S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Cóż, ostatnia zapowiedź Iphone'a raczej nie wystrzeliła w górę akcji i z tego co mi się wydaje i czego się oczekuje to 15 będzie znowu iphonem 14 tylko z kilkoma dodatkowymi usprawnieniami, więc nie liczyłbym na Iphone'a, to musiałaby być naprawdę ultra bomba :D

Poza tym są przecieki o tym, co nadchodzi, nie powinno to być zaskoczeniem, wszystko powinno już działać.

Nie sądzę też, by było to teraz coś przełomowego.

Mam akcje $AAPL+0.9%, ale strasznie żałuję, że nie kupiłem więcej. Jednak akcje sprawiają, że jestem szczęśliwy i całkiem możliwe, że nowy Iphone może wysłać akcje w górę.

Rozumiem to:D Też tak czasem myślę z perspektywy czasu, ale jednocześnie cieszę się, że mam to rozłożone gdzie indziej, nigdy nic nie wiadomo. W każdym razie jestem ciekaw co się wydarzy jesienią :)

Dokładnie, portfel też trzeba dywersyfikować :D

Moją opinię już znasz :-D

Tak :)

Jeśli Apple ma potrzebę wypuszczania co jakiś czas nowego telefonu, miejmy nadzieję, że podwykonawcy sony i tsmc przynajmniej zarobią na nim przyzwoity zysk przy znacznie lepszych wycenach. Apple jest wycenione na bezbłędny scenariusz, wszystko inne będzie rozczarowaniem i nastąpi luz.

Podobają mi się plany ekspansji $TSM-3.2%. Nie martwię się ryzykiem geopolitycznym, więc trzymam akcje i nie zamierzam ich sprzedawać w najbliższym czasie.

Nadal nie wiem, co myśleć o geopolityce, ale ponieważ nie posiadam akcji, trochę się tym martwię :D

Mogliby na tym sporo zarobić. Co więcej, teraz TSMC przejdzie na nowocześniejsze chipy 4 nm, a tym samym zaoszczędzi Apple pieniądze i myślę, że zabezpieczy swoją pozycję jako podwykonawca :) Nie posiadam ich akcji, jak postrzegasz ryzyko geopolityczne TSMC?

Powtórzę się, ale ryzyko geopolityczne ponoszą również inwestorzy Apple i prawdopodobnie wszyscy, którzy posiadają amerykańskie akcje. Jedyna różnica polega na tym, że nie zdają sobie z tego sprawy i płacą za te akcje zupełnie inne ceny.

Nie spodziewam się teraz dużego zainteresowania nowymi iPhone'ami, z jednej strony nie jestem zaskoczony, kocham Apple, mam ich wystarczająco dużo, ale kupowanie nowego telefonu co roku wydaje mi się bezcelowe.

Mam takie samo zdanie, nie sądzę, że 15 będzie miała wystarczająco dużo nowości, aby ustanowić rekord sprzedaży, szczerze mówiąc jest dużo nowości.

Dokładnie, wiadomości nie są poważne i jeśli nie nadejdzie duża zmiana, nie będzie potrzeby zmiany 14 na 15 dla wielu klientów. Jestem pewien, że to w porządku dla $TSM-3.2%, który nadal produkuje chipy do telefonów komórkowych.

Zgoda. Mam nawet "tylko" 13 i nie spodziewam się, że dostanę 15 nawet teraz. Po prostu uważam to za niepotrzebne, gdy nawet teraz telefon komórkowy 2 generacji działa pięknie jak nowy. Myślę, że nie rozważę zakupu do 16, może 17 roku życia. 😂