S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Nigdy nie było lepszej okazji do kupienia Amazona: po raz pierwszy od ponad 20 lat firma zdecydowała się na drastyczny…

Po raz pierwszy od ponad 20 lat firma Amazon ogłosiła podział akcji i plan wykupu akcji własnych o wartości 10 mld USD. Czy jest to najlepsza od dawna okazja do zakupu akcji tego giganta? Firma Amazon twierdzi, że jej celem jest udostępnienie swoich akcji sprzedawcom detalicznym. Oznacza to zazwyczaj dużą falę zainteresowania ze strony sprzedawców detalicznych!

Czy po podziale Amazon od razu pójdzie w górę? Zwykle tak się dzieje

Podział został ogłoszony przez kierownictwo z dużym wyprzedzeniem. Daje to inwestorom dużo czasu na podjęcie decyzji. Daje to również pracownikom większą elastyczność w obchodzeniu się z ich akcjami, jak podała firma Amazon $AMZN+0.1% w swoim komunikacie.

Ponadto, plan wykupu akcji o wartości 10 mld USD zastępuje poprzedni plan o wartości 5 mld USD, w ramach którego wykupiono 2,12 mld akcji.

"Decyzja o skupie akcji o wartości 10 mld dolarów jest pozytywnym wskaźnikiem dla akcji, ponieważ Amazon rozpoczął skup akcji na początku 2022 roku po raz pierwszy od kilku lat" - powiedział analityk Cowen John Blackledge w nocie do klientów. Stwierdził on również, że zwiększona liczba wykupów akcji może sygnalizować, że Amazon wszedł już w fazę spowolnienia historycznego cyklu inwestycyjnego, co"potencjalnie doprowadzi do poprawy zysków i przepływów pieniężnych w przyszłości".

Przez ostatnie 5 lat firma Amazon osiągała niewiarygodne wyniki

W ciągu ostatnich dwóch lat firma przeznaczyła 90 mld USD na nakłady inwestycyjne.

Analityk firmy Morgan Stanley ( $MS-1.4% ) Brian Nowak powiedział, że ostatnie posunięcia firmy Amazon stanowią "jedną z części serii coraz bardziej przyjaznych akcjonariuszom posunięć".

Firma Amazon poinformowała, że dodatkowe akcje zostaną przydzielone pod koniec dnia handlowego 27 maja i zostaną uwzględnione na kontach akcjonariuszy około 3 czerwca. Oczekuje się, że obrót na podstawie przydziału rozpocznie się 6 czerwca. To spory margines swobody 😇

Ogłoszenie podziału akcji nastąpiło po opublikowaniu przez firmę raportu z wyników za czwarty kwartał, który ukazał się 3 lutego. Firma podała skorygowany zysk w wysokości 27,75 USD na akcję, bijąc szacunki analityków o 3,61 USD, ponieważ udało jej się lepiej niż oczekiwano kontrolować koszty pracy i dostaw. Firma odnotowała również zyski w dziedzinie cloud computingu i reklamy. Przychody w wysokości 137,4 mld USD były nieco niższe od szacowanych 137,7 mld USD. Mimo to akcje Amazona wzrosły w odpowiedzi o 13,5%.

A może by tak spojrzeć na to z innej strony?

https://www.youtube.com/watch?v=DIdT6lGSusE

Amazon wciąż ma niemal nieograniczone możliwości rozwoju. Na przykład jednym z najważniejszych sektorów jest reklama. Około połowa dorosłych Amerykanów, szukając produktu, rozpoczyna poszukiwania w serwisie Amazon. Więcej wyszukiwań przyciąga więcej reklamodawców. A ponieważ "Covid-19" sprawił, że coraz więcej konsumentów robi zakupy w Internecie, przyczyni się to do dalszego rozwoju reklamy w firmie Amazon. Przychody z reklam w czwartym kwartale wzrosły o 32% do 9,7 mld USD.

W każdym razie warto zwrócić uwagę na tę firmę. Podział akcji zwykle oznacza niewielki wzrost ceny ze względu na zwiększony popyt ze strony inwestorów detalicznych. Zdecydowanie umieściłbym te akcje na liście obserwacyjnej. Masz jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji i analizę 😇

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to jedynie moje podsumowanie danych dostępnych w Internecie oraz analizy Briana Deagona. Każdy inwestor musi przeprowadzić własną, gruntowną analizę i podjąć decyzję po rozważeniu własnej sytuacji.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet