S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Lidé v USA začínají čím dál tím více využívat streamovací platformy na televizích a čím dál tím méně koukají na rozhlasové a kabelové vysílání. Čas strávený využíváním streamovacích platforem na televizích roste a aktuálně tvoří 38, 7% celkového využití televize.

Já mám aktuálně v portfoliu akcie společnosti $GOOGL-1.1%, která poskytuje streamovací platformu YouTube a pak mám ještě akcie společnosti $DIS-2.7%, která poskytuje streamovací platformu Disney+.

Jaké akcie stremaovacích platforem máte v portfoliu vy?

Případně můžete hlasovat v anketě jakou streamovací platformu využíváte nejvíce.

Vote to see the results! 40 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Investiční Disney, ale máme Neflix :D ale když už na něco koukám tak většinou YouTube

Super, akcie $DIS-2.7% jsou pořád na super ceně a asi tento týden přikoupím.

Souhlas, pořád stojí za prikoupeni

Youtube je pro mne stálice, jinak když čas dovolí tak Netflix, ale klasickou kabelovku jsem nebiděl dobrých 8 let :D

Nejvíce používám Youtube, ale ty jejich seriály/exklusivky jsem nikdy neviděl, ačkoliv si platím premium. Z těch zbylých to bude Netflix, nejvíce se mi líbí jeho nabídka i UI. Investičně se mi při aktuálních cenách nejvíce líbí $WBD-2.3%, ale rád bych zařadil i $DIS-2.7%.

Super, akcie $DIS-2.7% jsou teď na super ceně a na $WBD-2.3% se chci podívat.

Souhlas a koukám zde, Patrik píše, že také nemá doma televizi, tak jsem rád že nejsem jediný "zvláštní" případ. Lidi v mém okolí, práci a i snad každá přítelkyně tak jsou překvapení, že nemám televizi. Prostě dneska, říkám si, proč? ...za prvé tedy já jsem aktivní člověk a doma často jsem jen abych se někde vyspal když nejsem u mladé 😁 (nejsem vyžírka, přispívám na domácnost) 😁 ...no a za druhé, platit si kabelovku, koukat na zprávy a ty domácí seriály, ztráta času za mě. Neříkám, nejde šrotit jen hodnotný obsah a člověk si někdy potřebuje u něčeho odpočinout, ale i k tomu dnes stačí platformy bohatě které jsi uvedl, takže nač si platit kabelovku. 👍 U mě vede YouTube. A pak nárazově, tím že nemám čas, neplatím si nic třeba na rok. Ale plácnu, na Prime přišel seriál na motiv Tolkiena, tak jsem si to na měsíc zaplatil, shlédl a ukončil. A takto využívám občas i ty ostatní věci. 😊

Super a naprosto s tím souhlasím a ten pohled mám stejný. je to opravdu jenom ztráta času a když se chci na něco podívat, tak zapnu youtube. Navíc já jsem také zvláštní případ, jelikož si nechci předplácet netflix a podobné streamovací platformy. Ale film, nebo seriál si vyhledám online třeba na bombuj, nebo na přehraj to :D

Taky možnost takto, já no, snad mě nezavřou 😂 tak jsem dříve jel na torentech, dnes už to nejde a tak občas něco předplatím, ale fakt hodně málo, vždy jen na měsíc a pak to shlédnu najednou až když vyjdou všechny díly. Mě se líbí na tom že prostě i už jen to uvažování jinak, kdy někdo z těch co to nechápou a ani neinvestujou, tak řeknou, že jsme skrblíci, ale já vždy říkám, ne nejsem, jen umím si najít místa co nepotřebuji a ušetřit, to investovat a zase pak klidně něco, za co mi nevadí utratit.

Naprosto souhlasím, jak se znám tak bych tu televizi měl jenom tak "Kdyby náhodou" A to je podle mě naprosto zbytečné 😄 Jsem prostě ten "zvláštní" člověk, který si večer radši začne číst knížku, než si zapnout televizi. Co se dá dělat 👍🏽😂

Jsem rád že zde se setkáváme, my ti zvláštní lidé. 👍😁

Hold, kabelová televize bude tvořit časem menší a menší část koláče a alternativní způsoby konzumování obsahu budou nabírat na její úkor na síle, koneckonců, kolik z vás si dnes večer, nebo i poslední týden, zaplo nějakou z našich českých tv stanic? :)

Já například nemám ani doma televizi, takže je to asi jasné 😄

Jsme dva a musím teda říct, že mi vůbec nechybí :D

Plně souhlasím. Jinak je pravda, že nějakou českou tv stanici jsem nezapnul už dlouho a to třeba měsíc určitě.

Tak to já bych teda řekl, že jsem tak neučinil už přes 2 roky :D

U streamingu se v USA dřív či později stane konsolidace sektoru řekl bych tak do 4-5 platforem max. Možná ani to ne, protože se začíná dít to, že svůj content některé služby typu HBO, Paramount, Disney začínají zpřístupňovat i na platformách konkurence (např. Netflixu). A vždycky to bude o tom kdo nabízí jaký content, a kdo získá práva na nejvíc masově sledované sportovní věci typu NFL, NBA, UFC, olympiády, mistrovství světa...

Navíc jeden z těch konsolidátorů může být i Apple. Nedávno jsem zjistil, že Apple (resp. Apple TV) má deal na streaming Major League Soccer, což se jim teď sakra vyplatí když Messi kope v Miami + Apple má i deal na streaming MS ve fotbale 2026, které bude právě v Sev.Americe (USA, Kanada a Mexiko společně) :)

Tak UFC vysílá ESPN což je disney a NBA A NFL tam jsou taky nebo ne ?

NFL koupil i Google a dneska jsem četl, že i Amazon, tak nevím jak to s tou licenci je, musím lépe nastudovat.

Super, to jsem ani nevěděl a díky za nové informace.

Akcie nevlastním žádné, jelikož bych si přál k vánocům aby Google spadnul 😄 Každopádně nejvíce používám Youtube. Dříve to byl Netflix, ale momentálně už ne.

Super, též bych ocenil kdyby $GOOGL-1.1% spadnul.