S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Chciałbym włączyć do swojego portfela akcje spółek motoryzacyjnych, ale nie do końca rozumiem ten sektor i muszę dowiedzieć się o nim więcej. Staram się jednak jakoś śledzić ten sektor i jak dotąd najbardziej podobają mi się akcje $VWA.BR+0.4%, P911, $TSLA+12.1% i $NIO+3.5%.

Inwestorzy, jakie akcje spółek motoryzacyjnych znajdują się w Waszym portfelu i dlaczego? Możesz też zagłosować w ankiecie.

Vote to see the results! 0 answers already!

Wow, czy $NIO+3.5% jest bardziej popularne niż $TSLA+12.1%? Czy to tylko my, czescy inwestorzy, czy to naprawdę tak popularne akcje na całym świecie? :D

Na całym świecie nie kop i nie kupuj! :-D

:DDD

Kiedy wciąż nie mogę pogodzić się z Chinami... :D

Kupiłem więc kilka akcji $VOW3.DE, mimo że ich korporacyjna biurokracja mnie irytuje, więc spodziewam się ogłoszenia o postępach w dziedzinie akumulatorów, które podniosą ich na wyższy poziom. Mam dość dużą pozycję w QS, ale ich relacje z VW trochę mnie martwią. Istnieje niemałe prawdopodobieństwo, że VW spije śmietankę, a QS stanie w obliczu wysokich kosztów i dalszego rozwodnienia. Tak więc w krótkim okresie VW może wzrosnąć bardziej.

Więc może to być bardzo interesujące, jeśli spodziewają się postępów w dziedzinie baterii. Też się nad nimi zastanawiam, bo znowu podoba mi się, ile marek w nich reprezentują, a teraz te informacje od Ciebie z bateriami. 🤔

Google VW Power Company. Jest w powijakach, ale myślę, że to ich ostatnia szansa. Jeśli wezmą to 🤷‍♂️

Czy mogę zapytać, co przyciąga Cię do motoryzacji? Dla mnie jest to sektor nieinwestowalny i cieszę się, że wypróbowałem go tylko spekulacyjnie dzięki bardzo dobremu okazyjnemu pandemicznemu zakupowi i nigdy więcej tam nie wrócę.

Wydaje mi się, że te firmy samochodowe wciąż mogą iść naprzód i jeśli jakaś firma samochodowa odniesie teraz znaczący sukces z samochodami elektrycznymi, może odnieść duży sukces. Oczywiście możliwe, że to bzdura i się na tym sparzę. Ale nawet jeśli się sparzę, będę z tego zadowolony. Gdybym kupił akcje jakiejkolwiek firmy motoryzacyjnej, i tak kupiłbym za małe pieniądze.

Po pierwsze, nie mam absolutnie żadnego pojęcia o samochodach, więc potraktuj to z przymrużeniem oka. Ale widzę tę branżę jako bardzo konkurencyjną, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na innowacje i fosę, więc są niskie marże, silne związki zawodowe. Do tego dochodzą wysokie koszty i zadłużenie, wrażliwość na cykle ekologiczne, surowe regulacje i ryzyko sporów sądowych, częste wycofywanie całych serii z powodu szerokiej gamy usterek. Szczególnie ostatnio panuje bardzo negatywny sentyment do zrównoważonego rozwoju, a różne stowarzyszenia wchodzą pod koła, chodzą po parkingach w nocy ze śrubokrętem i naciskają, aby samochód był rzadkim towarem dostępnym dla minimalnej liczby osób. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że wcale nie jest konieczne posiadanie w portfelu każdej możliwej branży, aby zbudować prywatny indeks, potrzebuję tylko dominujących firm wysokiej jakości, które będą konsekwentnie rosły i przynajmniej będą uczciwie wyceniane. Raz na jakiś czas pojawia się okres, w którym rynki wpadają w panikę, a wtedy nawet najlepsze spółki można kupić z dyskontem i uniknąć wszelkiego rodzaju pułapek wartości.

Na przykład inwestuję w nie, ponieważ bardzo lubię branżę motoryzacyjną. Lubię śledzić wszelkiego rodzaju wiadomości ze świata samochodów, chociaż nie rozumiem samochodów od strony technicznej. Nie sądzę, by miało to aż takie znaczenie. Będę śledził ten sektor niezależnie od tego, czy w niego zainwestuję, czy nie.

Jak na razie NIO prowadzi, fajnie, nie spodziewałem się tego :) ale dla mnie to ma sens. Gdybym chciał kupić coś bardziej tradycyjnego, wybrałbym Porsche :)

Tego też się nie spodziewałem :). Poza tym jak na razie najbardziej podoba mi się Porsche.

Mimo to, $RACE-1.0% jest zdecydowanie dobrym kandydatem...

Filip idealnie to ujął, odlot! W przeciwnym razie mam to samo, nie rozumiem samochodów i jakiś czas temu szukałem tutaj opinii i wyszło dobrze na temat tego $VWA.+0.4% BR i myślę, że Toyota też, w końcu nadal nie mam firmy samochodowej, ponieważ po prostu tego nie rozumiem, ale śledzę firmy, które wymieniłeś i to, co lubię w tym VW, to to, jak wiele innych marek zawiera.

Dokładnie, Filip idealnie to ujął. Inaczej cieszę się, że sam tego nie rozumiem :D

😂 nie martw się, nie ma wielu takich facetów, ale nigdy nie miałem związku z samochodami, to tylko samochód dla mnie, aby dostać się z punktu A do punktu B.

Philip napisał to bardzo dobrze. Ja skłaniam się bardziej ku tym bardziej tradycyjnym. Volkswagen ma pewne problemy, ale wciąż mu ufam. Myślę, że to najlepszy stosunek jakości do ceny. Porsche radzi sobie bardzo dobrze. Powiedziałbym, że nic nie pójdzie źle, jeśli będą kontynuować w tym samym duchu.

Świetnie, zgadzam się. Więc może dodam jedną nowszą i jedną bardziej tradycyjną do mojego portfolio :)

Dla mnie $TSLA+12.1% $NIO+3.5%, inwestycja w przyszłość po prostu :)

Zgadzam się, te firmy poradzą sobie bardzo dobrze w przyszłości :D

Byłoby miło ;)