S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Proč se Cathie Wood zbavila akcií Twitter a vy byste měli udělat totéž?

Akcie Twitter $TWTR jsou v poslední době velmi žhavým zbožím poté, co si nejbohatší muž planety Elon Musk pořídil v této společnost svůj podíl a téměř okamžitě se tak stal jejím největším akcionářem. My se ovšem na celou událost podíváme z druhé strany a to prostřednictvím Cathie Wood z Ark Invest, která naopak akcie Twitteru v poslední době ve velkém prodávala. 

Twitter $TWTR tento týden uvedl, že Musk odmítl nabídku na členství v představenstvu poté, co získal 9,2% podíl ve společnosti a stal se jejím jediným největším akcionářem.

"Poté, co Jack Dorsey odešel z vedení společnosti jsme Twitter omezovali," řekla Wood v úterý v pořadu "Closing Bell Overtime" na CNBC.

"Prodávali jsme. A víme, že teď dojde k velkému rozptýlení vedení, možná i představenstva, ať už s Elonem, nebo bez něj."

https://youtu.be/UMK9A-r2_6c

Musk neuvedl, proč odmítl vstoupit do představenstva. Pokud by se však rozhodl tuto roli přijmout, musel by svůj podíl omezit na pouhých 14,9 %. Nyní, když se křesla vzdal, může nakoupit tolik akcií Twitteru, kolik chce, a mohl by případně společnost i převzít.

"Bude prosazovat své poselství, pravděpodobně ještě účinněji, když nebude v představenstvu, což může být důvod, proč v představenstvu nebude, takže si myslím, že se odehraje nějaké drama, a nevíme, jestli převládne reklamní model, model předplatného nebo nějaká kombinace toho," řekla Wood.

"V rámci našeho systému hodnocení rizik, když vidíme změny ve vedení, máme tendenci jednat, pokud si nejsme jisti důsledky," dodala.

Společnost Ark Invest v poslední době značně redukovala pozici na akciích Twitter, když v podělí odprodala 185 900 akcií ze svého ETF Next Generation Internet. Twitter v každém případě čekají náročné časy a není vůbec jasné, jak to ve finále dopadne, proto by investoři měli zůstat ve střehu.  

Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj názor. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Potřebné informace pro tento článek jsem čerpal ze zpávy analytika Shalina Nagarajan. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 323 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Ajajaj, tak už očividně víme, co má Elon za lubem....

Akcie $TWTR a ani o jejich nákupu nějak neuvažuji..

též ne