S&P 500 ^GSPC 5,248.49 -0.35%
Microsoft MSFT $417.77 -2.66%
Tesla TSLA $179.82 +2.06%
Alphabet GOOG $173.94 -1.95%
Amazon AMZN $179.34 -1.47%
Nvidia NVDA $1,131.63 -1.45%
Meta META $468.19 -1.30%
Apple AAPL $191.61 +0.69%

Dlaczego Cathie Wood pozbyła się akcji Twittera i czy Ty powinieneś zrobić to samo?

Akcje Twittera $TWTR były ostatnio gorącym towarem po tym, jak najbogatszy człowiek na świecie, Elon Musk, objął udziały w firmie i niemal natychmiast stał się jej największym akcjonariuszem. My jednak przyjrzymy się całemu wydarzeniu z drugiej strony, za pośrednictwem Cathie Wood z Ark Invest, która z kolei ostatnio bardzo intensywnie sprzedaje akcje Twittera.

Twitter $TWTR poinformował w tym tygodniu, że Musk odrzucił ofertę dołączenia do zarządu po tym, jak nabył 9,2% udziałów w firmie i stał się jej największym udziałowcem.

"Po odejściu Jacka Dorseya z zarządu firmy ograniczaliśmy działalność Twittera" - powiedział Wood we wtorek w programie CNBC"Closing Bell Overtime".

"Sprzedawaliśmy. A teraz wiemy, że dojdzie do poważnych zmian w kierownictwie, a może nawet w zarządzie, z Elonem lub bez niego."

https://youtu.be/UMK9A-r2_6c

Musk nie sprecyzował, dlaczego odmówił wejścia do zarządu. Gdyby jednak zdecydował się przyjąć tę rolę, musiałby ograniczyć swoje udziały do zaledwie 14,9%. Teraz, gdy zrzekł się swojego stanowiska, może kupić tyle akcji Twittera, ile tylko zechce, i być może przejąć firmę.

"Będzie forsował swój przekaz, prawdopodobnie nawet skuteczniej, gdy nie będzie go w zarządzie, co może być powodem, dla którego nie jest w zarządzie, więc myślę, że będzie trochę dramatu i nie wiemy, czy zwycięży model reklamowy, model abonamentowy czy jakaś kombinacja tych modeli" - powiedział Wood.

"W ramach naszego systemu oceny ryzyka, gdy widzimy zmiany na stanowiskach kierowniczych, podejmujemy działania, jeśli nie jesteśmy pewni konsekwencji" - dodaje.

Ark Invest ostatnio znacząco zmniejszył swoją pozycję w akcjach Twittera, sprzedając 185 900 udziałów w swoim funduszu Next Generation Internet ETF w ramach sprzedaży akcji. W każdym razie Twittera czekają trudne czasy i nie wiadomo, jak to się skończy, dlatego inwestorzy powinni zachować czujność.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna, lecz moja opinia. Wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Informacje potrzebne do tego artykułu zaczerpnąłem z raportu analityka Shalina Nagarajana.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet