S&P 500 ^GSPC
4,991.78
-0.39%
Nvidia NVDA
$817.77
-3.42%
Meta META
$487.30
-2.89%
Amazon AMZN
$176.16
-1.71%
Apple AAPL
$165.06
-1.19%
Alphabet GOOG
$156.20
-0.80%
Microsoft MSFT
$401.37
-0.72%
Tesla TSLA
$149.88
-0.03%

Plug Power, ukryty gracz w wyścigu po zieloną energię?

Firma Plug Power-2.0% pożyczy do 1,5 miliarda dolarów na sfinansowanie budowy elektrowni wodorowej. Szybko rozwija się również w Europie, planując zainwestować 6 miliardów dolarów w trzy elektrownie wodorowe u wybrzeży Finlandii.

Firma, której szczegółowe dane liczbowe można znaleźć tutaj na Bulios, klikając tutaj, opublikowała dziś raport na temat swoich planów, podsumowanie również w sekcji Flash News. 😊

$PLUG-2.0% jest dostawcą alternatywnych technologii energetycznych, koncentrującym się na projektowaniu, rozwoju, komercjalizacji i produkcji systemów wodorowych ogniw paliwowych. Produkty są wykorzystywane na rynku energii przemysłowej i stacjonarnej. W ubiegłym tygodniu spółka podała wyniki za kwartał, które nadal nie były idealne, w wyniku czego cena akcji spadła jeszcze bardziej. Ich marże brutto nadal nie są dodatnie, ale oczekuje się, że zmieni się to do końca roku.

PLUG
$2.66 -$0.06 -2.03%
1 Day
-0.02%
5 Days
+26.02%
1 Month
-4.74%
6 Months
-51.39%
YTD
-12.42%
1 Year
-70%
5 Years
+104.06%
Max.
-97.49%

Plug Power planuje pożyczyć do 1,5 miliarda dolarów w ciągu najbliższych 18 miesięcy, ponieważ producent z Latham koncentruje się na rozbudowie swojej sieci elektrowni wodorowych. Dyrektor generalny Andy Marsh potwierdził w tym tygodniu, że jest na późnym etapie negocjacji w sprawie sfinansowania projektu o wartości 1 miliarda dolarów za pośrednictwem programu pożyczkowego Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych. "Mamy umowę" - powiedział Marsh analitykom podczas rozmowy telefonicznej na temat wyników za-2.0% drugi kwartał. "I pracujemy nad ostatecznymi procesami, aby zatwierdzić tę strukturę".

Kierownictwo prowadzi rozmowy z "dużymi bankami" i innymi podmiotami na temat opcji finansowania, które mogą obejmować wszystko, od obligacji korporacyjnych po inwestycyjne ulgi podatkowe. Firma podkreśliła podczas rozmowy telefonicznej na temat zysków oraz w liście do akcjonariuszy, że jej strategia pozyskiwania kapitału koncentruje się na działaniach, które nie rozwadniają wartości jej akcji.

Inwestujemy w tempie około 1 miliarda dolarów rocznie, aby budować "zielone elektrownie wodorowe" zasilane energią wodną, turbinami wiatrowymi i innymi źródłami nieemitującymi dwutlenku węgla, aby pomóc klientom przemysłowym zmniejszyć emisje podczas operacji. wszystko, od fabryk nawozów i chemikaliów po wózki widłowe i centra danych.

$PLUG-2.0% szybko rozwija się w Europie, w tym planuje zainwestować 6 miliardów dolarów w budowę trzech elektrowni wodorowych u wybrzeży Finlandii w ciągu najbliższych trzech lat. W Stanach Zjednoczonych Plug buduje zakłady w Georgii, Luizjanie, Teksasie i Nowym Jorku, a także planuje rozbudowę istniejącego zakładu w Tennessee. Projekty postępują, ale wystąpiły pewne opóźnienia, ponieważ jednorazowe projekty inżynieryjne i zaopatrzeniowe trwały dłużej niż oczekiwano, co zdaniem kierownictwa pozwoli im na uporządkowanie finansowania.

Wszystko to dzieje się, gdy firma pracuje nad obniżeniem kosztów produkcji i zwiększeniem mocy produkcyjnych, jednocześnie dążąc do osiągnięcia rentowności. "Poruszanie się po procesie skalowania naszej działalności stanowi własny zestaw wyzwań" - powiedział Marsh analitykom. "Jednym z nich była kwestia marży brutto".

Plug odnotował rekordowy przychód w wysokości 260 milionów dolarów w drugim kwartale, co stanowi 72% wzrost w porównaniu z tym samym trzymiesięcznym okresem ubiegłego roku. Firma odnotowała również stratę netto w wysokości 236 milionów dolarów w tym kwartale. Zarząd nadal spodziewa się, że Plug odnotuje około 70% wzrost przychodów w 2023 r., Ponieważ oczekuje się, że sprzedaż wyniesie od 1,2 mld USD do 1,4 mld USD. Oczekuje się, że do końca roku marże brutto będą dodatnie!

"Podróż polegająca na zarządzaniu budową zakładów wodorowych, zwiększaniu mocy produkcyjnych, rozwijaniu klientów i jednoczesnym wprowadzaniu szeregu nowych produktów była niewątpliwie trudna" - powiedział Marsh. "Jesteśmy jednak przekonani, że wysiłki włożone w te przedsięwzięcia przyniosą znaczące korzyści wszystkim zaangażowanym w sukces Plug".

W zeszłym tygodniu włączyłem tę spółkę do mojego portfela, na razie tylko w mniejszym wolumenie, ale nadal będę ją śledził i podoba mi się ten model biznesowy. Chociaż cały świat musiałby się zjednoczyć, aby polować na zieloną energię i ogólnie lepiej szanować planetę, czego w pewnych ilościach na Ziemi jeszcze nie widzimy, ale kibicuję firmom, które pracują nad rozwojem i realizacją podobnych modeli biznesowych. 🍀

A jak inwestorzy postrzegają tę branżę? 😊


Świetnie, wielkie dzięki za wskazówkę. Widzę w tym spory potencjał, a patrząc na sytuację i to jak większość krajów stara się skupić na tej energii, potencjał jest. Przyjrzę się więc tej spółce, a po powrocie z Karkonoszy przeprowadzę analizę i obliczę wewnętrzną wartość akcji.

Super dzięki za opinię i nic nie zniknie, dostaniesz może nawet lepszą cenę, bo wydaje mi się, że teraz znowu jak po lecie 2022 roku całe rynki po prostu spadają. Podoba mi się również ich model, dlatego wspomniałem o nich tutaj i zobaczysz. Na pewno ciesz się latem, chociaż czasami mnie to denerwuje, ale mam też dni, w których nie mam czasu nawet spojrzeć na giełdę, wiadomości czy Bulios w ciągu dnia i po prostu żyję na zewnątrz, ale to wymaga czasu, nie możesz po prostu siedzieć przy komputerze. 😊

Zgadza się, nie można cały czas siedzieć przed komputerem. Dzisiaj wracam do domu na cały dzień😅, więc postaram się zrobić jak najwięcej. Jednak na następne wakacje zabieram komputer, więc w końcu będę publikować statusy i komentarze w miarę regularnie😁.

Z pewnością widzę w tym potencjał, sam inwestuję w Meyer Burger, firmę produkującą panele słoneczne o minimalnym wpływie na środowisko. Plug Power jest dla mnie bardzo interesującą spółką i rozważę jej zakup, śledzę ją od czasów administracji Bidena, kiedy cena akcji wzrosła. Teraz kurs ładnie spadł, a przychody spółki gwałtownie wzrosły.

Jj rozmawialiśmy o tym Meyer Burger kilka razy i też dobry wybór, niestety broker u którego jestem ich nie oferuje. Więc może ta firma to nadrobi. 😊

Teraz ładnie spada, rozważę zakup po wynikach w czwartek. Na pewno będę o tym informował.

Tak, fakt, że Amazon jest jednym z ich klientów i widzi duży potencjał jest bardzo pozytywny. 👍

Podobają mi się wtyczki, są na mojej liście obserwowanych. Opracowali pionowo zintegrowaną platformę GenKey, która zapewnia klientom kompletne rozwiązanie od dostaw wodoru po obsługę ogniw paliwowych i mają bogatą klientelę. Współpracują strategicznie z takimi firmami jak Amazon, Walmart i BMW. Dla mnie jest to co najmniej firma, którą warto obserwować, jeśli liczby nie są już imponujące dla inwestorów.

Zgadzam się, pełna obsługa jest świetna, jak piszesz, od produkcji po ostateczną dostawę, instalację ich ogniw, a także klientela jest niesamowita! Teraz budowa elektrowni, tak to będzie duża inwestycja, ale wierzę też w szybki zwrot. Liczby nie są idealne, ale to może się stopniowo zmienić. Świetnie, cieszę się, że nie tylko ja to widzę. 😊

Postrzegam ten sektor jako szansę dla inwestorów, ale nie mam Plug w swoim portfelu, jednak z tego, co widziałem w ostatnich wynikach, zaczynają się one dobrze odzwierciedlać. Wzrost sprzedaży rok do roku?

W każdym razie może to być jeden z dobrych kierunków w branży energetycznej, a ich wyniki rok do roku, jeśli chodzi o wzrost przychodów, były fantastyczne. 😊