S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Właśnie rozszerzyłem swoją pozycję na Nio $NIO+3.5%. Wyniki zgodnie z oczekiwaniami były słabe, ale to nie zmienia długoterminowej wizji. Liczba dostaw powoli zacznie się stabilizować, ważniejsze dla mnie będą wyniki w najbliższych latach, nowe produkty (samochody, telefony komórkowe i rozbudowa infra) oraz ekspansja. Możliwe, że nawet partnerstwa, były spekulacje na temat BMW. Trzymam kciuki!

NIO

NIO

NIO
$4.15 $0.14 +3.49%
Capital Structure
Market Cap
6.3B
Enterpr. Val.
62.8B
Valuation
P/E
-2.4
P/S
0.8
Dividends
Yield
-
Payout
-

Nie mogę sobie wyobrazić współpracy z BMW, to dość szalone :), ale nadal podzielam te same odczucia i czekam na przyszłość tej firmy :)

Cóż, niespójne wyniki, zobaczmy, co będzie dalej.

Gap prawie zamknięty, to niesamowity sentyment z rozczarowującymi wynikami.

Zaraz po otwarciu można było robić zakupy po atrakcyjnych cenach. A już dziś akcje przyniosły nagrodę w postaci solidnej aprecjacji. Nice👍

Tak więc NIO nie ma być niczym specjalnym, ale wciąż spekuluje się wokół kolaboracji i wszystkiego, co piszesz. To tylko kwestia czasu zanim ta firma wypłynie na powierzchnię... Jeśli cena będzie w okolicach 10$ to nie mam problemu z kupnem, niezależnie od tego czy wyniki będą złe czy dobre, patrzę co najmniej 2-5 lat do przodu, kiedy mogą nie być na minusie. A wtedy prawdopodobnie nawet nie zobaczymy tych akcji po 10 lub 20 USD.

Tak, cóż, dla niektórych to hazard. Liczby nie są jeszcze dobre, ale istnieje zaufanie do przyszłości firmy. Nadal ma to dla mnie sens, biorąc pod uwagę stosunek ryzyka do zysku.

Myślę, że tam nagroda może być naprawdę duża. Dlatego nadal wierzę w NIO, poza tym gdyby to były martwe akcje, nie byliby zainteresowani Oslo taxi, BMW i innymi 🤷‍♂️🙂 Widzę, że potencjał jest ogromny i kto wie, dzięki takiej współpracy NIO może naprawdę zrobić krok w kierunku rentowności.

Ten spadek marży wcale nie wygląda dobrze z tego, co obserwowałem. Byłbym ostrożny.

Z pewnością nie jest to dobre, ale można się było tego spodziewać. Ponadto wojna cenowa i konkurencyjne środowisko z pojazdami elektrycznymi sprawią, że każdy nowicjusz będzie miał trudności.

Fajnie, ale można się było tego spodziewać. Wojna cenowa Tesli odciska swoje piętno wszędzie, nie dlatego, że tak nie jest.

Niewątpliwie jest to duży cios dla każdego nowicjusza.