S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Jim Cramer kupiłby tę akcję, aby zmniejszyć obawy przed inflacją

Jim Cramer z CNBC poleca jedną akcję, która zaspokoi wszystkie Twoje obawy związane z inflacją. Wybór Cramera był dość szokujący dla wielu inwestorów, ale dla mnie ma sens. Dzisiaj porozmawiamy o spółce Hershey $HSY+0.5%, która absolutnie spełnia kryteria super akcji wzrostowej, odpornej na pułapki rynku.

Zgadzam się z wyborem Cramera, to ma sens, ale dlaczego?

"Hershey to najbardziej konsekwentnie rozwijający się produkt w grupie, w której bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, a wiadomo, jak to się mówi: bezpieczeństwo nigdy nie bierze urlopu. Ja bym kupił trochę teraz, a potem poczekał, żeby kupić więcej, jeśli akcje trafią na rynek, gdy następnym razem będziemy się martwić o inflację" - powiedział Cramer.

Firma całkowicie oparła się rynkowym pułapkom i pięknie płynie w górę, a ten konsekwentny długoterminowy wzrost jest wspierany przez dywidendę w wysokości 1,6%, skup akcji własnych i wiele innych czynników.

Dlaczego Hershey $HSY+0.5%?

Można spojrzeć na wykres dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny, pięcioletni, a i tak widać jedną rzecz: wzrost, wzrost i jeszcze raz wzrost.

Jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic tego rynku jest to, jak dobrze ta firma, ten prosty producent słodyczy, poradziła sobie w czasach inflacji. Mówiąc wprost, Hershey $HSY+0.5% jest pod każdym względem najlepiej radzącą sobie spółką w grupie, ale nigdy się o niej nie mówi" - powiedział Cramer.

FirmaHershey $HSY+0.5% zdywersyfikowała w ostatnich latach swoje portfolio marek, nabywając Pirate's Booty, SkinnyPop - spółkę-matkę Amplify Snack Brands, a ostatnio, w zeszłym roku, Dot's Pretzels. "Były doskonałym wyborem, gdy Covid uderzył w naród i zamienił nas wszystkich w domowych więźniów podjadających" - powiedział Cramer.

Pochwalił również "niesamowitą siłę cenową" Hershey $HSY+0.5%, , która według niego daje firmie przewagę nad konkurentami zmagającymi się z niebotycznymi kosztami surowców i pomaga zwiększyć wzrost sprzedaży i marżę brutto Hershey $HSY+0.5%.

W swoim Q&A za IV kwartał 2021 r. spółka poinformowała, że spodziewa się "wyższych cen w pierwszej połowie roku" i "trudniejszych" marż brutto, ale oczekuje, że marże brutto będą się powoli poprawiać w miarę zbliżania się do IV kwartału 2022 r.

Innowacyjność podstawą siły marki

Główne marki słodyczy firmy Hershey ( $HSY+0.5% ) odnotowują silny wzrost dzięki inwestycjom w reklamę, merchandising i programowanie w sklepach oraz innowacje. Firma Hershey $HSY+0.5% regularnie wprowadza innowacje do swoich głównych marek, aby zaspokoić popyt i potrzeby konsumentów, które nie są uwzględnione w jej obecnej ofercie.

W najnowszym komunikacie prasowym kierownictwo podkreśliło, że odnotowuje dodatni wzrost sprzedaży detalicznej w każdej z 20 największych franczyzowych sieci cukierniczych do 2021 roku. Firma Hershey $HSY+0.5% zwiększyła swoją obecność na rynku lepszych słodyczy i cukierków gumowych. Ważną strategią dla firmy jest stworzenie unikalnej i całościowej oferty na każdy sezon, która zaspokoi sezonowe potrzeby zakupowe konsumentów.

Wzrost cen napędza $HSY+0.5%

Firma Hershey $HSY+0.5% podejmuje strategiczne inicjatywy cenowe, aby poprawić swoje wyniki. W czwartym kwartale 2021 r. realizacja cen netto wpłynęła na wzrost przychodów firmy Hershey $HSY+0.5% o 6,1 punktu procentowego, co było spowodowane wyższymi cenami katalogowymi we wszystkich segmentach i nieco niższym poziomem działań promocyjnych w porównaniu z rokiem ubiegłym. W segmencie słodyczy w Ameryce Północnej do silnego wzrostu przyczyniła się realizacja cen.

  • Szacunki i prognozy: nie przewiduje się spowolnienia wzrostu ani wpływu na niego jakichkolwiek czynników. Duża ilość innowacji i inwestycji, a także wzrost cen mogą spowodować dalszy wzrost ATH spółki. Oczekuje się, że w najbliższym czasie zostanie przełamany próg 235 USD za akcję, na czym oczywiście wzrost może się nie zakończyć.

Pytania czytelników:

  1. Czy $HSY+0.5% może służyć jako akcja antyinflacyjna?
  2. Jak to możliwe, że firmy produkujące słodycze osiągają tak dobre i stabilne wyniki?
  3. Czy posiadasz akcje $HSY+0.5%?
  4. Czy jesteś zainteresowany tą firmą?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet