S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Jaké dvě společnosti by jste doporučili v této době začínajícímu  investorovi? Je jasné, že je super $GOOGL+0.5% $AAPL+1.3% apod, ale ty jsou teď na velké ceně. Jási říkám, že třeba $O+0.5% by mohlo být fajn teď pořídit nebo klidně i $DIS+0.2%.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Po patnácti letech růstu všichni nyní nutně doporučují akcie s pseudoférovými hodnotami. Pokud začínáte, jsou akcie typu AAPL, DIS a CVS extrémně rizikové. Trh se ochladí, tržby klesnou, a budete vlastnit předražené tituly z nějaké tabulky.

Osobně ještě čekám na následky vyšších sazeb, které se dosud plně neprojevily. Pokud chcete nyní něco koupit, použil bych stock screener s poměrem PE pod 15, bez dluhu, stabilními maržemi nad 10% (nic cyklického) a hlavně stabilním růstem tržeb za posledních 10 let. Potom si už jen vyberete společnost, která vám sedí příběhově, a ověříte si na Googlu, že nemají žádné kontroverze.

Takové společnosti můžete s klidem držet a nemusíte se obávat poklesu o 50%.

Super moc děkuji.

Zdravím jde někdo dnes do akcií AAPL zda se mi to i dnes relativně obchodovatelné když přihlédnu k potenciálu a výhodám této společnosti co myslíte vy ?

Já dnes určitě ne :)

Děkuji za odpověď

Asi bych doporučil $AAPL+1.3% a $CVS-1.1%. Ovšem takto to říct asi nejde. Každému se líbí něco jiného a každý investor by si měl udělat analýzu a měl by si vypočítat vnitřní hodnotu akcie. Tedy pokud by někdo chtěl investovat do akcií, tak bych začal bluechips akciemi.

Souhlas. Je to i o celkové strategii. Chci držet a kolik let? Apod

Přesně tak :D

Ahoj co si myslíte o akcií AAPL není teď čas po tom 10 procent ním propadu to zkusit? Dost o tom uvažuji myslím, že by to mohla být příležitost i WB to při koupil v tomto kvartále... Tak co má někdo též úmysl do toho vstoupit... DÍKY za komentář a hezký den Tony

Já zatím ne, ale akcie sleduji. Mám tam už nějakou pozici a to mi zatím stačí

Za mě třeba $CVS-1.1% :)

Jop, ty jsem srdcovka

Ajo vlastně, sorry... já to tam rychle bouchnul a úplně jsem si neuvědomil, komu to tam píšu :) 
Zrovna dneska se to zase proletělo dolu, takže koncem měsíce budu asi přikupovat :)

Jako úplně upřímně... začínající investor by měl začít s Academy, kde kromě toho, že se vlastně vůbec naučí, jak správně investovat, nalezne také přehled s desítkami společností a které jsou aktuálně podhodnocené. Jedná se o ty nejoblíbenější společnosti, co se dají na trhu najít. 😊

To je pravda :)

Tak to je dobrá otázka já jsem ale došel k to mu že nic. Maximálně říct to je těžký, jestli chceš vedet vic tak seriózní zdroje jsou podleme mě tyhle....  Blbec kterymu jsem kdysi poradil aby si taky koupil Teslu když stála pár dolarů mě dodnes nenávidí. Naposledy  mě obvinil že jsem mu to neřekl dost důrazně🤷‍♂️ No rodinu si člověk nevybírá.

No mate pravdu, pak clovek muze treba i rict cokoliv a pujde to naopak dolu a to pak dela hodne blbe vztahy

AApl, googl, msft drahé.. přemýšlel bych nad CVS, O teď kleslo pěkně celkem.. BRK.B, jak se veme, ale asi ano, je to takové ETF..:-), Disney ja furt nevím, ale je za dobrou cenu nyní.

Super diky. BRK.B je vlastně docela dost dobrá volba :)

To by záleželo jak moc se chce tomu věnovat 😁 Pokud chce investovat a neřešit, tak sp500 a další indexy. Pokud se chce tomu věnovat, tak Disney,CVS, Cisco, American Tower.

Super diky :)

indexove ETF  nebo BRK.B

BRK.B se mi zdá jako super volba a k tomu  jedno ETF:)