S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

$AAPL+0.6% bude dál klesat nebo poroste zase nahoru? Na pulty za chvíli přijde nový IPhone, tak by to mohlo akcie zase poslat nahoru.

AAPL

Apple

AAPL
$166.82 $0.98 +0.59%
Capital Structure
Market Cap
2.6T
Enterpr. Val.
2.6T
Valuation
P/E
25.9
P/S
6.7
Dividends
Yield
0.6%
Payout
14.9%

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Mno, poslední zveřejnění Iphonů moc akcie nevystřelilo a co si tak myslím a co se čeká je to, že 15ka bude zase iphone 14 s jen pár vylepšeními navíc, čiže na Iphone bych nespoléhal, to by musela být fakt ultra bomba :D

Navíc, jsou venku leaky toho co se chystá, nemělo by to být žádné překvapení, vše by mělo být v akcii už zaceněno.

Taky mi přijde, že teď to nebude nic prevratneho

Akcie $AAPL+0.6% mám, ovšem strašně mě mrzí, že jsem nenakoupil více. Ovšem akcie mi dělají radost a je dost možné, že nový Iphone by mohl akcie poslat nahoru.

To chápu:D taky si to tak někdy zpětně říkám, ale zároveň jsem ráda, že to mám rozložené i jinde, člověk nikdy neví. Každopádně jsem zvědavá, co se na podzim stane :)

Přesně tak, je potřeba portfolio také diverzifikovat :D

Můj názor už znáš :-D

Ano :)

Jelikož tuto akcii chci dlouhodobě přidat na svoje portfolio, tak nejspíš prostě nakoupím za nějakou cenu a postupně budu dělat DCA:) To bych mohl takhle čekat klidně celý život na nějakou hezkou cenu.

To ano, tady bude těžké hledat lepší cenu, já už nakoupeno mám ale také uvažuji o občasném DCA. 😊

Vnímám to naprosto stejně:)

Také už mámjsem zvědavá na další vývoj

Já už nakoupeno mám, ale zajímá mne, jaké jsou názory na vývoj;)

No, dneska šli big tech nahoru, ale konkrétně u Apple bych se nedivil, kdyby ještě vyklesal po číslech prodeje uvedení Iphone 15.

Imho jeste chvilku vyklesa (nebo ho sunda nejaky crash) a pak si zase lidi uvedomi jak skvelej byznys to je.

To je dost mozne

Když už má potřebu Apple chrlit každou chvíli nový telefon, tak snad na tom alespoň slušně vydělají subdodavatele sony a tsmc, které jsou za mnohem lepší valuace. Apple je naceneny na bezchybný scénář, cokoliv jiného bude zklamání a reakce bude následovat.

Líbí se mi expanzní plány $TSM+2.9%. Geopolitického rizika se nebojím, takže akcie držím a v blízké době nehodlám prodávat.

Já právě pořád nevím, co si v rámci geopolituky myslet, ale vzhledem k tomu, že akcie nevlastním, tak se toho trochu obávám:D

Ty by na tom mohli slušně vydělat. Navíc teď TSMC bude přecházet na modernějš čipy  4nm a tím ještě Applu ušetří arekla bych, že si tím pojisti i pozici subdodavatele :) jejich akcie ale nevlastním, jak u vnímáte geopoliticke riziko u TSMC?

Budu se opakovat, ale geopolitické riziko podstupuje také investor Apple a dost možná i všichni co drží americké akcie. Jediný rozdíl je v tom, že si to neuvědomují a platí za ty akcie velmi odlišné ceny.

Nový iPhone má být skvělý, takže věřím v to stejné. Dal držím akcie hlavně, protože věřím ve vstup Apple do fintechu a s počty jeho uživatelů to bude pěknej nářez. :) No a pak se taky cosi špitá o tom, že Apple by mohl koupit Disney, ale to těžko říct. Každopádně akcii věřím a hodlám dlouhodobě držet.

Ty jo, to mi asi uteklo, že by mohl koupit Disney

Tom Vranka dělal video, zajímavé úvahy..;-)

Vydani mobilu urcite nebude ten hnaci motor rustu-  prodeje spise klesaji a zasadnich novinekv pripade mobilu neni tak moc ze by lidi opravdu musel kazdy menit po jedne generaci - chapu ze technologicky se to vse nekam posouva ale nejde prijit kazdy tok s gamechangrem - stejne tak je povinnosti kazdy rok neco vydat aby se splnily zavazky - nebudem si nic namlouvat je to stejne u vsech spolecnosti a to bzch rekl ze apple se spis drzi zpet - v porovnani se samsungem ktery vydava nesmysl mobilu

Stejne tak chapu ze jsou lidi co tech 1500 dolaru neresi a koupi si to z principu

Kazdopadne v tomto tydnu bude podle me spis makro a nvidia udavat trend trhu a apple se jen sveze

Super diky.

Když pojede dolu celý trh, tak se nedá předpokládat, že aple bude výjimkou.

To je pravda

Moc teď neočekávají se zájem o nové IPhony, na jednu stranu se nedivím, miluji Apple, mám od nich toho dost, ale abych si každý rok kupoval nový mobil mě přijde zbytečné.

Mám stejný pohled, nemyslím si že 15 bude mít tolik novinek, aby prodeje byly rekordní, těch novinek je upřímně jak šafránu.

Přesně tak, novinky nejsou nijak zásadní, a jestli nepřijde nějaká velká změna tak pro spoustu zákazníků nebude potřeba měnit 14 za 15. Určitě to je fajn pro $TSM+2.9%  které nadále vyrábí čipy pro mobilní telefony.

Souhlas. Já mám dokonce "jen" 13ctku a ani teď nepočítám že si pořídím 15. Prostě přijde mi to zbytečné když prostě i teď už o 2 generace starý mobil šlape nádherně jako nový. Počítám, že tak až 16, možná 17 budu zvažovat že pak koupím. 😂

Naopak by mě zajímalo, myslíte že nějaký ten"hnací motor" bude právě Apple Vision?

To určitě, né hned, pač jako vždy prostě je velká cena, ale na druhou stranu, až programátoři na to vše vyladí apky, bude to pecka za co lidi ty prachy dají, dle mě.

No u toho vision bych to viděl spíše jak k tomu přistoupí společnosti s dalším vývojem ruzných app, využití.. každopádně to nebude podle mě v rámci brzké doby..;-)