S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

AMC, sieć kin, prawdopodobnie podupada, a chodzenie do kina wkrótce stanie się przeszłością.

Minęły 3 miesiące odkąd pisałem o tej spółce i teraz napiszę ponownie. $AMC+10.1%, który jest zapomniany, śmiem twierdzić, często "dubbingowany" również jako akcje memowe, a dla mnie wspomnienie z dzieciństwa, kiedy chodzenie do kina było powszechne i z niecierpliwością czekało się na to wydarzenie towarzyskie.

Niestety, to społeczeństwo tak naprawdę idzie tylko w dół. W ostatnich miesiącach podejmowało działania, mimo że akcjonariuszom się to nie podoba, w celu pozyskania kapitału na spłatę długów. W następstwie Covid i pandemicznego zamknięcia kin, zdecydowali się wprowadzić na giełdę akcje $APE-17.9%(które zostały oznaczone jako wypłata dywidendy) jako rozwiązanie. W ten sposób mieli nadzieję zarobić miliardy, wprowadzając nowe akcje na giełdę, co pomogłoby firmie spłacić długi i zapobiec bankructwu.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok, czyli scalenie akcji zwykłych w stosunku 10:1. Liczba autoryzowanych akcji firmy wzrośnie do 550 milionów z poprzednich 52,5 miliona po odwróconym podziale, co pozwoli AMC wyemitować ponad 390 milionów akcji.

AMC
$2.72 $0.25 +10.12%
1 Day
+0.1%
5 Days
+5.07%
1 Month
+15.74%
6 Months
-43.84%
YTD
-25.37%
1 Year
-92.41%
5 Years
-96.92%
Max.
-97.59%

W ciągu ostatnich kilku dni cena akcji stale się pogłębiała, a wynika to z faktu, że inwestorzy koncentrują się na tym, że AMC zacznie emitować dużą liczbę akcji, aby rozwiązać saldo zadłużenia. Eric Wold, analityk B. Riley Securities, postrzega konwersję akcji jako sposób dla AMC na przetrwanie przedłużającego się po pandemii ożywienia globalnej branży wystawienniczej, a także wszelkich przyszłych skutków trwających strajków scenarzystów i aktorów w Hollywood.

Cóż, co będziemy myśleć, nie wygląda to dobrze w przypadku tej globalnej firmy i jeśli nie ma jakiegoś pomysłu, ożywienia ... sam nie wiem, obawiam się, że kina i teatry staną się być może salami konferencyjnymi itp. Zobaczymy, oczywiście nie inwestuję w ten biznes mimo, że się sparzyłem na początku, ale zastanawiam się czy zbankrutuje czy jakoś przetrwa najbliższe kilka lat.

A co z tobą, jak postrzegasz ten umierający biznes i czy nadal chodzisz do kina, czy wygodniej jest ci oglądać transmisje z domu? 😊


Ciekawe, nie znam tej firmy, ale wykres wcale nie wygląda dobrze. Nie chodzę już zbyt często do kina. Od czasu do czasu, ale najwyżej 3 razy w roku. Może powinienem to naprawić, skoro są takie ciekawe filmy jak Barbie, Oppenheimer, czy film Kazmy :D

Na to nie wygląda i na pewno bym w to nie zainwestował, post ma charakter po prostu informacyjny, bo nie chce mi się w kółko pisać o podobnych rzeczach. Uwielbiam kino i teatr, gram w jednej takiej małej sztuce i to z aktorami amatorami i pamiętam, że jako nastolatek chodziłem do kina prawie cały czas. 😂 Z tego co wspominasz ten Oppenheimer też mnie kusi, jeszcze nie byłam.

Jedyny raz, kiedy idziemy do kina, to podczas festiwalu lub z dzieckiem, ale chodzimy do lokalnych małych kin. A kina, przynajmniej w naszym kraju, są dotowane, inaczej by nie przetrwały (mam na myśli, że małe kina też są dotowane).

Rozumiem to, ale to nie to, co kiedyś i prawdopodobnie nigdy nie było to szczególnie opłacalne.

Może jak kino ruszyło to było opłacalne 🤔

Dopóki ludzie chcą interakcji społecznych, kina przetrwają, ale nie wiem, czy koniecznie musi to być model multipleksu z 10 ekranami? Osobiście nigdy nie wybrałem filmu na miejscu, a w małym kinie można zaliczyć 2-3 seanse jednego dnia. Tylko ktoś z osądem musi siedzieć w montażowni i nie wysyłać bezmyślnych 200min kawałków. AMC nie równa się wyświetlanie filmów w kinie;)

To też ciekawa możliwość i na pewno dałoby się to jakoś wzbogacić, stream jest bardzo konkurencyjny, ale wierzę też, że wciąż jest wystarczająco dużo osób, które mają to po prostu w firmie. Tak, masz rację, pomyliłem się, informacja o firmie wspomina o kinach, ale głównie prowadzą wiele kin lub mają w nich jakieś udziały. Myślę o tym jako o przemyśle rozrywkowym.

AMC może być po prostu słabo zarządzaną firmą i niekoniecznie oznacza to, że ludzie wolą oglądać filmy w domu. Stream nie okazał się jeszcze dużym konkurentem. Być może jest to jedyna platforma przynosząca obecnie zyski, więc zobaczymy.

Nie znam dat i nie chcę wciskać kitu, ale czysto z wrażenia wydaje mi się, że przynajmniej w Czechach kina wciąż latają. Bardzo je lubię. Jeśli pokazują coś dobrego, chętnie za to płacę. Panuje tam świetna atmosfera i jest to fajny pretekst do spotkania się ze znajomymi.

Zgadzam się, też lubię chodzić do kina i dopóki są, będę chodził. Tak jak mówisz, po prostu wychodzisz i komfort domu tego nie rekompensuje. To jest po prostu skomplikowane. Jest mnóstwo platform streamingowych. Plus są też strajki kilku aktorów z powodu zastąpienia AI, plus straszne długi dzięki Covidowi, jak działa zarządzanie akcjami, w jakim stopniu są to akcje tvz meme, o których się pisze ... cóż, mam nadzieję, że nie zbankrutują, ale jak na razie nie wygląda to dobrze.

W tym przypadku przygotowałbym się na najgorsze. To naprawdę stało się takim memem. To smutne.