaczej. Długo zastanawiałem się czy zaznaczyć aapl na tym statusie co value action. Oceniam to po wzroście kursu akcji, fundamentach, jak długo spółka jest na rynku, czy płaci dywidendę itd.

To skomplikowane :D

Ok, rozumiem... czujemy to samo :-D

Granica jest cienka. Postrzegałbym Apple bardziej jako spółkę wzrostową. Tak czy inaczej, kupuję tylko te, które wyglądają na niedowartościowane. Wolałbym raczej unikać akcji wzrostowych, które prawdopodobnie będą miały podobne wyniki indeksu.

Świetnie, jesteśmy bardzo podobni. W przeciwnym razie zadawałem sobie pytanie, czy AAPL+1.3% jest akcją wartościową, czy wzrostową, i przez długi czas wahałem się, czy AAPL+1.3% jest akcją wartościową w swoim statusie.

Nie mam jeszcze ustalonego stylu, dopiero buduję swój portfel i uważam, że robi się to przez lata, więc mam wartość, jaką jest $ AAPL+1.3% i chcę ją mieć przez wiele lat, więc będę stopniowo reinwestować. Ale potem przyglądam się również akcjom dywidendowym lub staram się znaleźć akcje wzrostowe, które być może wiem, że muszę przynieść dochód, być może sprzedać w ciągu roku z dochodem, a następnie umieścić je w wartości, mam teraz 31 tytułów, ale mam nadzieję, że zarobię trochę pieniędzy i stopniowo chcę zmniejszyć to do około 20 i trzymać to przez lata.

Świetnie, planuję również trzymać większość akcji przez kilka lat do dziesięcioleci.

Tak, to prawdopodobnie powinien być główny cel każdego inwestora, ale nie boję się nawet mieć tylko niektórych, nazywam to "sezonowymi", chociaż wtedy z większym kapitałem będę musiał to przyznać, ponieważ złamię 3-letnie ramy czasowe. Na przykład firmy solarne, takie jak $ENPH-5.6%, wiem, że mam je tylko dla zysków, lub linie lotnicze, a może $ABNB+1.2%, gdzie nie sądzę, aby mieli większe zyski latem niż zimą, więc mam je do spekulacji i mam nadzieję, że zarobią. 😁