S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Společnost TSG žaluje společnost Disney $DIS-0.6%  za údajné porušení smlouvy a tvrdí, že zábavní gigant upřednostnil její streamovací platformu a zvýšil cenu akcií.

Společnost Disney se právě dostala do problémů poté, co velký hollywoodský finančník TSG podal v úterý pozdě večer žalobu. TSG tvrdí, že studio Disney urychleně převedlo film "Avatar: Cesta vody" a mnoho dalších titulů na svou streamovací platformu Disney+, čímž skupinu v konečném důsledku připravilo "o stovky milionů dolarů".
V žalobě se dále uvádí, že společnost Disney a její studio "se snažily použít téměř všechny triky v hollywoodském účetnictví", aby zvýšily své akcie na úkor partnerů. Pro TSG to znamená zhruba 40 milionů dolarů jako ušlý příjem poté, co firma požádala o audit tří filmů, které pomáhala financovat.
A konečně, TSG uvedla, že od roku 2012 utratila přibližně 3,3 miliardy dolarů za spolufinancování více než 140 filmů, jako jsou "Banshees of Inisherin", "Gone Girl" a "The Menu". Společnost Disney se zatím nevyjádřila k tomu, co se rýsuje jako vzácný boj mezi filmovým studiem a jeho sponzorem.

Článek z TradingView.

Co si o tom myslíte ? Taková zpráva není zrovna ideální u současné ceny...


No, chtějí se sice zachránit, ale takhle to moc nepůjde. Uvidíme jak na to zareagují akcie v novém týdnu.

pamatovat, že "Disney is a law firm that sometimes make movies"

Je to škoda no, né moc hezká zpráva pro společnost která bojuje s oživením. Zatím se to pořád plácá kolem podobné ceny, já jsem před nedávnem menší dokup dělal a teď čekám, kdyby měli reagovat nějakým propadem, přikoupím. Této společnosti věřím dlouhodobě že se z toho dostane. 😊

Pokud se tak opravdu stalo, tak to není moc dobrá vizitka pro Disney. Trh asi nijak nereaguje, škoda. Naopak bych bych slevu uvítal.

Slevu 😃 nevím no oni to moc pod tu hranici kde to je pustit nebudou chtít a ta reakce už by byla kdyby to mělo jít díky tomuhle dolů. 🙂

To už je započítáno no. Stejně ale věřím, že bychom se snadno mohli podívat níže. Budu čekat. 😉