S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Moi drodzy, co sądzicie o firmach, które zostały dotknięte poważnym spowolnieniem z powodu żywiołów? Dziś natknąłem się na potencjalnie interesującą spółkę o nazwie Hawaiian Electric Industries

W skrócie, jest to firma dostarczająca energię na archipelag Hawajów, która pochodzi głównie ze źródeł odnawialnych. Spółka ta ma interesujące wskaźniki, zwłaszcza P/E. Więcej informacji można znaleźć w bazie danych firmy tutaj. 😊

W ostatnich dniach spółka zanotowała ogromny spadek z powodu ogromnych pożarów na Hawajach, w których zginęło kilka osób. Wniesiono przeciwko niej pozew, twierdząc, że jej słupy linii energetycznych są przestarzałe i spełniają dzisiejsze standardy, a także, że rzekomo znaleziono obszary linii energetycznych, które były słabo izolowane i mogły zacząć iskrzyć lub tworzyć łuk elektryczny, co mogło spowodować ogromne pożary, z którymi borykały się Hawaje.

Teraz jednak, zgodnie z ostatnimi doniesieniami, spółka odpiera zarzuty dotyczące pożarów na Maui, a jej akcje odnotowały spadek. Firma stwierdziła, że uważa pozew hrabstwa Maui za "nieodpowiedzialny pod względem faktycznym i prawnym".

HE
$10.88 -$0.07 -0.64%

Oczywiście jest to coś, co należy obserwować, po prostu uważam to za interesującą wiadomość, wydarzenie, które nie jest przyjemne, ponieważ pochłonęło ofiary w ludziach, ale jeśli okaże się, że firma nie jest odpowiedzialna, ten spadek może być interesującą okazją.

Czy Ty również śledzisz takie wydarzenia i próbujesz spekulować na ich temat?


Prawdopodobnie nie zainwestowałbym w taką firmę, ale jest bardzo interesująca i jeszcze o niej nie słyszałem.

To duże ryzyko, podobnie jak w przypadku $MMM-1.1%, gdzie również napotykają duże problemy i zapłacą za to wiele miliardów. Tutaj mają dobre liczby, ale teraz to też w nich uderzy, plus koszt przywrócenia tej elektryfikacji ... jak wiele zobaczymy, jak potoczy się proces, na razie wygląda na to, że nie powinni być winni, obserwuję i zobaczymy.

Tutaj nie do końca była to wina formy per se, ale skoro na pierwszy rzut oka nie widać, że spadkowi towarzyszył naprawdę duży wolumen, to lepiej trzymać się z daleka.

Jj prawda, nie zauważyłem tego i obawiam się, że kryje się za tym coś więcej. W przeciwnym razie bardzo podoba mi się firma i model biznesowy. Liczby też nie wyglądają źle.

To prawda, że firma nadal przynosi zyski, co oczywiście jest dobre, ale dla mnie nie jest to do końca...

Cóż, jestem tym raczej zaintrygowany! :) Zastanawiam się czy nie spróbować wskoczyć i się przejechać... w końcu firma ewidentnie ma ogromne tradycje....

Na pewno tak, ale też zdecydowanie uważaj, też jeszcze nie wiem, więcej niż to, o czym wspomniałem, jak energiczne zaopatrywanie całych Hawajów to na pewno super biznes, tak, potem to już tylko bałagan, pożary, trup, ale tak jak pisze Krzysztof, nie przyglądałem się temu, stoją za tym duże wolumeny i takie tam, żeby się upewnić, że nie ma czegoś innego, w każdym razie może mała pozycja do wypróbowania...zobaczę, postaram się znaleźć więcej na ten temat, bo poza tym jak na razie mi się podoba.

Ale jak na razie wygląda na to, że może to nie być jeszcze kompletne dno... akcje wciąż się wahają... przypuszczam, że zostanie to ujawnione przez dochodzenie i albo jeszcze bardziej spadnie, albo wystrzeli w górę....