S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

$TSLA-2.0% zažila poměrně pěkný pokles od svého doteku u hranice 300$. A to mě přivádí k myšlence, jestli svou pozici v této akcii nezačít navyšovat. Jistě, pořád je momentální cenovka výše, než můj průměr, ale už si moc nemyslím, že by se Tesla pod ten můj průměr podívala. Jak vidíte Teslu momentálně vy? Je tato cena pro vás vhodná k nákupu?

TSLA

Tesla

TSLA
$171.05 -$3.55 -2.03%
1 Day
-0.02%
5 Days
-11.96%
1 Month
-5.89%
6 Months
-29.8%
YTD
-28.93%
1 Year
-5.95%
5 Years
+857.38%
Max.
+11,003.14%

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Teď bych rozhodně nenakupoval. Pokud by cena klesla k 150$, tak bych už asi nad nákupem přemýšlel.

Jasný chápu ;)

Tak teorie říká že velká volatilita se dlouhodobě dá porazit jen pomocí DCA. Argumenty pro pokles. Musk něco provede. FSD způsobí hromadnou nehodu, velcí investoři si všimnou férové ceny Buliosu😂, celý trh pujde výrazně dolů. Argumenty pro vzestup. Mexiko model2, přepočítani významu energy divize, nasazení Optimusů na výrobní linky, celý trh pujde výrazně nahoru. Argument s nejistým výkladem. Další výrazné snížení cen. Tak si můžete vybrat. Můj názor - po odhalení výroby v Mexiku půjde minimálně nad 300. Do té doby🤷‍♂️ možná DCA pro toho kdo by chtěl na palubu.

Jen názor, žádné doporučení 😂

Jop, tady s tebou souhlasím, pěkně jsi to shrnul ;)

Já ji nakoupil, když jsem začínal s investováním na nějakých 220$. Naštěstí jsem to vyseděl na docela slušný zisk, ale znovu bych to už neudělal. Chtěl bych vidět alespoň nějakých 150$, spíše tak 130$.

To by byla krásná cena, nakupoval bych s tebou ve velkém.

To by kupovalo dost lidi ale stejne tak spousta lidi by rikala ze uz se to znovu nezvedne😇

Já ji měl dříve, ještě když se pohybovala hodně dole a pak s nějakým ziskem prodal, ještě dřív i než dosáhla 200$. Mám Muska rád, ale je hrozně volatilní navíc nejen tradeři, ale i on sám mi přijde že může dost hýbat cenou protože je prostě nejbohatší chlap a je to vidět jen třeba na tom crypto. Koupí, prodá a jak cena na to reaguje. Proto jsem z toho odešel protože to vše neusleduji, ale jako podívat se pod 200$ lákalo by mě koupit. Myslel jsem si že tam půjdeme už, ale včera zase pěkný růst nahoru, nedokážu vůbec říct co to bylo. Na konci týdne bude sympozium kde bude mluvit Powell a to tak nějak si myslím, že dost opět shodí trh a pak by cena mohla jít níže.

Volatilita se u Tesly opravdu objevuje ve značné míře, ale zrovna mně to tolik nevadí. A pravdou je, že Musk s cenou pohnout může taky dost, ale to přece ůže každý CEO své společnosti, u krypta to kdysi bylo fakt hodně, ale co se BTC týče, tak tam si myslím, že Muskův vliv dost opadl.

Ano, to je fakt že to každý ceo má ten vliv, ale Musk, jak píšeš, tak ano dříve měl dost vliv i skrze to krypto. Teď nedávno opět nějaké odprodával, takže ten jeho postoj v tomto se už hodně zmenšil. Jak jsem ale psal, já jsem jeho fanda, je to impozantní člověk, ale na nákup si počkám na nižší cenu, jestli teda vůbec bude no ...😁

Možná můj úsudek nebude správný, ale mám za to, že $TSLA-2.0% se ještě podívá hlouběji pod 200. I kdyby trh (resp. Nasdaq) zažil jenom řekněme 15% korekci tak s betou kolem 2 by Tesla měla vyklesat o 30%. Samozřejmě je to akademický cvičení/hypotéza, ale s ohledem na to, že v Tesle jsou navezení hodně tradeři a lidi co na trh přišli díky investičním appkám typu Robinhood (a vlastně moc neví co dělají), plus jsme už mnoho let v éře kdy trhy hýbou primárně roboti/algo, tak ta volatilita je a bude veliká. Proto doufám, že to okno kolem 150-180 se na Tesle ještě časem otevře :)

Možné to rozhodně je, otázkou zůstává kam NASDAQ bude směřovat, však vůbec bych se těmto cenovým hladinám nebránil.

150 -180 verim ze tesla hitne - preci jen nezastavit se ten propad vcera tak jsme tam v patek byly - uvidime co udela s trhami nvidia a patecni projevy😎

Mel jsem pak nemel a ted zas mam pokud by padla jeste ted v pomdeli dol z 214 tak bych prikoupil ted se bude cekat jakym smerem se sveze spolecne s vysledkky nvidie😇

Zatím to teda slide vypadá na růst 😅

Stále jí nemám a stále nad ní neuvažuji :)

Třeba ten den jednou přijde. ;)

Dropni Teslu na 100$ a jsem in :-D