S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Ludzie w Stanach Zjednoczonych zaczynają coraz częściej korzystać z platform streamingowych w telewizji, a coraz mniej w radiu i telewizji kablowej. Czas spędzony na korzystaniu z platform streamingowych na telewizorach rośnie i obecnie stanowi 38,7% całkowitego wykorzystania telewizji.

Obecnie posiadam akcje spółki $GOOGL-0.6%, która udostępnia platformę streamingową YouTube, a także akcje spółki $DIS-0.6%, która udostępnia platformę streamingową Disney+.

Jakie akcje platform streamingowych posiadasz w swoim portfelu?

Możesz też zagłosować w ankiecie, z której platformy streamingowej korzystasz najczęściej.

Vote to see the results! 0 answers already!

Inwestycje Disney, ale mamy Neflix :D ale jak już coś oglądam to głównie YouTube

Świetnie, akcje $DIS-0.6% są nadal w świetnej cenie i prawdopodobnie zostaną wykupione w tym tygodniu.

Zgadzam się, nadal warto kupić

YouTube to dla mnie podstawa, poza tym Netflix, gdy pozwala na to czas, ale nie oglądam klasycznej kablówki od dobrych 8 lat :D

Najczęściej korzystam z YouTube, ale nigdy nie widziałem ich programów / ekskluzywnych programów, mimo że płacę premium. Z pozostałych byłby to Netflix, najbardziej podoba mi się jego oferta i interfejs użytkownika. Pod względem inwestycyjnym najbardziej podoba mi się $WBD-0.6% po obecnych cenach, ale chciałbym również uwzględnić $DIS-0.6%.

Świetnie, akcje $DIS+0.8% są teraz w świetnej cenie, a ja chcę przyjrzeć się $WBD+0.8%.

Zgoda, a zaglądając tutaj Patrik pisze, że też nie ma telewizora w domu, więc cieszę się, że nie jestem jedynym "wyjątkowym" przypadkiem. Ludzie w moim sąsiedztwie, pracy, a nawet chyba każda dziewczyna są tak zdziwieni, że nie mam telewizora. Właśnie dzisiaj zastanawiam się dlaczego? ...Po pierwsze, jestem osobą aktywną i często jestem w domu tylko po to, żeby gdzieś spać, kiedy nie jestem z młodymi 😁 (nie jestem darmozjadem, dokładam się do gospodarstwa domowego) 😁 ...a po drugie, płacenie za kablówkę, oglądanie wiadomości i tych domowych programów, to dla mnie strata czasu. Nie mówię, że nie można sobie skrobnąć wartościowego contentu i czasem trzeba się przy czymś zrelaksować, ale nawet do tego dziś wystarczą platformy, które bogato wymieniłeś, więc po co płacić za kablówkę. Dla mnie YouTube jest liderem. A potem obijając się, przez brak czasu, nie płacę za nic od jakiegoś roku. Ale high five, na Prime pojawił się serial na podstawie Tolkiena, więc zapłaciłem za miesiąc, obejrzałem i zrezygnowałem. I tak czasem korzystam z innych rzeczy. 😊

Świetnie i całkowicie się zgadzam i mam takie samo zdanie. to naprawdę tylko strata czasu i kiedy chcę coś obejrzeć, włączam youtube. Poza tym jestem szczególnym przypadkiem, ponieważ nie chcę subskrybować Netflixa i podobnych platform streamingowych. Ale film czy serial obejrzę w necie, może na bombie albo zagram :D

Także taka możliwość, no cóż, mam nadzieję, że mnie nie zamkną 😂 więc kiedyś wchodziłem na torrenty, teraz nie mogę i dlatego czasami coś subskrybuję, ale naprawdę bardzo mało, zawsze tylko na miesiąc, a potem oglądam wszystko naraz, gdy wyjdą wszystkie odcinki. To, co mi się w tym podoba, to po prostu myślenie w inny sposób, kiedy niektórzy ludzie, którzy tego nie rozumieją i nawet nie inwestują, powiedzą, że jesteśmy sknerami, ale zawsze mówię, że nie, mogę po prostu znaleźć miejsca, których nie potrzebuję i zaoszczędzić, zainwestować to, a potem znowu spokojnie wydać na coś, na co nie mam nic przeciwko wydawaniu pieniędzy.

Chwileczkę, telewizja kablowa z czasem będzie stanowić coraz mniejszą część tortu, a alternatywne sposoby konsumpcji treści będą nabierać rozpędu jej kosztem, w końcu ilu z was włączyło jedną z naszych czeskich stacji telewizyjnych dziś wieczorem, a nawet w zeszłym tygodniu? :)

Całkowicie się z tym zgadzam. Poza tym prawdą jest, że od dawna nie włączałem żadnej czeskiej stacji telewizyjnej, może z miesiąc na pewno.

Chyba nie robiłem tego od ponad 2 lat :D