S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Tak osobní názor- čisté EV tady budou převládat dřív než se všeobecně myslí. Ale i já pro příštích cca 5 roků koupil nový hybrid od Toyoty protože to dobíjení je pro někoho kdo nemá solární panely opravdu omezující a za pět, no možná jen tři roky se uvidí. Ono by tu nedostupnost nabíjení opravdu řešilo zhruba dvacet nabíječek s 10 minutovym nabíjením na každé pumpě (plány u Shell, Orlen, atd. už jsou) No nepočítejte ale s tím že to bude přez noc. Nabíječky na pumpách porostou postupně a 20 nabíječek s levnou elektrinou protože bude samozřejmě skladovana z vyroby OZ které bude doplňovat jeden stojan s drahým benzínem asi na vsech pumpách za tri roky nebude. Pri pořizování noveho auta jde ale o to ekonomicky vystihnout moment kdy ještě dostanete za mírně ojetý spalovak dobrou cenu a současně už budou za dobrou cenu dostupné EV. Pozor zlomit se to může velmi rychle a myslím že za takových 6 až 10 roků může nastat situace že spalovaky budou v podstatě neprodejné a jejich majitelé pouze odsouzeni k nákupům velmi drahého benzínu.

Já si fakt nemyslím, že to půjde tak rychle... co by se za 6-10 let stalo po celém světě s tolika spalováky? To je všichni vyhodí a sešrotují? :-D

No jo, dotace na sešrotovani už tady v malém byly a pokud to dostane v EU ještě vyšší prioritu tak by asi musely být podstatně větší.

Cena baterek a počítačových čipů jde dolů, cena spalovacích motorů taky díky ekoteroristům už nikdy dolů nepůjde. EV brzy vyhrajou a čím víc jich bude, tím se bude (muset) zlepšovat i infrastruktura. Kdo může nabíjet doma a jezdí denně do 300km, tak už teď není nejmenší důvod EV nekoupit.

A $TSLA+12.1% dává záruku 8 let, že kapacita baterie neklesne pod 70%. A už je na světě i první Tesla co najela 1.6 milionu kilometrů (s třetí baterkou). Pro naprostou většinu lidí dostačující.

Viz také https://bulios.com/status/119091-recenze-tsla-model-3-rwd-lfp-po-9-mesicich-pouzivani

Momentálne nemá význam pre mnoho ľudí EV. Sám som kupoval pred mesiacom auto a ani ma nenapadlo, že by som si kúpil EV. Bývam v byte a EV nemá pre mňa momentálne význam kupovať.

Dôvody: infraštruktúra nulová, životnosť batérií slabá, nabíjanie pridlhé, ceny vysoké.

Pred pár dňami som predával moje staré auto (15r.) ešte za slušnú cenu. Viete si predstaviť takúto životnosť pri EV?

Takže zaplatíte o dosť vyššiu cenu za niečo, čo ma životnosť menej ako polovičnú, stratíte všetok komfort pri jednoduchom a rýchlom doplnení paliva a ešte viac to zaťažuje životné prostredie. A to ešte za podpory dotácií a daňových úľav.

Ten prodej ojetin je další kámen úrazu EV... Kolik si drží cenu 5 let starý BMW, Audi (s dobrou motorizací) a kolik EV? To je propastný rozdíl...

No nyní si EV drží cenu podststne lepe. Tvrdí to člověk který má přehled https://podcasty.hn.cz/c1-67238130-nekterym-znackam-elektromobilu-ubiraji-rychlonabijecky-na-zivotnosti-rika-jejich-cesky-vyrobce

Nejde ani tak o 5 rokov staré auto. Ale čo tak 10 ročné? To už je dá sa povedať nepredajné kvôli životnosti batérie. Toto je ale len jeden z problémov na celkovú adaptáciu.

Já nevěřím širšímu přijetí EV :) Bydlím v Praze, kde stejně jako já, většina lidí bydlí v bytech, takže pro ně "nabíjení doma" je naprosto nereálný... a zároveň je Praha místo, kde EV dává největší smysl a může přinést největší hodnotu... a tyhle dvě věci jsou přímo proti sobě. Takže dokud někdo nevymyslí, jak nabít baterii do 60s na benzínce, nebo ji vyměnit za plnou (jako třeba Nio), tak to za mě prostě nemůže fungovat :)

Popravdě si nemyslím, že je 60 sekund doba, kterou bys trávil na benzínce ani s normálním autem při tankování. to je trošku unreal. No a taky musíš brát v potaz, že jedinou cestou není jen nabíjení doma v garáží, mimo stanice se taky dost rozšiřují třeba Nio Baas, to je efektivní řešení a čas se pomalu dává dolů, je to rychlejší a rychlejší.

Dobře, těch 60s bylo samozřejmě od "boku"... ale jde mi o to, že to na benzínce prostě "odejspá". Nikdy se mi nestává, abych čekal déle než max jedno auto, takže čekání na tankování je třeba do 5 min. ? A co když přijedu na nějaké "nabíječkové" místo, kde všichni budou zaparkovaný 20 minut nebo déle? 
Nevím, tyhle případy bychom tu mohli řešit asi dlouho a není to úplně mým cílem. Jde mi o to, že ted nad tím vůbec nepřemýšlím, neřeším to ale s EV budu muset a to mi z principu vadí...

Tak záleží na tom, kolik najedeš. Já nabíjím cca jednou za 14 dní doma 5h, což by bylo cca 20 min na rychlonabíječce. Nic hroznýho. A v budoucnu předpokládám, že každé parkoviště u obchoďáku/firmy nějaké nabíječky mít budou, takže můžeš nabíjet v pracovní době.

No, takhle... já doma bohužel určitě nenabiju nic... a až "jednou" budou, tak se o tom "jednou" můžeme pobavit :) Ale ted nejsou... ted jsou jen ty auta...

No 60s asi teče benzin do nádrže když k tomu pripocitaš že většina řidičů jde ještě platit a na pokladně je trochu fronta tak se reálně dostaneš určitě přez dvě minuty. Když potom počítáš že 15 minut nabíjení je reálná možnost už nyní, tak se dostaneš k tomu že jeden stojan se dá nahradit sedmi nabíječkami. Nebo dvěma stanicemi NIO. To by asi šlo 🤞

No, jeden stojan -> 7 nabíječek, takže když máš standardně na benzínce tak 4 (někdy víc), tak je to 28 nabíjecích stanic... a až místo každý benzínky bude 28 nabíječek, tak to asi půjde... ale to je unreal :-) 
Nio je za mě fakt průkopník a jediná možnost, jakou si umím představit... 
Ale já EV nemám rád, takže jsem možná trochu zaujatý... :-D

Většina z nás asi chápe, že EV je nezvratný trend pro mainstream motorismus. Nicméně pořád jsou kolem toho dílčí otázky/úskalí: 
- nabíjecí infrastruktura (někde super, někde ne úplně dostatečná) 
- second hand market pro ojetá vozidla (baterka má taky svojí životnost)
- jenom málo automobilek dokáže být na EV v tuhle chvíli profitabilní (např. Ford na svých EV tratí neskutečně na každém kusu) a jestli pro opravdu masovou adopci musí přijít zlevnění tak je asi na místě lehká obava o marže a profitabilitu automobilek

1. Infra je vzhledem k době, kterou to tu máme podle mě dobrá, nikoli výborná, ale pořád je to začátek. Když začala první auta, tak asi taky do pár let nebyla na každém rohu Shellka 😅 2. Baterky a problémy/recyklace už jsou dávno v procesu a řeší se, recyklace dokáže získat zpět určitou část materiálů + se vyvíjí nové baterie, které vydrží déle a budou šetrnější. 3. A k poslednímu bodu bych dodal, jejich chyba. Mohli začít mnohem dřív, ale pořád tomu nikdo nevěřil a nyní když už tu má třeba Tesla něco vybudovaného a sráží ceny dolů, tak oni teprve naskakují na vlak. Nakonec to také může dopadnout tak, že počet velkých automobilek klesne nebo se výrazně začne propadat jejich tržní podíl.

Ten 3. bod mě trochu zaráží a nedovedu si moc představit, že najednou začne dělat EV auta každý druhý a tradiční automobilky půjdou do háje... toho se nechci dožít :-D

Brutální prostor pro růst, ten trh bude obrovský. Takže long lithium, nikl, hliník,...? 😉

I to je možnost, pokud nezačnou vyrábět nové technologie a baterky.

Tak nějak. Nikl nejspíš ne (většina aut bude v nejbližší době jezdit na LFP), Lithium nejspíš ještě dlouho, ale může ho taky nahradit sodík. Takže proč rovnou ne long $TSLA+12.1% ?😁

I když miliardě lidí se bude líbit bílá barva vozu tak se stejně najde někdo komu se bude líbit černá. A je spousta lidí co jsem za život zažil, kteří vysloveně nechtějí a nesnáší pokrok...

To naprosto chápu. Nemusíš ho milovat, ale nezastavíš ho.

Asi si mě špatně pochopil... já jsem pro pokrok, spíše mě štvou tihle lidi, kteří proti němu brojí. Chtěl jsem jen naznačit něco ve smyslu "tisíc lidí, tisíc chutí" s přihlédnutím k výše popsanému. Prostě existují jedinci, kteří budou vždy evoluci házet klacky pod nohy.