Mezitím co nám $NVDA+1.4% střílí až na měsíc, co se podívat více na jejího konkurenta $AMD+0.1%? Ten není cenově tak nastřelený a dokonce se podle Bulios ukazatele pohybuje pod svou férovou cenou. Jak tuto společnost vnímáte vy? Může časem najet na vlnu podobnou Nvidii?

AMD
$96.20 $0.09 +0.09%
1 Day
+0.09%
5 Days
+0.3%
1 Month
-8.12%
6 Months
+30.7%
1 Year
+34.81%
YTD
+67.64%
5 Years
+291.96%
Max.
+3,311.5%
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Ono to AMD není tak až na špatné ceně otázka ale je jestli udrží ten support +-100 nebo půjde o patro níž. Osobně z hlediska produktu AMD rád nemám mám grafickou kartu a musím říct že to je občas extrém ty jejich ovladače ke kartám. 😂 ale z hlediska investic je to dobrá akcie a počkám si jak se zachová u trendovky plus supportu. 🙂

Ovladače bída? Já moc nemám osobní zkušenost s jejich produkty, vždy jsem byl spíše Intelák a karty od Nvidie. :D

Je zajímavý, že jsou pod "férovou cenou" :) Každopádně dohnat Nvidii nebude ted vůbec sranda...

To rozhodně ne. Mají co dělat

Ted tu někdo měl hezký status s jejich výsledky a nevypadá to vůbec hezky...

Společnost je to super, ale musíme mít na paměti, že se jedná o několikanásobně menší společnost než je $NVDA+1.4% (alespoň z pohledu tržní kapitalizace). Jejich procesory jsou dobré, ale pořád mám raději ty od $INTC-1.4%.

Máš pravdu, a osobně jsem taky zastáncem intelu, ale přijde mi, že se to čím dál víc kloní na stranu amd, hlavně z pohledu hráčů.

To je pravda, ale i tak si myslím, že ty poslední řady intel procesorů zase dokázaly, že to není ztracená firma a myslím, že jsou i o něco lepší než ty od $AMD+0.1%. Tohle jim musí ale vydržet déle. $AMD+0.1% teď bojuje jak s $INTC-1.4% tak i s $NVDA+1.4%.

Mohu se zeptat odkud čerpáte investiční znalosti? @everyone

Pokud jsem otázku dobře pochopil tak z různých zdrojů, knihy, podcasty, videa, internet, výsledky firem, broker, Bulios apod.

Mám to úplně stejně. Jen ještě doplním jeden velmi důležitý faktor, a tím jsou zkušenosti. Nejlépe se člověk naučí, když do toho nějaké ty vlastní peníze dá.

Je to mix. Vlastní, občas penězma zaplacená, zkušenost (neocenitelný), internet (fintwitter je dobrý zdroj “sdílené zkušenosti”), obsah co dělá XTBčko není vůbec špatný, občas když se dokopu tak si přečtu nějaký materiál/rozhovor s lidmi z investičního světa. A jsem toho názoru, že nemá smysl se jako drobný investor snažit kohokoliv kopírovat.

Tak nějak, už jen to, že když se něco nepodaří je to tvoje chyba a ne někoho jiného. :)

Myslím si a doufám, že druhá $NVDA+1.4% už nebude. Toto mé přání je ale naivní, protože pan Trh si bude dělat to, co se mu zlíbí. 😁

To máš pravdu.

Je to dost konkurenční no prostředí tady, uvidíme ale také jak říká Petr, si myslím že $NVDA+1.4% je tak trochu úlet a na těchto cenách za mě už neinvestovatelné, možná na trade, to ano. $AMD+0.1% bych to přál, ale bude muset přijít s nečím co $NVDA+1.4% nemá.

To máš pravdu, nějaké "koření" navíc by jim prospělo.

Mohla no, ale myslím se že co do velikosti se týká, tržní kapitalizace tak $NVDA+1.4% ještě dlouho nikdo nesesadí. Investuješ do nějaké z nich? ...Já spekuluji teď na trade, nějaký swing na pár dnů, uvidím dnes ale že by po tom poklesu, který si myslím že byl za tím kvůli sbírání zisků, by mohla dojít zase na těch 500$ ...

$NVDA+1.4% se podle mě tradit nedá. Na svou velikost je to tak volatilní akcie, že nikdo nemůže vědět, jestli za týden udělá 30% nahoru nebo dolů :)

To i Tesla... i přes to je extrémně trejdovaná akcie

Ano, to je pravda a ta volitilita je tam obrovská, proto ale právě si myslím, že to lidé dost tradujou, ano je to risk/hazard ... ale co si budeme, bohužel je dost lidí na trhu chamtivých než aby se spokojili s klidnějším průběhem a pár procenty. Já teda zatím jsem taky spíše ten "připokakaný" 😂 a nelezu do toho, ale samozřejmě když vidím ty svíce tak to láká no ... 😂

$NVDA+1.4% je úlet. Na druhou stranu očekávám, že i $INTC-1.4% a $AMD+0.1% půjdou do budoucna výš, jen to bude rozumnější.

Taky si myslím...

Myslím si, že na podobnou vlnu asi ne, to má prostě jenom $NVDA+1.4% , samozřejmě bych podobný nárůst uvítal jak u $AMD+0.1% tak u $INTC-1.4% .

To asi ne, tak horké to nejspíš nebude, ale jako alternativa k $NVDA+1.4% za rozumnou cenu... Rozhodovat se mezi těmi dvěma tak mám jasno

Co by jsi zvolil $INTC-1.4% nebo $AMD+0.1% ?