Elon Musk zamierza kupić Twittera i w pełni wykorzystać jego potencjał

Elon Musk zaoferował kupno całego Twittera za 54,20 dolarów za akcję, twierdząc, że firma z branży mediów społecznościowych musi zostać przejęta przez inwestorów prywatnych, aby mogła się przekształcić i wykorzystać swój potencjał. Złożył tę ofertę ponad tydzień po ujawnieniu swoich 9,2% udziałów w firmie. Oferta Muska wycenia Twittera na około 43 miliardy dolarów.

Elon Musk i Twitter

Według Muska, firma z branży mediów społecznościowych musi przejść w ręce prywatne, ponieważ w obecnym stanie nie może "ani rozwijać się, ani służyć" wolności słowa.

"Zainwestowałem w Twittera, ponieważ wierzę w jego potencjał, by stać się platformą wolnego słowa na całym świecie, i wierzę, że wolność słowa jest społeczną koniecznością dla funkcjonującej demokracji".

"W związku z tym oferuję zakup 100% udziałów w Twitterze za 54,20 USD za akcję w gotówce, co stanowi 54% premię w stosunku do dnia poprzedzającego rozpoczęcie inwestycji w Twittera i 38% premię w stosunku do dnia poprzedzającego publiczne ogłoszenie mojej inwestycji. Moja oferta jest najlepszą i ostateczną ofertą, a jeśli nie zostanie przyjęta, będę musiał ponownie rozważyć swoją pozycję akcjonariusza.

Musk napisał w liście wysłanym do prezesa Twittera Breta Taylora i ujawnionym w dokumencie dotyczącym papierów wartościowych.

Firma poinformowała, że zarząd Twittera (Twitter $TWTR ) uważnie przeanalizuje propozycję i zdecyduje o sposobie postępowania, który jej zdaniem leży w najlepszym interesie firmy i wszystkich akcjonariuszy Twittera.

https://twitter.com/elonmusk/status/1514564966564651008

Dyrektor generalny Tesli $TSLA-0.5%- Elon Musk już wcześniej publicznie krytykował giganta mediów społecznościowych, a w zeszłym miesiącu pojawił się na Twitterze, aby zapytać ludzi, czy firma przestrzega zasad wolności słowa. Powiedział również, że rozważa budowę nowej platformy mediów społecznościowych.

W ostatnich tygodniach akcje Twittera ulegały wahaniom w związku z informacjami Muska, ale w tym roku wzrosły o 6%, a od początku miesiąca o 18,5%. W związku z tą informacją akcje Tesli spadły o 1%.

Jednak odkąd zainwestowałem w tę firmę, zdałem sobie sprawę, że w obecnej formie nie będzie ona ani dobrze prosperować, ani służyć temu społecznemu imperatywowi. Twitter musi zostać przekształcony w firmę prywatną.

Musk dodał w swoim liście

https://www.youtube.com/watch?v=RHWdZKo6qN0

Osobiście jestem bardzo ciekawy, co stanie się dalej, ponieważ jeśli Musk stanie się właścicielem Twittera, z którego sam intensywnie korzysta, mogą wydarzyć się wielkie rzeczy, a jednocześnie, jeśli zakup się nie powiedzie, może powstać jego własny serwis społecznościowy.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet