S&P 500 ^GSPC 5,010.82 -1.20%
Meta META $442.59 -10.32%
Microsoft MSFT $393.76 -3.74%
Alphabet GOOG $156.03 -3.15%
Nvidia NVDA $821.26 +3.07%
Amazon AMZN $171.50 -2.88%
Tesla TSLA $164.76 +1.62%
Apple AAPL $168.84 -0.11%

Miłego początku tygodnia inwestycyjnego. 😊

Z pewnością wiele się wydarzy w tym tygodniu, nie mogę się doczekać kolejnych podsumowań, w każdym razie to, co przykuło moją uwagę, to krótkie liczby wokół $NIO-1.4%, które, jak zauważyłem, są tutaj dość popularne. Osobiście nie inwestuję, ponieważ boję się środowiska w Chinach, ale rozumiem, że niektórzy widzą tu potencjał, a ten raport był dla mnie dość zaskakujący, jak obiecujący są.

Na dzień 20.08.2023 około 27 milionów wymian baterii. 26-milionowa wymiana baterii miała miejsce 1 sierpnia. Wymiana 1 miliona baterii zajęła 19 dni, czyli 55 000 wymian dziennie. Czyli jedna wymiana co 1,5 sekundy. 36 dolarów za wymianę, czyli około 2 000 000 dolarów dziennie dla NIO, a sieć podobno dopiero zaczyna i będzie się rozwijać w ciągu najbliższych kilku lat!

W innych wiadomościach: - ET5 Touring zmienia nazwę na ET5T dla większego rynku rodzinnego. "ET5T sprzedał się już w ponad 4,500 egzemplarzy w zaledwie półtora miesiąca na rynku, znacznie przekraczając łączną sprzedaż wszystkich modeli turystycznych marek premium, w tym Audi, Mercedes-Benz i Volvo w całym 2022 roku, według źródeł." - CNEVPOST.

Nie znam się więc zbyt dobrze na samochodach i ogólnie na tej firmie motoryzacyjnej, ale te liczby, liczba wymian baterii, tak rozumiem to jako usługę, wydaje mi się imponująca i pokazuje, że przynajmniej w tym aspekcie firma ma potencjał, chęć rozwoju. Miejmy więc nadzieję, że dla posiadaczy akcji $NIO-1.4% pozytywna wiadomość na stracie nowego tygodnia. 😊🍀


Są to więc świetne liczby i wygląda na to, że firma będzie radzić sobie coraz lepiej.
Dzięki za podsumowanie :D

Tak, liczby wyglądają bardzo ładnie i mam nadzieję, że tak będzie, życzę tego akcjonariuszom, mimo że sam w nich nie inwestuję, jakoś po prostu nie ufam Chinom. Dzięki za komentarz. 😁

Ja również nie posiadam akcji NIO, ponieważ nie ufam Chinom. Ale życzę akcjonariuszom wszystkiego dobrego.

News fajny :) Chyba znowu zwiększę swoją pozycję...

Od jakiej kwoty zaczynałeś? 😊

Gdzieś w okolicach 65 dolarów? Właśnie złożyłem zamówienie :)

Nie miałem pojęcia, że wymiana baterii tak szybko zyskuje na popularności. Bardzo fajnie. 👍

Ja też nie, w sumie to mnie to nie interesuje, ale wiem, że firma jest tu dość popularna i też mnie to zaskoczyło, to ciekawy biznes.

Liczby wyglądają niesamowicie, zobaczmy, co pokażą wyniki kwartalne. Ale najciekawsze będzie teraz środowisko w Chinach, które będzie napędzać cenę akcji.

Dokładnie, pamiętam, że też ich lubisz i jako firma wyglądają całkiem atrakcyjnie, ale co za środowisko, teraz znowu USA i Chiny nie są w najlepszych stosunkach, gdyby po prostu współpracowali. Nie wiem, osobiście nie rozumiem polityki i relacji.

Krótko mówiąc, walka o pierwsze miejsce (supermocarstwo) nie ma nic wspólnego z przyjaźnią. Moja aluzja odnosi się bardziej do ich rynku nieruchomości, tam trzeba będzie to obserwować. I chociaż jest to ryzykowne, to już powoli rozprzestrzenia się Nio poza Chinami, kiedy już wgryzie się w USA, znowu będzie mniej powodów do zmartwień. I oczywiście, nadal osiągać rentowność.