S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Soustředím se primárně na USA, ale zajímá mě i Evropa.

Super.nejake tipy v rámci Evropy?

Super mi přijde společnost ASML.

Já mám skoro vše jen v USA, z Evropy jen Spotify, ale už vyhlížím i evropské akcie, vůči asijskému trhu jsem zatím obezřetný, ale do budoucna se pokusím něco zanalyzovat.

Tak to máme odbdobne. Já k tomu mám ještě tři kousky v ČR.

Z velké většiny mám peníze i pozornost upřenou na USA. Evropa mě zatím moc neuchvátila.

Rozumím:)

V USA většinou opce na ty srandy co se tam dějí. Svoje aktiva mám všechny v Asii. Konkrétně Singapore a Indonesie se zaměřením na EV.

Můj názor: USA je velký trh, který nebude indexově dosahovat žádných obřích zisků, ale je jednodušší pro investování. Díky obrovskému kapitálu je to ráj pro opce :D-nikomu nedoporučuji, sám mám opce jako zábavu (počítání pravděpodobností).

Evropa je bezpečnější než USA. Můžeme očekávat sice ještě nižší indexový výnos, ale makro problémy nemusí Evropu zasáhnout tolik. Nešel bych ale mimo Norsko, Nizozemsko, Německo a možná Švýcarsko.

A v Asii totéž. Nabízí množství dobrých investicí, ale je potřeba vybírat. Ne koupit index emerging markets s neznámým výběrem...

Super diky. Já v Evropě jedu jen Německo. Asii zatím moc neznám, ale rada bych se víc orientovala na orient :)

Zatím jen USA, ale do budoucna budu rozhodně rozšiřovat i mimo USA.

Každopádně hlavní bude vždy USA, Evropa snad ještě z menší části než případné investice v Asii.

Rozumím já se právě chci trochu víc mrknout na to Asii.

Převažuje USA. 😊

A co je druhé?

Pravděpodobně Velká Británie.

Většinu portfolia mám v USA a menšinu v Asii (Indie, Čína). Velmi se mi líbí ty investice do Asie, je tam nějaké riziko to určitě, ale já ho beru v potaz. V Evropě momentálně spíše hledám zajímavé akcie. Jinak i tobě krásnou neděli. 🍀

Co jsou za vás top společnosti v  Asii a Indii, na které bych měla mrknout

India zatím jen ETF a Čína tam jedu $NIO+2.6%.

Kdo sleduje čínský trh tak můžu doporučit  https://youtube.com/live/szIDDmvMPn4?feature=shared

Prý by mělo přijít i navazující video na tuto tématiku.

Paráda:)

Super diky :)

Jádro bude vždycky USA, o tom nemám pochyby. Evropa pokud se naskytne něco zajímavého - ale spíš ve smyslu evropských firem co podnikají globálně. Asii neinvestuju (byť jsem velký fanoušek obsahu o tom jak to chodí v Asii), protože trhy jako Čína a Indie jsou pro mě o znalosti místních poměrů a z toho plynoucí schopnosti předpovídat kam se zrovna pohne jejich politika, ne až tolik o vyhodnocení samotných byznysů. Proto respektuju lidi co do Číny investují jako je Dan Vořechovský aka Kweenolog. A i když se mnou někdo asi bude nesouhlasit, tak Čína a Indie jsou furt míle daleko za západním standardem transparentnosti, účetních praktik atd. Koneckonců si asi pamatujeme nedávnou kauzu Hindenburg x Adani. Dokavaď se v Číně nemůžu spolehnout na to, že se zveřejňují reálná data a ne to co se straně zrovna hodí a nemůžu se spolehnout, že to co bych viděl ve výkazech čínských a indických firem alespoň na bazální úrovni odpovídá skutečnosti a není to zase totální Potěmkin aby vypadali dobře, tak je to pro mě neinvestovatelný trh, maximálně přes nějaké regionální ETFko.

Rozumím, třeba se to časem změní a bude Asie více transparentní

Vzhledem ke globálnímu působení velké části USA firem to mám 70/30 USA/Svět, z toho cca 15/15 Developed/Emerging

To zní dobře:)