Altria ($MO+0.9%) po roce opět navyšuje svoji dividendu o 4.3% na 0.98$/akcii čtvrtletně. To při aktuální ceně akcie činí 9.1% výnos.

Altria má tak nově nejvyšší dividendový výnos ze všech tabákovek (následuje $BTI+0.3% s 9%).

Toto ale může být vnímáno i negativně. Někteří investoři by uvítali spíše snižování dluhu, či zpětné odkupy. Osobně jsem stejného názoru.

Jak krok vnímáte vy?

MO
$41.82 $0.38 +0.92%
Capital Structure
Market Cap
74.0B
Enterpr. Val.
97.5B
Valuation
P/E
8.5
P/S
3.4
Dividends
Yield
9.1%
Payout
76.8%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Mám pocit, že ta divi v těchto číslech není úplně teď dlouhodobe udržitelná pro ně. Přece jen nemají úplně malý dluh

Je to tak, ten výplatní poměr není vůbec hezký.

Na druhou stranuchapu to tak, ze tím čili na investory aby kupovali

Obě dvě akcie budu příští týden přikupovat :). Jinak by určitě bylo fajn kdyby tyto společnosti začaly ten dluh snižovat.

Mně se osobně líbí více $BTI+0.3% , $MO+0.9%  má větší dluh a ten se mi nelíbí. Budu $BTI+0.3% přikupovat, z tabákových společností mi přijde nejlepší.

Já mám $BTI+0.3%  ale fakt malou pozici a popravdě o $MO+0.9% nic méně když radši zvyšují dividendu než aby mazali dluh tak nevím zda koupím zatím mám teda na nákup vybrané jiné sektory co teď spadli více a jsou pro mě lepší na nákup. Jsem radši když firma nemá nebo má jen malý dluh je to takové znamení pro mě, že se starají o to, aby nebyly zadlužení moc a tím pádem ta firma byla zdravější. 🤷‍♂️

Souhlasím a radši přikoupím $BTI+0.3%

Expozici vůči emerging markets považuji v tabákovém byznysu za klíčovou, tu BAT nabízí, Altria nikoliv. U BAT bych uvítal klidně i dividend cut a masivní buybacks, nevím ale, jak by na to reagoval trh. Investoři mají rádi dividendy.