S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Můj osobní projekt, na kterém jsem pracoval již od střední školy, kdy ze starého statku jsem vytvořil penzion.

Dále převážně úspěchy v oblasti tradingu, kdy např. u forexu zúročuji pravidelně měsíčně kapitál kolem 10 %, což je pro mě osobně super.

Na střední se pustit do takové rekonstrukce - to chce odvahu. Máš můj obdiv.

Moc děkuji🙏 měl jsem to štěstí, že projekt ke stavbě mi pomohl vypracovat děda, ale ostatní technické věci už šly z mé strany. Bylo to krušných pár let, ale jsem rád za to, jak vše dopadlo.

Tak tohle chce koule👌jak se penzionu daří dnes?

Moc děkuji🙏 jsem rád hlavně, že se vše podařilo. A jsem spokojený, obsazenost je skvělá a jelikož pracuji s nemovitostmi, tak si vše řídím sám, je to hlavně srdcovka a můj první velký projekt.

Wow, klobouk dolů.

Mohu pouze poděkovat 🙏

Odkloním se od akcií a řeknu svou nejlepší investici. Byly to kosmetické úpravy (skiny) do hry CS:GO. V roce 2016 jsem CS:GO začal aktivně hrát a už od začátku mě fascinoval trh se skiny, který je v té hře dost populární. 
Od toho roku jsem docela ve velkém nakupoval předměty, které měly omezené množství a ke dnešnímu dni je stále držím. Nerealizované zhodnocení na mnoha z nich je už více než +1000%. Asi to brzy vše přeliju do akcií, ty mi dnes už dávají větší smysl, ačkoliv na těchto skinech se stále dá vydělávat dost slušně.

No a ve světě akcií to byla $META-2.2% +147%.

No tak to jsem nečekal, že někdo přijde s tím, že jeho nejvýnosnější investice byla do skinů, tak to je masakr. :D

Uz jsem tu mozna nekde psal, ze me CS:GO vlastne take dostalo k tomu si nejak zhodnocovat odlozene prostredky:) Dalsi v rade pak bylo krypto a nasledne akcie a bondy. Neco jsem tam take vydelal, ale k temhle cislum jsem se teda ani nepriblizil, muzete kdyztak uvezt nejake priklady skinu, ktere se takhle povedly?

Určitě. Je to naprosto jednoduché - kupoval jsem bedny po stovkách, když byly za pár centů. Dnes jsou některé za 1€ (Shadow case), některé i třeba za 6€ (Breakout case). A pak jsem různě obchodoval s noži, ale ty taková procenta zdaleka neudělaly.

Vlastně u mě to byl podobný případ jako u Tebe, Victore - také mě to z veliké části dostalo k akciím. I Bitcoin fází jsem si prošel. 😁

Mojou najlepšou investíciou bola kúpa bytu v dražbe v r 2008 tesne pred vypuknutím finančnej krízy, keď už Americké banky nevedeli čo od dobroty, tak si vytvorili deriváty odvodené od hypoték, tak nejako ich zabalili do balíčkov, vďaka ktorým si ich nielen že mohli predávať/kupovať , ale hlavne sa tým stratilo hodnotenie úverového rizika, čím sa dosiahlo, že si hypotéku mohol dovoliť aj ten, kto by ju ináč ani náhodou nedostal, no a keď v r 2007 vystúpili úrokové sadzby vysoko😉, vieme kam to viedlo. Prišiel som na dražbu, kde sa dražili 2 rovnaké byty v tej istej bytovke, bol som na takom niečom prvýkrát v živote, účastníkov dražby bolo 11, väčšina z realitiek, prvý byt sa vydražil za sumu, ktorá reflektovala to, do akých výšin vtedy nehnuteľnosti narástli, ani náhodou som na to nemal a hypotéky v tej dobe len začínali, boli za cca 8%, asi som nemal príjem na takú sumu, ale nebol na to ani čas ju vybaviť. Po prvej dražbe sa všetci zdvihli a odišli a ja som ten druhý byt kúpil za vyvolávaciu cenu, ktorá bola 3x nižšia, než za akú sa predal ten prvý byt. Chcel som ho hneď predať za trojnásobok, ale dedič dlžníka zbalil rozvedenú ženskú, čo robila na katastri a snažil sa zvrátiť výsledok dražby, takže kataster mi prepis zdržal o maximálne zákonne prípustnú dobu, no ale všetko bolo kóšér, tak nič nenarobil, tá doba bola 2 mesiace a medzitým v tej hre ostal Čierny Peter banke Lehman brothers. Tak som musel narýchlo vybaviť spotrebák, aby som zaplatil zvyšok ceny, lebo peniaze som nemal, ledva na zábezpeku a zo dňa na deň nešlo predať žiadnu nehnuteľnosť. Spočiatku som mal problém zohnať tam aj nájomníkov, potom sa to zlepšilo a po roku som úver predčasne splatil. Vlani, po 14 rokoch, presne na vrchole cien nehnuteľností, som byt predal.

Zhodnotenie 1 000%😉(bez započítania príjmov z nájomného)

No a v nehnuteľnostiach má pôvod aj to, čo sa teraz deje v Číne, akurát, že oni sa k tomu dopracovali trochu ináč, než v USA r 2008, ak to zvládnu ako Japonci koncom 80tych rokov, bude to úspech, ale na doterajší rast ekonomiky môžu zabudnúť, ale ak nie, bol by som opatrný v investíciách do Čínskych firiem, neorientovaných na export....

Tak to je fakt pálka, 1 000% na nemovitosti, kde nákup nebyl ani prakticky tak dávno, to je jak štěstí ve vhodném času prodeji, ale i perfektně zvládnutá investice. Jen tak dál, investuješ do nemovitostí i dnes?

Nie, už nemám nič, lebo niečo také už nezopakujem- som tam zabudol spomenúť, že som z toho nemusel zaplatiť žiadnu daň, pretože u nás keď nehnuteľnosť vlastníš dlhšie ako 4 roky, tak po predaji zisk nepodlieha dani.

Ale sem-tam ešte mrknem na weby dražobných spoločností.

Ty jo. Skvělá investice a máš k tomu i krásný příběh. 😁

Upřímně jsem nečekal takovou výkonnost od českých protiinflační dluhopisů - koupil jsem poslední tranši 1.1.22 a výnos byl 15.09% za 1.rok

Na druhou stranu to byla má skoro první investice bez znalostí a očekávání.

Teď už jsem chytřejší a plánuji tuto pozici k 1.1.24 prodat

Som myslel, že také % sa za peniaze platí len v Južnej Amerike a v Grécku pred pár rokmi, by som sa osobne obával požičať peniaze za taký úrok😁

To jsem si myslel taktéž :D

Hadam, ze tohle jsou dluhopisy ktere kopiruji inflaci a pokud bych si myslel, ze CR zbankrotuje, tak by ty penize co mam v bondech byla asi ma posledni starost;) Ja mam urok za minuly rok 18% a letos 9% a nehodlam to zatim rusit, pokud mi to da pristi rok treba 5-6% tak je to za me uplne ok.

Jo, české protiinflační dluhopisy se ukázaly jako skvělá volba, vzhledem k ekonomické situaci tady u nás...

Moje nejlepší investicí do akcií je asi, když jsem nakoupil TESLU na 122$ cca. Profit jsem měl nějakých 110% a prodal jsem. Měl jsem velkou radost. Každopádně nejlepší investice je do vzdělání že jo 👍🏽

S tou poslední tezí nemůžu jinak než souhlasit, u $TSLA-2.0% to máme podobně, nakupoval jsem na $174 avšak držím stále. :D

Při dnešních cenách  bych možná i dokoupil, ale máme jiné vyhlídky momentálně. 😄